10 nejlepších dekorativních bylin pro zahradu

prázdný Majitelé příměstských pozemků věnují krajinnému designu velkou pozornost. Hlavním přáním je vylepšit volnou plochu s minimálním úsilím a časem. Druhým nejdůležitějším kritériem je nenáročnost. Schopnost růst v proměnlivém podnebí na jakémkoli typu půdy způsobila, že okrasné trávy pro zahradu jsou jednou z nejčastěji používaných rostlin ve výzdobě.

prázdný

tkalcovské stavy z dekorativní Běžný způsob aplikace - tvorba záhonů. Místní umístění vysokých rostlin se zaměřuje na přidělenou oblast. Není nutné žádné další příslušenství.

Vícebarevná tráva harmonicky zapadá do scenérie umělé nádrže. Malý rybník nebo jezero obklopené zářivou zelení se stává nádherným místem k odpočinku.

Klasifikace bylin

roční a trvalé okrasné byliny do zahrady

Sortiment okrasných zahradních bylin je rozdělen do 2 velkých skupin:

  • letničky;
  • trvalka.

První kategorie znamená roční výsadbu. Plus - schopnost provádět experimenty. Pokud se vám nelíbí odrůda, lze ji v příští sezóně snadno nahradit jinou verzí.

Druhé zahrnuje umístění rostliny na místo na několik let. Navíc - nemusíte pokaždé přemýšlet, jaký typ přistát od nuly. Mínus - v průběhu času tráva zaplní veškeré volné místo. K zachování hranic je nutné eliminovat přerostlé výhonky.

Na novém místě stojí za to začít s výsadbou jednoletých plodin. To vám umožní pochopit princip zónování a správné umístění. Po vytvoření určitého konceptu můžete začít experimentovat s vytrvalými odrůdami.

Okrasné trávy pro zahradu: top 10

zahradní dekorace okrasné bylinyMezi prezentovaným sortimentem je zvýrazněno několik možností, které mohou radikálně změnit vzhled zahradního pozemku.

Kostřava šedá

kostřava šedáSférické šedo-modré keře, které vypadají jako ježci, přitahují pozornost. Výška "koule" dosahuje 60 cm. Používá se k zdobení alpské skluzavky, umístěné podél cest, zasazené podél plotu a doma. Vytrvalá zahradní bylina se vysazuje každé 4 roky. Postup udržuje sazenice na jejich „vrcholu“ krásy během období vadnutí.

Termofilní vytrvalá rostlina dobře zakořenila ve vyprahlých oblastech. Z důvodu zachování sytosti barev se doporučuje opakovaná výsadba každé 2 roky. Vyžaduje minimální údržbu: odstraňte suché listy, zastřihněte výhonky.

Ne všechny druhy kostřavy jsou mrazuvzdorné. Pokud se region vyznačuje silnými zimami, je třeba pečlivě vybrat mrazuvzdornou odrůdu.

Ječmen s hřívou

ječmen s hřívouKultura obilovin vytváří na místě atmosféru lehkosti. Tráva kvete žlutými latami a nevyžaduje pečlivou údržbu. Rostlina odolná vůči suchu se nachází převážně ve slunných oblastech.

Žije v půdě chudé na minerály. Není v rozporu s jinými druhy, proto je vhodný ke zdobení záhonů. Vypadá také harmonicky při jediném přistání.

Ječmen s hřívou netoleruje záplavy, proto se doporučuje pěstovat jej na kopci.

Haretail

okrasná tráva haretailZvláštností těchto obilovin v květenstvích připomínajících zajíce ocasy. Miniaturní rostlina se používá v krajinářském designu při zdobení květinových záhonů a vytváření květinových aranžmánů. Světlomilná rostlina se vyznačuje časným kvetením. První klásky okrasné trávy v zahradě jsou pozorovány v červnu. Jižní regiony si užívají krásy již v květnu.

Kombinuje se s jinými rostlinami. Cítí se dobře s dekorativními výsadbami, které doplňují celkový obraz. Samostatně vypadá působivě.

Peří tráva

peří trávaVysoká rostlina s tenkými stonky a listy je zasazena do samostatných nadýchaných „ostrůvků“. Lze použít k ohraničení široké cesty.

Péřová tráva je v péči nenáročná. Kořistí se v jakékoli půdě. Pro zachování syté barvy vyžaduje zalévání během suchých období.

Při výsadbě péřové trávy za přítomnosti alergiků v rodině je třeba postupovat opatrně. Peří tráva je silný alergen.

Fialové proso

fialové prosoVínové listy s bronzovým odstínem jsou nápadné. Krásný květinový záhon je vhodný do velké květinové zahrady. Výška rostlin dosahuje 2 metry, takže může svou hmotností zastínit jiné plantáže. Zahradníci přidělují tomuto druhu samostatné území.

Několik stonků tvoří hustou zeď, která vytváří stín na slunné straně. Slouží k výzdobě rekreační oblasti.

Vlasová tráva

vlasová trávaPůvabná rostlina rodiny ostřice se skládá z tenkých, beztížných stonků a listů. Křehká tráva netoleruje spalující slunce. Doporučeno pro umístění ve stinných oblastech.

Výrazným rysem jsou malé bílé květy korunující stopku. V procesu kvetení se tento druh ohýbá pod svou vlastní hmotností. Pokud se používá jako lemování chodníku, můžete jej svázat nebo vytvořit nízký plot.

Vlasová tráva potřebuje péči. Při nedostatku světla zbledne, suchý vzduch vyvolává smrt listů, přebytek minerálních solí je smrtelný.

Chlupatý vrchol

chlupatý vrcholVytrvalá okrasná zvlněná bylina s květinami, která se vyznačuje růžovými, bílými a fialovými "latami". Období květu je pozdní léto. Zbytek času představují zelené stonky vysoké 30–60 cm.

Klíčí dobře na skalnatých svazích, talu. Návrháři používají k dekoraci rostlinu alpské skluzavky a dekorace z přírodního a umělého kamene.

Chlupatý vrchol netoleruje dobře mrazy. Aby se rostlina nevysazovala každý rok, je vhodné výsadbu v zimě izolovat.

Pennisetum fialová

pennisetum fialováOd ostatních odrůd tohoto druhu se liší bohatou bronzově-vínovou barvou. Husté husté keře dosahují výšky 2 metrů. Každoroční, rychle rostoucí kultura potěší zahradníka jasnou fontánou odstínů od července do září.

Estetika rostliny nevyžaduje další dekorace. Tato dekorativní bylina v zahradě přitahuje obdivné pohledy hostů.

Cineraria stříbřitý

cineraria stříbřitýNízko rostoucí trvalá kultura kombinuje kompaktnost a půvab. Používá se při zdobení květinových záhonů, cest a květinových záhonů. Nenáročná rostlina vychází s dalšími výsadbami. Stříbřitá tráva pro květinové záhony slouží jako kontrast k jasným květenstvím, zónuje území a osvěžuje vzhled.

Chcete-li blokovat nekontrolovaný růst v celé ploše, měli byste pravidelně ořezávat zarostlé listy.

okrasné byliny pro zahraduUdržuje reprezentativní vzhled, když je zasazen na slunci. Navzdory přetrvávající toleranci vůči suchu má dlouhodobý nedostatek vody negativně vliv na listy. Procesy zežloutnou a odpadnou.

Válcový imperiální

impera válcovýJasně červené tenké stonky se stanou nepopiratelnou ozdobou webu. Vytrvalá okrasná tráva pro květinové záhony dosahuje výšky 80 cm. Hlavní aplikací je design nádrže. Volně stojící keře se zaměřují na vybrané oblasti. Pro zředění pestrost střídejte s klasickými zelenými plochami.

Tráva se rychle šíří po celé ploše. Je nutné sledovat tvorbu výhonků. Přebytečné části jsou odstraněny.

Prezentované možnosti jsou vhodné pro pěstování ve všech regionech. Aby se zabránilo šíření zametacích druhů na celém území, je vhodné použít ploty. Oddíl doplňuje obraz webu, zachovává geometrii.Pokud projekt neposkytuje instalaci nízkého "plotu", můžete použít tenký drát nebo rybářský vlasec. Nit je tažena po celém obvodu umístění rostlin.

Krásně umístíme okrasné byliny do zahrady

zahradní dekoraceLaconické a barevné výsadby proměňují i ​​prázdnou oblast.

Aby nedošlo k přesycení území, návrháři doporučují vypracovat plán:

  1. Kombinace barvy a velikosti. Ohňostroj odstínů může být dezorientující. Koncentrace na jednom místě celého spektra odstínů neumožňuje soustředit se na konkrétní rostlinu. Stojí za to držet se monochromatické nebo plynulé gradace.kombinace různých typů
  2. Potřeba osvětlení. Většina druhů snadno snáší spalující slunce. Některé odrůdy však preferují stín. Pokud na jednom záhonu zkombinujete bylinky s opačnými „preferencemi“, můžete zničit obě.místo přistání
  3. Frekvence zavlažování. Kořeny jsou přizpůsobeny suchu, ale potřebují vodu. Množství kapaliny je určeno odrůdou. Rostliny s vysokou spotřebou se vysazují samostatně. Kombinace názorů vyvolává proces rozpadu.
  4. Letničky, trvalky. Některé okrasné trávy si zachovávají své vlastnosti po dobu 1 roku. V příští sezóně dojde k opětovnému vysazení. Rostliny navržené na několik let netolerují interference v pěstitelské zóně.roční a trvalé byliny
  5. Interval kvetení. Zahradníci dodržují zásadu postupného kvetení. Jedna odrůda vymírá, druhá získává na síle. To vám umožní udržovat po celou sezónu nepokoje barev a zeleně.kvetení vytrvalých trav

Před výsadbou na otevřeném terénu je vhodné přečíst si pokyny výrobce. Šlechtitel uvádí, jaké podmínky musí být dodrženy pro plný rozvoj rostliny.

okrasné byliny pro zahraduOkrasné trávy jsou jednoduchým způsobem, jak přidat eleganci vaší domácí zahradě. Nedostatek pozornosti nemá vliv na proces přirozeného růstu. Pokud není možné věnovat zahradě hodně času, je nenáročná rostlina nejlepším východiskem z obtížné situace.

Tráva vytváří útulnou atmosféru bez námahy a neustálé kontroly. Skryje vizuální vady území. Převádí nevýhody prostoru na výhody.

Výběr okrasných bylin do zahrady - video

Zahrada

Dům

Zařízení