Unikátní složení meruňkových jader, jejich výhody a poškození pro lidské tělo

meruňková jádra Odpad z ovoce - to je definice, kterou nejčastěji dostávají meruňkové jámy, jejichž výhody a škody nejsou brány v úvahu. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak jsou meruňková jádra rozšířená v medicíně, kosmetologii a vaření. Co je na meruňkových jamkách zvláštní a jak se nejlépe používají?

Přečtěte si také článek: vynikající recept na meruňkový džem.

Složení meruňkových jader

loupaná meruňková jádra

Kosti obsahují:

 • vitamíny (B17, PP);
 • minerály (železo, draslík, fosfor, vápník, hořčík);
 • kyselina kyanovodíková;
 • 0 g bílkovin, 27,7 g tuku, 56,3 g sacharidů (na 100 g jader).

Když už mluvíme o výhodách a nebezpečích meruňkových jader, nelze opomenout olej vyrobený na jejich základě. Jádra některých odrůd navíc obsahují až 70% jedlého oleje. Tento produkt je zase bohatý na:

 • mastné kyseliny (linolová, palmitová, olejová);
 • fosfolipidy;
 • vitamíny (A, C, B, F);
 • tokoferoly.

Obsah kalorií meruňkových jader je 440 kcal na 100 g produktu. Proto se často doporučuje sportovcům konsolidovat hmotu.

Meruňkové jámy: užitečné vlastnosti a kontraindikace

Meruňkové jádro, které se skrývá za skořápkou, obsahuje celou řadu cenných látek a má zvláštní, ale ne odpudivou chuť. Výhody a poškození jádra meruňkového jádra jsou většině lidí málo známé. Stojí za to začít s pozitivními vlastnostmi. Za prvé, meruňkové jádro je přírodní antihelmintikum a antiparazitikum. Obsahuje také látky, které mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

vitamin B17 v meruňkových jamkáchPřítomnost vitaminu B17 mění meruňková jádra na přírodní „zabijáky“ rakovinných buněk. Tento vitamin obsahuje kyanid, který pomáhá zabíjet rakovinné buňky.

Čím hořčí je kost, tím více vitaminu B17 obsahuje.

Je důležité znát příznivé vlastnosti a kontraindikace meruňkových semen. Zejména meruňková jádra obsahují kyselinu kyanovodíkovou, která se ve velkém množství stává jedem. Silná hořkost naznačuje vysokou koncentraci organického jedu. Důvodem hořké chuti amygdalinu je zdroj kyseliny kyanovodíkové. Nekontrolované používání meruňkových semen proto může způsobit otravu. Problém může být způsoben příjmem 20-40 g produktu.

Poškození jader je minimalizováno, pokud jsou předem vařeny nebo sušeny v troubě. Pod vlivem vysoké teploty budou škodlivé komponenty zničeny.

Stará meruňková jádra mohou být nebezpečná. Je to proto, že obsah kyanidu se časem zvyšuje. Proto se nedoporučuje je užívat.

separace zralých meruňkových semenMeruňkové jámy jsou kontraindikovány:

 • diabetes mellitus;
 • onemocnění jater;
 • problémy se štítnou žlázou;
 • těhotenství.

Známky otravy se obvykle objeví do 5 hodin po užití přípravku. Široká škála příznaků může naznačovat otravu. Nejprve to jsou: letargie, bolest hlavy, nevolnost a žaludeční křeče. V závažných případech se mohou objevit křeče, mdloby nebo akutní srdeční selhání.

Aplikace meruňkových jader

oddělení čerstvých jaderLék. Meruňkový olej je základem mnoha léků. Samotné kosti jsou považovány za přírodní „chemoterapii“.Ale je důležité vědět, jak užívat meruňkové jámy na rakovinu. Kyanid, který je obsažen v jádru, ničí rakovinové buňky v malých dávkách, ale zdravé buňky začínají trpět velkým množstvím.

Za den nemůžete spotřebovat více než několik jader. Jejich příjem je nejlépe doplněn o vaše oblíbené ovoce.

Jádra meruňkových jader, vařená jako čaj, se používají pro kardiovaskulární onemocnění. Jsou také užitečné při bronchitidě a onemocněních horních cest dýchacích. Vysoký obsah kalorií v meruňkových jádrech umožňuje, aby byly doporučeny jako doplněk stravy pro vysokou fyzickou námahu.

Meruňkový olej široce používaný v kosmetologii. Látky v něm obsažené mají příznivý účinek na pokožku, zpomalují proces jejího stárnutí a zlepšují stav nehtů a vlasů.

meruňka a mandleVaření. Můžete jíst meruňkové jámy? Odpověď je samozřejmě ano. Navíc meruňkové jamky často používají cukráři k výrobě polevy, karamelu, cukrovinek, jogurtů, krémů, zmrzliny, vaflí a různých druhů pečiva. Jádra některých odrůd meruněk se používají jako náhrada mandlí.

Zkušení kuchaři doporučují přidávat drcené meruňkové jámy do kompótů, džemů, pečiva a zmrzliny. To dává pokrmu výraznou meruňkovou chuť.

Poškození a výhody meruňkových semen úzce souvisí se zdravím konkrétní osoby. Před použitím tohoto produktu se proto poraďte se svým lékařem.

Přečtěte si také článek: výhody třešní pro lidské tělo!

Vitamin B17 v meruňkových jamkách - video

Komentáře
 1. Natálie

  Poté, co jste si pečlivě přečetli studie E. Griffina uvedené v knize „Svět bez rakoviny“, přepište svůj článek, protože o nemovitosti B17 vůbec nemůžete vědět! Pro nás amatéry k tomu slouží profesionální a vědecká fakta a výzkum.

 2. Alexander

  Píšu o meruňkových semínkách, užitečných pro rakovinu. Mám rakovinu prostaty a mám diabetes mellitus, četl jsem, že je to při cukrovce kontraindikováno, podstupuji záření, je možné sníst alespoň některé z těchto kostí

  • Olga

   Meruňkové jámy v omezeném množství pro cukrovku jsou dokonce užitečné, ale pouze po konzultaci s endokrinologem. Aby se snížil negativní účinek, mohou být předkalcinovány v troubě. Denní dávka semen by neměla překročit 20 kusů.

Zahrada

Dům

Zařízení