Herbicid imazethapir pomůže navždy zbavit se plevele

Lze herbicid imazethapir použít k zabíjení pšeničné trávy v zahradě? Právě mě unavilo bojovat s ním, vykopal jsem to, ale každý rok se stejně dostane ven. Známý doporučil tuto drogu, ale nemůžu ji najít v prodeji. Možná jsem si pomýlil název?

herbicid imazatapir v arbonalu Jedním z nejúčinnějších léků na ničení nežádoucí vegetace je herbicid imazethapyr. Kontaktní-systémový, působí okamžitě na kořenový systém a na nadzemní část rostlin. Lék nejprve inhibuje vývoj a poté zcela eliminuje nejen otravné bylinné plevele, ale také dřevnaté keře. Zároveň po dlouhou dobu po zpracování chrání web před výskytem nových vzorků.

Co je imazethapir

Imazethapir není samostatný lék, ale účinná látka, která je obsažena v mnoha pesticidech a herbicidech. Navenek to vypadá jako bílé krystaly s octovou vůní. Krystaly se rozpouštějí v organických rozpouštědlech (vodě), ale jsou zničeny v kyselém prostředí a pod vlivem světla.

Imazethapyr se vyrábí ve formě hotových roztoků disperze vody. Na trhu existuje mnoho pesticidů založených na této látce, například:

  • Tapír;herbicid tapír
  • Srovnávač;srovnávač herbicidů
  • Bouře;herbicidní bouře
  • Arzenál.herbicidní arzenál

Herbicid imazethapyr - vlastnosti a oblast použití

Přípravky na bázi imazethapyru se používají ke stříkání rostlinných plevelů a nežádoucích keřů a dřevin. Herbicid se hromadí v kořenech, výhoncích, větvích, listech a půdě. Nejprve se růst plevele zpomaluje, pak se zastaví a plodiny odumírají. Imazethapyr zároveň neovlivňuje fotosyntézaa listy zůstávají po dlouhou dobu zelené. Po ošetření se první příznaky objeví na bylinách po 2 týdnech a na keřích po 3 týdnech. Úplná smrt nastane do 5 týdnů.

Účinná látka herbicidů proniká do ornice a zabraňuje klíčení nových rostlin. Kromě toho může být v zemi až 2 roky.

zabijáci pleveleHerbicidy na bázi imazethapyrů mají trvalý účinek a používají se pouze k ošetření nezemědělských oblastí. Používají se k odstraňování vegetace, keřů a měkkých stromů na sportovních hřištích, letištích, železničních náspech. Je také možné ošetřit oblast, aby se připravila na výsadbu lesních plodin, až vyprší platnost herbicidu. Pesticidy a herbicidy na bázi imazethapyru patří do třetí třídy nebezpečnosti pro člověka a včely.

Návod k použití závisí na tom, který lék se používá. Spotřeba herbicidu je v průměru od 100 do 300 l / ha. Pracovní roztok lze skladovat maximálně 6 hodin. Může být také kombinován v tankových směsích s jinými léky, s výjimkou těch, které mají kyselé prostředí.

Kontinuální herbicidy

Zahrada

Dům

Zařízení