Dendrobium je jasným představitelem epifytických orchidejí

epifytická orchidej dendrobium U phalaenopsis orchideje dendrobium je stále častěji vidět na parapetech amatérských květinářství. Tento originální pohledný muž přitahuje pozornost bohatou barvou listů a neobvyklým kvetením. Není velmi obtížné ji pěstovat, znát základní principy péče o orchideje a vzhledem k některým vlastnostem květu.

Charakteristické rozdíly mezi dendrobiem a orchidejemi

Dokonce i pro začátečníka v květinářství bude obtížné zaměnit phalaenopsis a dendrobium, protože ten se výrazně liší ve vzhledu:

  1. Na rozdíl od orchideje s velkými širokými listy má dendrobium kopinaté listové desky - jsou protáhlé a dlouhé.
  2. Listy dendrobia jsou umístěny na vysokém kmeni, který se skládá ze segmentů. Orchidej je uvolňuje ze zásuvky.

Dendrobium kvete na jaře, zatímco orchideje obvykle kvetou blíže k zimě.

Odrůdy květin

Dendrobium má mnoho druhů, jejichž celkový počet přesahuje 1 500. Druhy lze podmíněně rozdělit do dvou podskupin:

  • přistěhovalci ze Střední Asie (v zimě potřebující dobu odpočinku);
  • květiny pocházejí z tropů.

Většina rostlin tvoří lila květenství, některé odrůdy vydávají během kvetení jemnou vůni hyacintu. Existují malé odrůdy s klesajícími listy a někteří zástupci mohou dorůst do gigantických velikostí pro orchideje.

Mezi obry stojí za zmínku Muscat dendrobium, vypuzuje kmen až do výšky 1 m a délka stopky je asi 30 cm. Rostlina kvete žlutými květenstvími.

Doma mohou růst pouze některé druhy dendrobia.

Péče o rostliny

Při pěstování dendrobia můžete na něj použít stejné zásady péče jako o orchideje. Během období květu existují malé rozdíly, což u plodin není stejné.

S počátkem jara a výskytem prvních květenství musí být dendrobium intenzivně krmeno. K tomu každých 10 dní krmte list a stonek speciálními přípravky.

„Vylepšená výživa“ by měla být zavedena, i když rostlina nekvetla.

Pro pravidelné zalévání květu použijte usazenou dešťovou vodu zahřátou na teplotu 40 stupňů. Je tedy lépe absorbován epifytickými orchidejemi.

Vlastnosti rostoucího dendrobia - video

Komentáře
  1. Nonna

    Moc děkuji za tak podrobný příběh o Dendrobiu, velmi jasně, jasně, podrobně. Skvělé, budu se řídit vašimi doporučeními.

  2. Natálie

    Je velmi příjemné se na vás dívat. Nepoužíváte slovo „orchidej“, nemluvíte o stejné věci dlouho a zdlouhavě, neztrácejte čas rozmazáváním známých skutečností. Váš příběh je zajímavý, smysluplný a poučný. Chcete poslouchat a poslouchat. Je vidět, jak moc milujete a znáte podnikání, které je součástí vašeho života. Děkujeme, že jste se podělili o své zkušenosti, znalosti a dokonce tak důkladně, s důležitými nuancemi a jemnostmi.

Zahrada

Dům

Zařízení