Actinidia: jak nakrmit vinnou révu na jaře

Actinidia Kolomikta roste na mé letní chatě. V posledních letech jsem si všiml, že na keři je méně bobulí a samotná réva roste neochotně. Řekněte mi, jak můžete na jaře krmit aktinidii?

aktinidie na oblouku Actinidia je vytrvalá stromovitá réva. Na pozemcích pro domácnost se pěstuje nejen pro dekorativní účely, ačkoli keř vypadá velmi krásně a je to jen nález pro vytváření vertikálních dekorativních kompozic kvůli pestré barvě listů a neuvěřitelné kráse květenství. Kromě toho Actinidia také produkuje ovoce, jehož velikost a chuť se liší podle odrůdy. V některých odrůdách jsou malé a voní jako ananas, jiné jsou větší a trochu připomínají obyčejné angrešt, a jiné jsou prakticky nerozeznatelné od chlupatého kiwi. Obecně jsou však bobule velmi chutné a sladké.

Aby bylo možné pěstovat silnou zdravou rostlinu a kromě toho z ní získat sklizeň, je nutné krmit aktinidii včas, je obzvláště důležité to udělat na jaře. Kultura dobře reaguje na zavedení organických i minerálních hnojiv.

Biopotraviny

kvetoucí aktinidie

Na jaře aktinidie potřebuje organickou hmotu k aktivaci růstových procesů. První krmení by mělo být provedeno počátkem dubna, kdy pupeny začnou aktivně kvést. Shnilý hnůj by měl být rozmetán kolem křoví, tloušťka vrstvy by měla být alespoň 5 cm. Hnůj dodá aktinidiím potřebné množství dusíku, navíc bude sloužit jako mulčování. Plevel roste pod ním ne příliš ochotně, ale vlhkost v půdě vydrží déle.

Podruhé je nutné přidat organickou hmotu po skončení kvetení. Actinidia dobře reaguje na krmení na základě odpadu z ptáků a skotu. Pod jedním dospělým keřem budete muset nalít alespoň 2 vědra pracovního roztoku. Jeho koncentrace závisí na tom, co sloužilo jako základ pro infuzi:

  • kuřecí trus - zředěný 1:20;
  • divizna - na 1 díl nálevu 10 dílů vody.

Během sezóny stačí aktinidii dvakrát nakrmit. Při pěstování vinné révy na špatných půdách bude za účelem dosažení zvýšení výnosu zapotřebí další aplikace komplexních minerálních přípravků.

Minerální obvaz

aktinidie

Ke stimulaci tvorby mladých výhonků, zvýšení produktivity a zimní odolnosti aktinidií je na jaře nutné provést dva minerální obvazy. Na konci března - začátkem dubna přidejte 1 čtvereční. m. oblast, kde roste liana:

  • 35 g dusíkatých hnojiv;
  • 20 g přípravků obsahujících draslík a fosfor.

Actinidia netoleruje vápno a hnojiva obsahující chlór.

Podruhé bude nutné takové minerální hnojivo aplikovat ve fázi usazování ovoce, přičemž podíl přípravků musí být snížen na polovinu.

Atinidia: výsadba a péče o révu, video

Zahrada

Dům

Zařízení