Co vnitřní Albitsia miluje - tropická krása „hedvábná akácie“

Povězte mi, vyžaduje vnitřní žalice nějaké zvláštní podmínky zadržení? Možná potřebuje zvýšenou vlhkost nebo speciální teplotu? Přítel mi dal malý keř, ona sama kvůli zájmu vyrostla ze semen. V létě bylo všechno v pořádku, ale s příchodem zimy se moje albicie začala silně táhnout. Něco, co se jí nelíbí, ale čemu nerozumím.

pokoj albicie

Jeho vyřezávané listy připomínají akát, ale jen málo kultur se může srovnávat s tak jemným kvetením. Výjimečná krása místnosti albitsia vás potěší nadýchanými vzdušnými květenstvími s neuvěřitelně voňavou vůní. A ačkoli je považována za poměrně rozmarnou rostlinu, je prostě nutné pokusit se zasadit tento zázrak přírody. A nebude pro vás těžké splnit všechny rozmarné nálady, pokud víte, co miluje a čeho se bojí.

Vnitřní alicie - podmínky pro pěstování v květináči

životní podmínky místnosti

Albicia, původem z podčeledi mimosa, je teplomilná a listnatá plodina. Nejčastěji se vyskytuje v přírodních podmínkách nebo městských parcích v regionech s mírným podnebím. Tam Albitsia dorůstá až do výšky 10 m ve formě stromu nebo obrovského keře. Jeho koruna připomíná deštník, rozšířený doširoka, ale zároveň si zachovává jemnost. A to vše díky jedinečnému listí s dlouhými řapíky. Na nich jsou dvojitě zpeřené listové desky, malované v tmavě zelené nebo namodralé barvě.

Charakteristickým rysem albition je schopnost listů uzavřít podél řapíku večer.

Doma rostou hlavně na alicii Lankaran, známý také jako hedvábný akát. V květináči dorůstá maximálně 2 ma kvete nádhernými velkými květy růžové nebo načervenalé barvy. Albizia má velmi ráda světlo, proto si pro ni vyberte nejvíce osvětlené místo, zejména v zimě. Ale aby v létě na jemné listy nespadaly spalující paprsky slunce.květ albition

Hedvábný akát není náročný na vlhkost vzduchu a dobře snáší suchý vzduch. Upřednostňuje mírné teploty, ale v létě je lepší vytáhnout hrnec do zahrady. V zimě začíná albicie období odpočinku, který musí strávit na chladném místě. Nezapomeňte ji vzít do interiéru, ale umístěte ji do místnosti, kde teplota není vyšší než 10 ° C, ale ne nižší než 5 ° C teplá.

Jak se starat o pokoj Albicii

jak se starat o aliciiPokud pro hedvábný akát poskytnete pohodlné životní podmínky, nebude těžké se o něj starat:

  1. Během aktivního růstu, od jara do pozdního léta, voda hojně po ornici v květináči vysychá. Vezměte vodu pouze při pokojové teplotě. Během spícího období rostlina nepotřebuje takové množství vlhkosti, proto by měla být zálivka omezena na minimum.
  2. Dvakrát za měsíc, od března do září, přidejte vrchní obvaz. Minerální komplexy jsou vhodné pro dekorativní listnaté pokojové rostliny.
  3. Přesaďte mladé keře každé jaro do většího a vyššího květináče. U dospělých s albition stačí transplantace každé 3 roky. Nebo obnova vrchní vrstvy půdy, pokud je keř velmi velký.

Albice se množí semeny a řízky. Klíčení semen trvá dlouho, a proto potřebují skleník. Pěstování nového keře z řízků je snazší a rychlejší. V červnu odřízněte z mladého porostu částečně lignifikovanou stonku a zakořeněte ji ve volném substrátu.

Semeno albicie

Zahrada

Dům

Zařízení