Bonsai borovice - umění jedinečných stromů

borovice bonsai Japonská kultura je vyjádřena zlepšováním a změnami světa kolem nich. Bonsai borovice je výsledkem lidského stvoření vyjádřeného v umění pěstování miniaturních stromů. Praxe bonsají se poprvé v Číně objevila před více než tisíci lety. Pak tato metoda přišla do Japonska, kde byla široce vyvinuta a rozšířena do celého světa. Ladné bonsaje jsou přesnou replikou skutečných stromů, které rostly v přírodě. Nenáročná a vždyzelená borovice je ideální pro vytváření bonsají. Stromy v bonsajovém stylu se do ruských zahrad dostaly již ve 20. století. Zahradníci se rádi tvarují bonsaje z borovice, což jí dává originální a jedinečné formy. Číst o výšce sekvoje.

Co potřebujete vědět o borovicových bonsajích

původní bonsai borovice

Pro Japonce je pěstování bonsají celá filozofie, která kombinuje duchovní a fyzickou stránku procesu. Aby obyčejný člověk dosáhl úspěchu, je nutné k tomuto podnikání přistupovat s láskou a trpělivostí. Musíte mít nějaké znalosti o tom, jak vyrobit borovice bonsai. Vlastní pěstování bonsají bude vyžadovat spoustu času a práce. Výsledkem je, že úžasná rostlina bude po mnoho let rozdávat radost a krásu.

Tradiční bonsaje musí splňovat následující vlastnosti:

 1. Kmen. Měl by být silný a silný, s výraznou základnou a vyčnívajícími kořeny.
 2. Pobočky. Existuje několik větví, jejichž linie by měly být harmonické a jasně viditelné. Kmen a větve bonsají dodávají stromu jedinečný náladový vzhled.
 3. Formulář. Japonská bonsai borovice musí splňovat jednu z 15 klasifikací. Chcete-li pomoci začátečníkovi nebo zkušenému zahradníkovi, kresby, schémata, fotografie nebo vaše vlastní fantazie a přání.
 4. Miniatura borovice by měla vypadat jako strom, který roste v přírodních podmínkách.

Hlavním úkolem při vytváření bonsají je dosáhnout pomalého růstu rostliny. Toho lze dosáhnout několika způsoby: častým prořezáváním kořenů a výhonků stromů, umělou kontrolou růstu, používáním speciálních druhů půd, speciálními způsoby péče o stromy a zavlažováním.

Jak pěstovat bonsaje venku

borovicové bonsaje na jejich chatěV krajinářském designu je bonsai borovice pyšná. Mezi jeho zjevné výhody patří původní tvar, nenáročnost na podmínky pěstování, odolnost vůči nízkým teplotám a vysoká úroveň přizpůsobení.

Při dodržení určitých podmínek můžete tento úžasný strom pěstovat přímo v zemi:

 1. Výběr sazenic. Každá borovice, která roste a přezimuje v zemi na otevřeném prostranství, je vhodná pro bonsaje. Miniatura borovice může dát zahradě zvláštní japonskou chuť. Nejjednodušší způsob, jak pracovat na opětovném vytvoření bonsaje, je borovice horská kvůli výšce keřů a malé velikosti větví.
 2. Technologie přistání. Životní podmínky pro zahradní bonsaje by měly být co nejblíže životním podmínkám stromu v kontejneru. K tomu je samotná sazenice zkrácena tak, aby získala požadovanou velikost trpaslíka, a střední část oddenku je zkrácena. Aby se omezil růst kořenů stromu, na dno výsadbové jámy se položí betonová deska nebo široký kámen. Pro růst bonsai borovice se používá vzácná půda ze skladu nebo neplodná lehká přírodní půda.V následujících letech odřízněte na čtvrtiny a postranní kořeny kolem kmene lopatou.miniaturní borovice
 3. Formování koruny. Prořezávání a štípání jsou důležitými kroky v procesu pěstování bonsai stromu. Jsou to oni, kteří umožňují zahradníkovi dosáhnout požadovaného tvaru a tvaru. Prořezávání se provádí jednou ročně na konci zimy. Tím se odstraní všechny velké větve, které nezapadají do požadovaného vzhledu bonsají. Sevření lze provést několikrát během léta. Jeho cílem je dosáhnout vzhledu nových mladých a tenkých výhonků.formace borovice borovice

Skutečný bonsai je vizuálně starý strom. Účinku stárnutí je dosaženo umělým ohýbáním a přistáváním větví pomocí závaží a drátu. Pro dojem dlouho rostoucí borovice je kůra na několika místech speciálně členitá pomocí ostří nože.

Tvorba bonsají skotské borovice

bonsai borovice nápadyBorovice lesní může být vynikajícím základem pro vlastní pěstování bonsají. Jehličnany se liší od listnatých stromů ve dvou fázích růstu za rok, což je třeba vzít v úvahu při vytváření borovice jako bonsaje. První růstová vlna se vyskytuje na konci jara a je vyjádřena v prodloužení větví. Druhá vlna se vyskytuje na konci srpna a vyznačuje se zesílením větví.

Několik let můžete pěstovat bonsaje skotské borovice vlastními rukama v květináči:

 1. První rok. K bonsai jsou vhodné jakékoli sazenice borovice - s krátkými nebo dlouhými jehlami, přivezené z lesa, pěstované samostatně nebo zakoupené v dětském pokoji. Nejlepším obdobím roku pro přesazení je podzim, kdy se kořenový systém stromu intenzivně rozvíjí. Pro příští vegetační období se sazenice borovice přesazují do květináčích vysokých 12-15 cm, v prvním roce se neprovádí prořezávání, povrch půdy mulčován pilinami, místo by mělo být dobře osvětlené a bez průvanu.
 2. Druhý rok. Na konci března se sazenice borovice stříhají ostrými nůžkami v úhlu 45 ° až 7-12 cm, aby se aktivoval růst postranních výhonků a zahustil se kmen. Současně je aplikován drátěný rám, který umožní, aby kmen a větve získaly požadovaný tvar. Hrnce jsou umístěny na slunném místě ve výšce 30-40 cm od podlahy. Do konce druhého roku byste měli mít malé husté borovice.
 3. Třetí rok. V dubnu jsou sklizně bonsají přesazeny do větších nádob. K tomu je připravena speciální půda v poměru 2: 2: 1 z písku, perlitu a humusu, půdu pro bonsaje můžete vzít ze skladu. Prořezávání tohoto roku je omezeno na minimum. Dostatečné zalévání a odměřené hnojení jsou předpokladem dobrého přežití a dalšího posílení rostlin. Před zimováním je vrchol úplně odříznut na úrovni větve nejblíže kmeni.
 4. Čtvrtý rok. Hrnce borovic by měly být blízko světla a mulčování pomůže půdě rychle přenést vlhkost do kořenů. Z odříznuté koruny půjdou nové větve, kterým je letos třeba dát úplnou svobodu růstu. Sledování linií větví přirozeně naznačuje požadovaný tvar koruny. Na konci letní sezóny budou všechny bonsaje vypadat jinak, budou mít individuální siluetu a velikost.speciální mísa pro bonsai borovice
 5. Dalšími roky práce budou opravy linií a tvarů stromů. V tuto chvíli se můžete cítit jako skutečný umělec, jehož představivost nemá žádné omezení. Je třeba poznamenat, že dosažení ideální bonsajové borovice z hotových kreseb, osobních náčrtků, fotografií nebo přímo z hlavy zahradníka bude trvat mnoho let.

Bonsaje skotské borovice by měly mít silnou a vyvinutou povrchovou kořenovou strukturu (nebari). Růstu kořenů je dosaženo prostřednictvím několika ročních období růstu, v důsledku čehož musí strom pevně a sebevědomě držet zem.

Pokud vysazujete mladé stromy z květináče na otevřeném terénu, můžete získat zahradní bonsaje ze skotské borovice. To se děje v pátém až šestém roce života rostliny.Výhodami pěstování v zahradě je rychlý růst síly kmene a dostatečná výška stromu. Před přesazením musí být koruna a kmen bonsaje plně vytvořeny, to znamená, že její proporce do této doby jsou již plně v souladu s požadovaným.

dekorace borovice boroviceTvorba bonsají z borovice je rovnováhou mezi stvořením přírody a člověka. Aby nedošlo k narušení harmonie, můžete do zahrady vysadit několik bonsají z různých druhů stromů, obklopené předměty a rostlinami, které jsou blízké stylu a náladě. Přeměna obyčejného stromu na krásný trpasličí protějšek je zábavná a zajímavá zkušenost. Bonsai borovice se stane skutečnou ozdobou zahrady s vlastními individuálními obrysy a liniemi.

Video o výsadbě bonsai borovice

Zahrada

Dům

Zařízení