Jak se vyrábí a používá francouzská hořčice

Francouzská hořčice Na regálech obchodů najdete sklenice obilí v omáčce. To je francouzská hořčice. Zvláštní, protože jsme zvyklí na homogenní hořčičnou pastu. Zde je veškerá pozornost zaměřena na zrna. Právě tato odrůda je nejoblíbenější ve vaření.

Černá hořčice, jinak známá jako Brassica Nigra, je známa mnoha lidem pod takovými jmény jako pravá francouzština. Rostlina je roční a patří do rodiny zelí. Hlavní distribuční oblastí je Asie a Afrika v tropických pásmech. Některé odrůdy rostliny se vyskytují také v Evropě. Přesto se pěstuje v Turecku, Indii, Itálii, Rumunsku, Francii, Číně, Anglii. Jedna z odrůd hořčice roste také v Rusku. Říká se mu také plevel nebo divoký. Rostlina je zpravidla vidět na skládkách, na březích řek a jezer. Přečtěte si také:Recept na hranolky v troubě s fotkami krok za krokem!

Navzdory tomu, že patří do zelí, je rostlina ve vzhledu velmi podobná ostatním hořčicím. Délka stonku rostliny dosahuje metru. Rozšiřují se rozvětvené listy. Kvete rozpuštěním jasně žlutých květů, shromážděných v květenstvích. Po odkvětu se tvoří lusky naplněné lesklými černými oválnými semínky.

Semena francouzské hořčice (přiložené fotografie) jsou široce používána. Allylová hořčice a éterické oleje se z ní vyrábějí. Ten je důležitou ingrediencí pro stolní hořčici. Francouzský kuchař z toho dijonská hořčiceslouží k přípravě mnoha pokrmů.

Mimochodem, kupodivu, hořčice je medonosná rostlina. Získává se z něj poměrně velké množství medu, který je nejen chutný, ale také zdravý.

Složení

Hořčičná semínka obsahují mnoho užitečných složek. Složení francouzské hořčice tedy zahrnuje vitamíny D, A, E. aminokyseliny, popel, éterické oleje, vlákninu, mastné kyseliny, minerální složky jako železo, fosfor, hořčík, měď, sodík.

Je třeba poznamenat, že obsah kalorií ve výrobku je poměrně vysoký, proto se nedoporučuje jeho nekontrolovatelné používání. Jinak to negativně ovlivní zdraví.

Vaření aplikace

Černá hořčice se také nazývá pravá, francouzská, někdy indická. Zrna mají mírnou hořkost, silnou štiplavost a jasnou, ale poněkud štiplavou vůni.

Použití francouzské hořčice v fazolích je skvělé. Nejčastěji se francouzská hořčice používá při přípravě zeleninových a masových pokrmů. Nakládá se v něm jakékoli maso, protože hořčice má vlastnost „zamykání“ vlhkosti. Výsledkem je, že maso je velmi šťavnaté.

Čistá zrna francouzské hořčice, mletá i celá, se používají k masu, houbám, rybám, klobásám a přidávají se do marinád nezbytných pro konzervování nebo solení hub, zeleniny a různých dresingů.

Domácí francouzská hořčice

domácí francouzská hořčice

Francouzská hořčice je nejoblíbenější kulinářskou odrůdou. Není překvapením, že mnozí touží naučit se, jak si doma připravit francouzskou hořčici.

Je pro vás těžké připravit francouzskou hořčici? Vůbec ne. Připravenou omáčku lze díky své univerzálnosti použít v mnoha pokrmech. Potřebujete dva odstíny hořčičných semen (bílé a černé), každé po 40 g. Hořčičný prášek se také používá v množství 40 g.Dále potřebujete 2 stroužky česneku, 0,18 kg cibule a 0,4 litru vína (bílá, suchá odrůda). Podle receptu na výrobu francouzské hořčice byste měli také vzít med v množství 2 lžíce. l, sůl (2 lžičky) a 1 polévková lžíce. l olivového oleje.

Proces vaření:

  1. Oloupejte česnek a cibuli, opláchněte vodou a nakrájejte na kousky. Vložte je do hrnce, nalijte do nich víno a přiveďte k varu, po zapálení malého ohně, a poté vařte 5 minut.vařte cibuli a česnek na víně
  2. Výsledná kapalina by měla být filtrována a ponechána vychladnout. Poté do něj přidejte sůl a med a nechte jej úplně rozpustit.přeceďte vývar
  3. Poté přidejte hořčičný prášek a nalijte olivový olej a důkladně promíchejte.přidejte hořčici a promíchejte
  4. Celá kapalná hmota se nalije do hrnce, přidá se zrna, promíchá se a umístí na kamna, po snížení tepla na minimum. Omáčku vařte do zhustnutí. Je to asi 7-10 minut.přidejte celá zrna a vařte
  5. Připravená francouzská hořčice se nalije do sklenic, ochladí se, aby úplně vychladla, a umístí se na dva dny do chladničky.Francouzská hořčice je připravena

Rychlá francouzská hořčice

rychlý recept francouzská hořčiceFrancouzská hořčice se poněkud liší od toho, na co jsme zvyklí - obsahuje celá semínka. Kromě toho se jejich odstín může lišit. Tato hořčice je o něco slabší než naše.

Pokud dáváte přednost pikantnější verzi, můžete namíchat dva druhy hořčice najednou - francouzskou a naši.

Navrhovaný recept na výrobu francouzské hořčice doma zahrnuje použití 0,1 kg hořčičných semen, 3 lžíce. med a 50 ml ovocné šťávy a jablečný ocet... Sůl pomůže přivést chuť k ideálu.

Proces vaření:

  1. Hořčičná semínka jsou důkladně umyta a pokryta octem. V tomto stavu jsou ponechány několik dní po umístění do chladničky. Po dvou dnech je hořčice vytažena a poslána do hrnce s vodou. Ten by měl pokrývat zrna. Navíc můžete do sousedství hodit nový hrášek. Jakmile voda vře, obsah pánve se na minutu vaří a vyjme z hořáku.vařte hořčičná semínka
  2. Když semínka vychladnou, vložte do mixéru 3 lžíce. Přidá se tam ovocný džus, sůl a med a vše se důkladně rozemele do hladka. Výsledná hmota se nalije do celých zrn. V tomto případě se vývar ze semen nelije, ale ponechává.porazit hořčičná semínka
  3. Obsah pánve je důkladně promíchán a odeslán do chladničky na jeden den. To je nutné, aby se hořčice naplnila a odhalila všechny své chuťové nuance.hořčice připravená k jídlu

Nyní víte, jak si připravit francouzskou hořčici doma. Jeho použití jako přísady do salátových dresinků dodá pokrmu sofistikovanost a chuť.

Videorecept na přípravu zrnité hořčice

Zahrada

Dům

Zařízení