Vaření aromatického vína z růží doma

víno z růžových lístků Nepřekonatelné domácí víno z růžových lístků si získalo srdce lidí již více než jedno století. Každý, kdo si někdy vzal skleničku s nápojem, nejprve ucítil vynikající vůni. A jen o několik minut později se rozhodli usrkávat to. Jemná sladkost, jemná svíravost, mírná síla působí s magickou silou. Je nemožné se odtrhnout od nápoje. Než budete mít čas podívat se zpět, ve sklenici se objeví dno. Ale pro opravdové labužníky to není problém. Podle osvědčených pokynů rádi připravují božský nápoj doma.

Vhodné odrůdy růží

odrůdy růží pro výrobu vína

Vynikající královna květin má zvláštní místo v krajinářském designu krajiny. K vytvoření skvělého nápoje jsou však vhodné pouze voňavé odrůdy čajových růží.

Nejoblíbenější jsou:

 • Aida;stupeň Aida
 • Altán;Belvedere růže
 • Claire Renaissance;růže Claire Renaissance
 • Comtesse de Provence;odrůda Comtesse de Provence
 • Den Glorie;růže Gloria Day
 • Průvod.odrůdy růží Parade

Květiny pěstované na území venkovských domů jsou vhodné pro podnikání. Skleníkové a komerční možnosti jsou obvykle ošetřeny chemickými látkami, které mohou tělu ublížit. Pokud růže rostou na městských záhonech, pak se během sezóny podaří nasytit jedovatými částicemi výfukových plynů.

K přípravě "hořlavé kapaliny" můžete použít běžnou látku šípek... Hlavní věc je, že suroviny jsou kvalitní a s výraznou vůní.

Výroba vína z růží podle klasického receptu

výroba vína z růžíK vytvoření chmelového nápoje jsou vhodné čerstvé i sušené květiny. Měly by být bezchybné a dobře vonící. Čím tmavší okvětní lístky, tím bohatší bude víno.

Klasický recept vyžaduje přísady:

 • okvětní lístky růží (pevně zabalené v 1 litrové nádobě);
 • čištěná voda (1,5 l);
 • granulovaný cukr (800 g);
 • citrony (2 ks);
 • vinný kvásek nebo rozinky (50 g).

Citrony se používají ke zvýšení kyselosti mladiny. Jinak bude dlouho kvasit a ztratit svou cennou chuť. Citrusový produkt se někdy vyměňuje za sáček kyseliny citronové. Ale s tímto přístupem ztrácí víno z růžových lístků svou bohatost chuti. Do mladiny se přidávají rozinky, aby se zahájil proces fermentace. Koneckonců, vinné kvasnice zůstávají na povrchu sušených hroznových bobulí.

Technologie vaření

sbírat okvětní lístky růžíPrvním krokem na cestě k labužnickému nápoji je příprava surovin. Čerstvé lístky se sklízejí z vhodné čajové růže. Samozřejmě si vybírají vysoce kvalitní vzorky bez mechanického poškození a hniloby. Jsou pevně zabaleny v litrové nádobě, aby se nashromáždilo správné množství.

nalijte cukr přes okvětní lístky růžíČerstvé okvětní lístky se nalijí do misky, naplní se vodou a několikrát se důkladně promyjí. Čisté suroviny se vhazují do cedníku, aby se odstranila přebytečná kapalina. A pak to vložili do nádoby, kde bude probíhat kvašení. Shora jsou rostlinné prvky pokryty granulovaným cukrem a smíchány dřevěnou špachtlí nebo válečkem.

připravte rozinky a citronRozinky a citrony dobře umyjte studenou vodou. Pečlivě oloupejte citrusové plody. Šťáva se vymačká do samostatné nádoby. Zbývající kůra je nakrájena na kousky. Pokud je to možné, rozemlejte mixérem.

příprava mladinyPo hodině se produkty přidají do okvětních lístků růží a také se nalije voda. Ingredience důkladně promíchejte. Poté je nádoba pokryta gumovou rukavicí, ve které je nejprve do jednoho z prstů vyražen otvor. Mladina se přenese na tmavé místo nebo do místnosti, kde se teplota udržuje na přibližně 20 až 25 ° C.Asi po 3 dnech začne v nádobě kvašení, které se „prohlásí“ syčící a hojnou pěnou na povrchu mladiny. Tím se rukavice naplní oxidem uhličitým.

Pokud fermentační proces probíhá sotva znatelným způsobem, přidá se do kapaliny další část rozinek.

připravte rozinky a citronPo nějaké době se okvětní lístky stanou průhlednými a zcela ztratí svou barvu. Není to děsivé, mělo by to tak být. Proces bude trvat 45 dní. Oteklé rukavice budou postupně klesat a na dně se objeví sediment. Hotový nápoj se velmi opatrně nalije do nové nádoby pomocí tenké trubičky (můžete si ji vzít z kapátka).

Manipulace a skladování hotového produktu

napněte víno z růžových lístkůPro zlepšení chuti se k stárnutí zasílá domácí růžové víno. Kontejner se vezme do temné místnosti po dobu asi 3-4 měsíců. Musí udržovat teplotu 5 až 16 ° C. Pokud se po nějaké době na dně vytvoří sediment, víno se nalije do čisté nádoby. Postup se opakuje, dokud se nestane průhledným.

Poté je hotový výrobek ochutnán. Pokud je to žádoucí, přidejte krystalový cukr a připravte dezertní nápoj.zázvor a skořice

Originální chuť je vytvořena z řady ingrediencí:

 • muškátový oříšek;
 • Zrzavý;
 • skořice;
 • nové koření;
 • kardamon.

Tento přístup samozřejmě využívají pouze labužníci, kteří nejsou spokojeni s čistě květinovým buketem. Obohacené víno se vyrábí za použití zředěného alkoholu (40%) nebo vodky. Výsledná chmelová kapalina se nalije do malých lahví a utěsní se uzavřenými zátkami. Víno se skladuje v suterénu nebo v chladničce nejdéle 2 roky.

Aromatický nápoj se podává s ovocem, sladkostmi, tvrdým sýrem a mořskými plody.

Letní fantazie v láhvi

víno z růžových lístkůJak víte, teplé období rychle utíká. Než budete mít čas ohlédnout se zpět, už je podzim. Úžasný nápoj vám pomůže uchovat si teplé dny v paměti. Podívejme se na další recept na víno z růžových lístků, který si snadno připravíte ve své domácí kuchyni.

Pro tento případ potřebujete komponenty:

 • lístky čajových růží jakéhokoli druhu (200 g);
 • voda (1,5 l);
 • granulovaný cukr (500 g);
 • kyselina citronová (1 lžíce).

sbírat okvětní lístky růžíSbírejte zdrojový materiál během bujného rozkvětu kultury. Mělo by vyzařovat bohatou vůni, která je důležitá pro hotový výrobek. Okvětní lístky jsou důkladně omyty pod kohoutkem a vyřazeny do cedníku, aby trochu vyschly.

výroba cukrového sirupuV této době se voda nalije do smaltované nádoby. Nalijte do něj granulovaný cukr a mírně ho zahřejte. Za stálého míchání hmotu počkejte, dokud se nezíská sirup homogenní konzistence. Poté se vyjme ze sporáku a nechá se vychladnout.

nalijte lístky růží se sirupemOkvětní lístky růží jsou umístěny ve skleněné nádobě. Nalijte je sladkou tekutinou. Přidejte celou kyselinu citrónovou a studenou převařenou vodu. Kvasení ponechejte asi 5 cm od horního okraje nádoby. Hmota se důkladně promíchá, pokryje lékařskou rukavicí a odnese na teplé místo. Když víno začne kvasit, rukavice zvedne „palec nahoru“. Aby nedošlo k prasknutí oxidem uhličitým, je vytvořeno několik otvorů.

hotové víno z růžíMladina je ponechána, dokud nepřestane bublat a neobjeví se sediment. Pak jednají podle klasického schématu. Nalijte několikrát. Přidejte cukr nebo koření pro sofistikovanou chuť. Nápoj od královny květin se nalije do lahví. O měsíc později se provádí ochutnávka.

Čím déle je kapalina uchovávána na chladném místě, tím lepší je její vůně a chuť.

Úžasné víno z růžových lístků ozdobí každý slavnostní stůl. Jeho vynikající chuť evokuje příjemné emoce a zůstává navždy v paměti. Z nápoje navíc vyzařuje jedinečná květinová vůně. Připravte si jej doma podle jednoduchého receptu. Obvykle používají okvětní lístky čajových růží, které rostou na venkovském květinovém záhonu. Dalšími složkami jsou voda, cukr, citron. Někdy se přidávají rozinky a různé koření. V každém případě dostanou lahodný nápoj.

Jak vyrobit víno z okvětních lístků růží - videorecept

Zahrada

Dům

Zařízení