Analogy fosprenilu pro zvířata, kde a jak se droga používá

Řekněte mi, jaké jsou analogy fosprenilu pro zvířata? Máme poměrně starou kočku, která je často nemocná. Nedávno jsem někde zachytil virus, veterinář předepsal Fosprenil, ale zvíře se ukázalo být alergickým na něj. Co může nahradit drogu?

analogy fosprenilu pro zvířata Pokud jsou domácí mazlíčci nemocní, chcete jim nejen pomoci, ale také jim neublížit, proto jsou upřednostňovány přírodní přípravky. Například v boji proti virům se Fosprenil osvědčil. Podporuje rychlejší zotavení a také zlepšuje imunitu. Existují také analogy fosprenilu pro zvířata, s jiným složením, ale také přirozeným. Používají se, pokud došlo k alergii na imunomodulátor nebo pokud není k dispozici.

Co je Fosprenil

fosprenyl

Aktivní složkou léčiva je dvojsodná sůl polyprenol fosfátu. Získává se z jehličí, které určují přirozený původ léčiva. Vyrábí se v injekčních lahvičkách o objemu 10 ml, uvnitř kterých je čirá kapalina (může mít mírně žlutý odstín). Produkt přichází do veterinárních lékáren v balení po 5 lahvích. V případě potřeby je lze zakoupit jednotlivě.

Lék je nutné skladovat na chladném místě (v létě je lepší v chladničce), ne déle než 1 rok od data vydání.

Kdy a jak se přípravek Fosprenil používá

jak používat fosprenilVeterinární prostředek lze použít k prevenci i léčbě virových infekcí domácích zvířat, zejména koček, králíků a dokonce ptactvo... Zmírňuje zánět, urychluje zotavení. Fosprenil navíc zvyšuje imunitu a chrání sledovaná zvířata při kontaktu s nemocnými jedinci.

Fosprenil lze použít k prevenci a léčbě:

  • mor;
  • opar;
  • kalciviróza;
  • virová rhinotracheitida a jiné virové infekce;
  • otrava jídlem.

Lék lze podávat současně s antihistaminiky a antibiotiky. Nelze jej však kombinovat s hormony a steroidy.

Fosprenil se v zásadě používá pro intramuskulární injekce (0,2 mg na 1 kg hmotnosti). Je také povolena instilace do očí a někdy i orální podání. Průběh léčby je 7 dní (ve zvláště závažných případech může být prodloužena až na 2 týdny).

Analogy fosprenilu pro zvířata

Lék obecně není drahý trik - jeho cena je docela dostupná. Tento lék si můžete koupit v jakékoli veterinární lékárně. V některých případech se však u zvířat může vyvinout alergická reakce. Poté můžete nahradit Fosprenil jiným přípravkem s podobným účinkem. Oni mohou být:

  1. Maxidin.maxidin
  2. Gamavit.gamavite
  3. Forvet.forvet

Všechny tři léky jsou také přírodního původu a jsou určeny k léčbě virových onemocnění u zvířat.

Použití Fosprenilu a Gamavitu k léčbě králíků - video

Zahrada

Dům

Zařízení