Jantarovo-rubínový jahodový a citronový džem

jahodový a citronový džem Co se stane, když zkombinujete dva různé druhy džemu? Úžasný jahodovo-citronový džem, samozřejmě. Kombinace červených a žlutých odstínů je úžasná. Kyselá chuť sladkého džemu stoupá do sedmého nebe. Není absolutně těžké připravit tak výjimečné mistrovské dílo.

Citronovo-jahodové duo

Kilogram jahoda oloupal ocasy a jemně se umyl. Dále by měl důkladně vyschnout. Poté se bobule rozdrtí pomocí ponorného mixéru. Nepřerušují celou mši, ale pouze její část. Malé kousky se harmonicky mísí s jemným želé.

U citronů (1,2 kg) je horní a spodní část odříznuta. Největší ovoce je odloženo, aby bylo možné jej později rozřezat na „záplaty“. Zbytek citrusových plodů prochází mlýnkem na maso. Slupka není odstraněna. Usněte s polovinou deklarovaného cukru. Na dužinu položte nakrájené citronové kroužky. Druhá část rafinovaného cukru je odeslána do jahodové hmoty.

Ovoce by mělo mít hodně šťávy, takže zůstane na stole asi 2 hodiny.

Hlavní fáze tepelného zpracování

Prvním krokem je uvést citronovou dužinu do varu, aby se nakonec stala průhlednou. Po 5 minutách odstavte z ohně. Stejný postup se provádí u jahodového pyré. Mělo by se vařit pouze pouze 3 minuty. Během tohoto období by měl být cukr rozptýlen.

Pěna se bezchybně odstraní. Pak bude konzistence produktu co nejčistší, bez zákalu.

Hrnce se zavařeninami jsou vyjmuty ze sporáku. Když se obsah každého z nich ochladí, musí se znovu vařit. Doba tepelného zpracování zůstává stejná. Nyní jsou kontejnery ponechány pro „noční hlídku“.

Měnící se na bonbóny

Po 12 hodinách bude citronová směs mírně průhledná a jahodová směs bude mírně viskózní a hustá. Nyní zase dejte kontejnery do ohně. Když se obsah obou nádob vaří, nalijte do nich sáček pektinu. Nechejte v tomto stavu další 3 minuty za stálého míchání. Dále přichází „náplň“ neobvyklé pochoutky:

  • 1/3 plechovek je naplněna citronovou suspenzí;
  • jakmile získá rosolovitou strukturu, vložte do každé z nich jednu „záplatu“ citrusů;
  • zbytek nádoby je naplněn jahodovým džemem;
  • pevně utáhněte nádobu;
  • poslal do hrnce s vodou, kde by měli vařit po dobu 10 minut.

Díky tomuto zpracování bude džem vypadat jako marmeláda. V zimě si každý bude chtít pochutnat na delikátním džemu. Vůně jahod a citrusů mnohým připomene letní dny nebo přímořské letovisko. Za chladného počasí se navíc šumivá nádoba v rubínové barvě stane luxusní výzdobou stolu.

Zahrada

Dům

Zařízení