Výběr fekálního čerpadla pro odčerpávání splašků

modely fekální pumpy Život ve venkovském domě je příjemný, pokud fungují systémy podpory života. Spolehlivé fekální čerpadlo pro odčerpávání splašků je vybráno s ohledem na design místního systému. Vlastností všech zařízení pro čerpání odpadních produktů je odstraňování hrudek nečistot bez ucpávání pracovní komory.

Výběr správné pumpy

kanalizační čerpadlo

Vybavením kanalizace je nutné pamatovat na nevyhnutelnost likvidace nahromaděného pevného odpadu. K tomu použijte kanalizační stroj nebo kontejner vyčistěte sami. Fekální čerpadlo na splaškové vody je tím správným řešením.

Je nutné zvolit zařízení na základě technických parametrů a provozních podmínek. Fekální čerpadlo může být:

 • povrchní;
 • částečně ponorné;
 • ponorné.

Kromě toho existuje několik druhů každého typu zařízení od různých výrobců.

Značením můžete určit účel odtokového zařízení. Pokud celé značení obsahuje pouze digitální parametry - drenážní čerpadlo může čerpat odtoky se suspendovanými částicemi menšími než 5 mm. Pokud jsou písmena F přítomna, fekální čerpadlo se vyrovná s čerpáním pevné frakce dlouhých vláken. Pokud je v označení písmeno H, je zařízení stabilní při práci v agresivním prostředí. Správce zásuvky vám pomůže s výběrem správného fekálního čerpadla pro odčerpávání kanalizace.

Čerpadlo je vybráno pro čerpání odpadních vod systémem dlouhé gravitace do sběrného potrubí obecného kanalizačního systému, častěji pro čerpání VOC.

Výběr ponorných čerpadel pro čerpání odpadních vod

fekální ponorné čerpadloPři práci v agresivním kapalném prostředí musí být zařízení utěsněno a odolné proti korozi. Fekální ponorné čerpadlo je proto vyrobeno z odolných materiálů - litiny, nerezové oceli nebo polymerů.

Podle principu činnosti se zařízení vyznačují:

 • odstředivý;
 • vír;
 • šroub.

Odborníci považují za nejúčinnější a nejspolehlivější odstředivé čerpadlo.

Zařízení je vybaveno sítkem filtru na sacím potrubí, zpětným ventilem, automatickým aktivačním systémem na určité úrovni v nádrži. Fekální čerpadlo se často používá s bruskou instalovanou na širokém podkladu, aby nebyla nasávána do sedimentů dna kalu.

Výhody ponorných zařízení:

 • čerpání odpadu pevnou frakcí o průřezu 80 mm;
 • spolehlivost práce, nejsou zničeny v konkrétním prostředí;
 • nepřehřívejte se v kapalném prostředí;
 • vytváří hlavu až 30 m;
 • čerpadla s bruskami čerpají odpad v potrubí o průřezu 50 mm, což šetří při instalaci tlakového potrubí.

Výrobci rostlin jsou renomované společnosti.

fekální čerpadloZde jsou příklady levných fekálních pump, jejich vlastností.

 1. Ráže NPT-1350 představuje možnost rozpočtu pro ponorné drenážní fekální čerpadlo. Zařízení má drtič, který je schopen projít 18 modpad. V tomto případě je zařízení schopné projít maximální velikost kusů 40 mm. Pumpa vytváří hlavu 12 metrů, je vhodná pro použití v místních systémech. Cena zařízení 5-8 tisíc rublů je k dispozici pro lidi s nízkými příjmy.
 2. Whirlwind FN-750 pracuje v hloubce 9 metrů. 13metrová hlava umožňuje zvedání odpadu z nízké úrovně. Čerpadlo nemá vrtulník, ale má systém plovoucího startu. Zařízení je schopné přenášet pevný odpad až do velikosti 42 mm. Zařízení má ochranu proti přehřátí.Cena čerpadla je 6-7 tisíc rublů.
 3. Maďarský aparát Eipumps lze v závislosti na úpravě použít v každodenním životě a k čerpání průmyslových odpadních vod. Ekonomické spolehlivé zařízení, které není výkonnější než domácí modely, stojí od 4 tisíc rublů.
 4. Jileks Fecalnik - instalace ruského závodu se vyrábí v plastovém pouzdře nebo z nerezové oceli. Fekální kapacita čerpadla pro žumpy 9-15 m3, hlava 11 metrů, což je dost pro místní systém. V závislosti na konstrukci případu je průměrná cena asi 5 tisíc rublů.
 5. HeizWRS 25 - čerpadlo německého designu, čínské výroby. Zařízení je vybaveno bruskou o tlaku až 14 metrů, je možný jeho průtok až 15 m3/hodina. Spotřeba energie 0,8 kW, ochrana proti přehřátí, konstrukce z litiny nebo nerezové oceli činí model spolehlivým a ekonomickým.

Dražší instalace zahrnují značkové produkty od evropských společností. Čerpadla značek Grundfos, Pedrollo, WILO-DRAIN MTC - MTS jsou nákladná vysoce výkonná zařízení s automatickým spouštěním a vysokým stupněm ochrany.

Výběr povrchových čerpadel

povrchové čerpadlo na odpadní voduFekální čerpadlo na odčerpávání splašků povrchového typu používají hlavně obyvatelé letního období. Není možné používat jednotku při negativních venkovních teplotách, kamera zamrzá. Karoserie je vyrobena bez těsnění, v dešti nebo bez stříkajícího stříkajícího vzduchu, motor může být nepoužitelný. Zařízení přitahuje jejich kompaktnost a mobilita. Mohou být uloženy v bloku nástrojů a instalovány pouze po dobu výkyvu jímky. Vstup je vybaven síťkou, je zde zabudovaný zpětný ventil. Zařízení je snadno ovladatelné a levnější než ponorné systémy.

Konstrukce povrchového čerpadla neznamená konstrukci brusky, umožňuje průchod částic až 5 mm. Výkon instalací je nižší, ale mobilita umožňuje použití zařízení při různých domácích pracích.

Částečně ponorná čerpadla

semi-ponorná čerpadlaDrenážní fekální čerpadlo semi-ponorného typu kombinovalo výhody ponorných a povrchových instalací. Zařízení je svislé, motor je umístěn na povrchu a nevyžaduje těsnění. Díky zjednodušené konstrukci jsou náklady na čerpadlo nízké. Zařízení pracuje s nižší účinností ve srovnání s ponorným, pro soukromé nádvoří je možné doporučit pouze čerpadlo značky NCI-F100 s tlakem 8 metrů a výkonem 0,5 kW.

Ze všech uvedených typů splaškových čerpadel pro žumpy jsou ponorky častěji vybírány jako technologičtější a spolehlivější.

Jak si vybrat drenážní nebo fekální čerpadlo - video

Zahrada

Dům

Zařízení