Bojujeme s mšicemi na třešních

Náš třešňový sad letos hodně trpí mšicemi. Je obzvláště škoda dívat se na mladé stromy - téměř všechny jejich listy jsou zkroucené. Řekněte mi, jak stříkat mšice z třešní, abyste se zbavili škůdců?

mšice na třešni Černé mšice na třešních jsou bohužel poměrně časté, zejména v zanedbaných zahradách, kde se o stromy nemá kdo starat a pod nimi rostou plevele pro potěšení. Ale ani jejich pravidelné odstraňování nebude schopno chránit třešně před černými mšicemi, protože mohou létat od sousedů a šířit své larvy po zahradě.

Charakteristickým rysem malého škůdce je jeho schopnost rychlé reprodukce: během jedné sezóny se objeví 14 až 20 nových generací mšic. Pokud nepřijmete naléhavá opatření, bude tento malý hmyz brzy obývat celou zahradu, nejen třešně. Mšice se živí šťávou z pupenů, listů a mladých větví, v důsledku čehož třešeň nepřijímá živiny. Listy začnou vysychat a samotný strom onemocní a zmizí. Za takových podmínek je zbytečné očekávat sklizeň - pokud existují bobule, pak jsou malé a nestačí. Proto je důležité bojovat proti škůdcům včas a umět stříkat třešně na mšice, aby se zachránil budoucí sklizeň a zabránilo se zničení stromu.

Sezóna vzhledu mšice v zahradě - brzy na jaře, kdy se začínají tvořit mladé listy.

Neškodné lidové prostředky proti mšicím

kropení třešní

Pokud se mšice právě objevila na třešni a ještě neměla čas na množení, bude vhodné nastříkat třešničku lidovými prostředky. V závislosti na době, kdy se škůdci objeví, musí být strom ošetřen následujícími nálevy:

  1. Před přestávkou pupenů - infuze cibulové kůry (0,5 kg na kbelík vody), stárnou po dobu 2 dnů.
  2. Během kvetení - infuze celandinu (3 kg zelené hmoty na 10 litrů vody), infuze po dobu 2 dnů.
  3. Po odkvětu - popelníkovým roztokem (zřeďte 300 g vodou, vařte 30 minut a přidejte více vody na 10 l).

Léčba lidovými léky musí být opakována po 10 dnech i po dešti.

Přípravky na mšice

bi-58 nové

V případě, že mšice masivně zaútočí na třešně, budou zapotřebí účinnější prostředky k jejich zničení. Z nejúčinnějších léků stojí za to zdůraznit:

  • Důvěrník;
  • BI-58 Novinka;
  • Karbofos;
  • Fufan;
  • Aktara;
  • Actarin.

Ten lze použít při zakládání bobulí. Všechny chemikálie se aplikují nejdříve 3 týdny před sklizní.

Aby se zabránilo výskytu škůdců, třešně by měly být každoročně odřezávány, očistit korunu od sušených a nesprávně rostoucích větví, vybělit kmeny vápno a také brání usazování mravenců.

Video o tom, jak se zbavit mšic na stromech

Zahrada

Dům

Zařízení