Efektivní kontrola plevelů pomocí žita

žito pro hubení plevelů Plevel má vyvinutý kořenový systém. Jejich semena mohou být skladována po dobu 6 let, přičemž je zachována jejich klíčivost. Některé druhy trávníků se považují za plevel. Takové rostliny pokrývají postele zeleným kobercem. Kryt trávníku je tak hustý, že tyto plevele nelze odstranit pomocí motyky nebo plochého nože. Kromě toho je nemožné snížit zelenou hmotu plevelů, protože nadzemní část drnu je příliš mělká. Hustého krytu trávníku na postelích se zbavíte pomocí vidle a lopaty, vykopáním kořenového systému trávníku a celé jeho nadzemní části. Ale tato metoda vyžaduje spoustu času a úsilí. Odstranění všech postelí z trávníku bude trvat déle než jeden den.

Na farmách a průmyslových polích se s nimi zachází se silnými chemikáliemi. Pokud je ohnisko poškození trávníku malé, použijte zahradní techniku ​​a sideráty. Na velkých plochách jsou zelená hnojiva oseta speciálními kombajny. Zlomí několik rýh v zemi, do kterých se zasévají semena žita ve vzdálenosti 5 až 7 cm od sebe. Na zahradních pozemcích můžete zasít žito do trávníku vytvořením rýh pomocí stavebního nástroje. Pro výrobu brázd v hustém travnatém krytu se používá bruska.

Řezání brázd na trávníku

Pomocí stavební brusky je třeba řezat brázdy v zemi, každá o šířce 2 cm a délce až 10 cm, brázdy se stříhají ve vzdálenosti 5 cm od sebe. Semena žita se vysévají ve vzdálenosti 2 cm od sebe.

Při vytváření těchto postelí noste ochranné brýle, aby nedošlo ke zranění očí.

Když jsou brázdy hotové, jsou dobře napojeny. Poté, co byla voda absorbována, může být žito zaseto. Potom jsou žita semena pokryta zeminou a znovu dobře zavlažována. Na místě výsadby žita je nutné udržovat stálou vlhkost sideráty vyrostl silný kořenový systém. Po týdnu hojného zalévání se žito zakoření a po třech - jeho kořenový systém úplně zničí kořeny plevelů.

Po třech týdnech bude možné pokosit nadzemní část žita a zelená hmota bude hnít spolu s blátem. Shnilá tráva bude vynikajícím hnojivem pro pěstované rostliny na zahradě. Také změkčí půdu, což usnadní růst plodinám se slabými kořeny, jako je koriandr, bazalka nebo brokolice. Po této přípravě můžete zasít zahradu pěstovanými rostlinami.

Zahrada

Dům

Zařízení