Magický džem z oblíbené broskve každého

broskvový džem Broskev není růžová buchta, ale nadýchané ovoce s růžovými tvářemi. Dělá to tak voňavý džem, že děti jsou připravené ho jíst celé hodiny. Nemusíte je ani nutit. Navíc takový neobvyklý džem udělá skvělou společnost všem ostatním pokrmům. Dokonce i ovesné vločky se stanou pro dítě oblíbenou pochoutkou. Kromě toho maminka nebude muset trávit spoustu času a úsilí vařením.

Přečtěte si také článek: broskvový džem na zimu!

Čištění a následné broušení

Podle receptu si vezměte pouze 1 kg ovoce. Tyto chlupaté plody se nejprve jemně umyjí. Existují dva jednoduché způsoby, jak oddělit kost. Palec se umístí do otvoru, kde býval ocas, a oddělí se. Další metoda zahrnuje následující:

  • řezy jsou provedeny na "švu" broskve;
  • obě poloviny se posouvají opačným směrem;
  • při lámání je kost odstraněna.

Střed je důkladně očištěn od pevných částic. Odstraňte žíly a zbytky ztvrdlé tkáně.

Stojí za zvážení, že není třeba pokožku oddělovat. Přispívá k pohodlné práci hostesky. Při drcení bude přírodní obal chránit její prsty před řezy. Pro usnadnění zpracování použijte hrubé struhadlo. Výsledná buničina by měla dovnitř dostatek šťávy. Poté se do pánve nalije asi 800 g cukru. Milovníci sladkostí mohou toto číslo zvýšit. Surový džem se ponechá 12 hodin.

Aby se rafinovaný cukr úplně rozpustil v husté hmotě, stojí za to jej občas promíchat. Pak nebude pocukrovaný, ale získá požadovanou konzistenci.

Náladný růst, snadná příprava

Usazená směs připomíná hustý boršč. Pokud je příliš vláknitý, doporučuje kuchařům zředit ho vodou. Maximální množství kapaliny na kg broskve - ½ sklenice. Nyní přidejte do dužiny 2-3 lžíce citronové šťávy.

Umístěte pánev na střední teplotu. Počkají, až se vařič vaří, a poté jej zašroubují na minimální teplotu.

Je důležité obsah neustále míchat, protože džem má tendenci ulpívat na dně. Také hodně bublá, takže může docházet k postříkání.

Jak zkontrolovat, zda je uvíznutí připraveno? Z mnoha technik by měla být preferována jedna. Miska je umístěna v chladničce. Když vychladne, přelije se malé množství horkého džemu. Prstem nakreslete uprostřed proužek. Pokud se jeho okraje poté nesbíhají, pak hmota dosáhla požadovaného stavu. Vroucí směs se nalije do sterilizovaných nádob a okamžitě se uzavře. Pak jsou otočeny vzhůru nohama. Chlazený kontejner je odeslán do komory.

Zahrada

Dům

Zařízení