Altajský jalovec: co je to rostlina

Řekněte nám, co je altajský jalovec. Můj manžel přinesl z těchto částí malý keř, když byl na služební cestě. Zasadili jsme ho a nyní před domem vyrostl svěží polštář. Chtěl jsem hledat informace o tom, jak se o rostlinu starat, ale tento druh jsem nenašel.

Altajský jalovec Jehličnaté aroma jalovce příjemně připomíná krásu divočiny. Není divu, že se postupem času „domestikoval“ a usadil se na soukromých spiknutích. Mezi touto rostlinou však existuje zvláštní druh - jalovec altajský. Je považována za jednu z nejstarších a v Altaji především za posvátnou rostlinu. Například větvičky jalovce se používaly pro různé rituály a z nich se vyráběly rituální pokrmy. Bush má navíc léčivé vlastnosti a je široce používán v lidovém léčitelství.

Altajský jalovec: co je kultura

jalovec

Altajský jalovec znamená tři odrůdy rostlin rostoucích na Altaji. Jedná se o jalovce:

  • kozák;
  • falešný kozák;
  • Sibiřský.

Stejně jako všechny jehličnany jsou tyto rostliny bohaté na živiny. Z tohoto důvodu se aktivně používají v tradiční medicíně. Ale sibiřský jalovec je považován za nejléčivější ze všech tří. Další dva typy uznání v oficiální medicíně nebyly nalezeny.

Kozák jalovec

Kozák jalovecRoste jako nízký keř, jehož výška nepřesahuje 1 m. Větve mohou být vztyčené, ale nejčastěji se šíří. Šedohnědá kůra na nich v průběhu času praskla. Výhonky jsou hustě pokryty malými špičatými listy ve formě elipsy. Vzájemně se překrývají a částečně rostou společně s větví. Pro jejich umístění je rostlina klasifikována jako šupinatá jalovec.

Kozák jalovec je velmi jedovatá rostlina (obsahuje sabinolový olej).

S touto odrůdou se můžete setkat nejčastěji v horských stepních oblastech, na svazích hor a útesů.

Pseudokosácký jalovec

jalovec pseudo-kozákRostlina má mnoho společného s kozáckým jalovcem. Bush je také kompaktní, ale s plíživými větvemi, které se silně větví. Druh se liší od kozáckého jalovce ve tvaru listů. Jsou blízko natáčení, mnohem širší a s tupým koncem. Ale jehly jsou obecně také uspořádány příčně, ve dvojicích, jako položená dlaždice.

Sibiřský jalovec

Sibiřský jalovecDříve patřil k druhu zvanému jalovec obecný. Dnes však rostlina vyniká jako samostatná plodina. Roste jako poměrně velký keř až 3 m vysoký a jeho větve se šíří na zemi. Výhonky jsou pokryty šedohnědou kůrou a tvrdými, ostrými listy, které jsou zakřivené jako srp. Ve své struktuře jsou jehly podobné jehličím ze smrku nebo jedle. Plodí v malých šiškách-bobulích černé barvy s namodralým květem.

Jalovec obecný roste ve stepní části Sibiře. Naproti tomu Sibiř preferuje Gorny Altaj a skalnaté horské svahy. Keř sedí na skalní římse a nádherně visí své vždyzelené výhonky.

Sibiřský jalovec se často používá v lidovém léčitelství. Rostlina pomáhá při bronchitidě a tuberkulóze, dně, skorbutu, kloubech a mnoha dalších chorobách.

Altajský kozák jalovec - video

Zahrada

Dům

Zařízení