Jak může být avokádový olej pro nás dobrý?

avokádový olej Avokádový olej je široce používán v kosmetologii. Toto ovoce obsahuje velké množství polynenasycených mastných kyselin, díky nimž je pokožka pružnější, posiluje vlasy a zvyšuje produkci karotenu. Avokádo je zdravé ovoce pro naše tělo - podrobnosti v našem článku!

Avokádový olej se konzumuje v čisté formě i jako součást různých dietních jídel. Tento produkt obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a sloučenin, které mají pozitivní vliv na stav celého těla.

Pro vnější použití avokádový olej bude vynikajícím tonikem pro vlasy a pokožku. Látky v avokádovém oleji stimulují produkci halogenu a komplexní chemické sloučeniny posilují vnější pokožku a zvyšují její pružnost. Avokádový olej se široce používá při přípravě masek a krémů a kosmetika obohacená o tento produkt má pozitivní vliv na pokožku očních víček, rukou a obličeje.

Výroba masek z avokádového oleje

Avokádový olej lze přidat do továrně vyrobeného krému na obličej a ruce. K 10 g krému se přidá deset kapek oleje.

Obohacený krém nemá dlouhou trvanlivost, protože avokádový olej rychle ztrácí své vlastnosti. Proto byste neměli připravovat velké množství krému. Udělejte několik porcí, které rychle spotřebujete. Poté přidejte trochu smetany. Obohacený krém skladujte na spodní polici chladničky, jinak rychle ztratí své vlastnosti.

Avokádový olej je skvělou základnou pro domácí kosmetické výrobky. Pokud jej nanesete na bavlněný hadřík a otřete si jím obličej po dobu deseti dnů, pokožka se stane pružnou a vrásky začnou mizet. Ponechání látky přes noc pomůže odstranit suchou, ochablou pokožku. Avokádový olej bude mít při smíchání pozitivní účinek na pokožku očních víček hroznový olej... Aplikujte tento produkt na víčka po dobu deseti dnů a zbavíte se takzvaných „vraních nohou“. Avokádový olej vám také pomůže vyhladit pokožku na stehnech a zpevnit ji.

Jíst avokádový olej

Ráno na lačno byste měli vypít jednu lžíci avokádového oleje. Pozitivně působí na žaludek. Polynenasycené tuky obsažené v oleji spouští trávicí procesy v lidském těle a podporují lepší vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích.

Zahrada

Dům

Zařízení