Smrtící pro plevel, bezpečná pro řepu - herbicid Caribou

Lze Caribou herbicid použít proti plevelům, jako je hořčice a krevety? Dříve bylo pole čisté, ale v létě ho pravděpodobně sklouzl vítr, protože poblíž byl prostor, který nikdo neobdělával. Řepa na jednom konci pole je silně zarostlá. Obávám se, že v této sezóně se plevel nestane plnohodnotným vlastníkem.

karibu herbicid Na rozdíl od jiných produktů pro hubení plevelů má herbicid Caribou širší aplikační okno. Účinně dělá svou práci i za suchého počasí, přičemž zcela ničí plevelové výhonky na řepě, což přispívá k jeho aktivnímu růstu a zvyšuje produktivitu. Droga zároveň nemá negativní vliv na samotnou kulturu. Může být použit současně s mnoha dalšími herbicidy.

Herbicid Caribou - složení a působení drogy

složení a působení herbicidu karibu

Aktivní složkou herbicidu je triflusulfuron-methyl, sulfonylmočovina. Léčivo se vyrábí ve formě ve vodě rozpustného prášku. Má selektivní účinek a ovlivňuje pouze plevel, přičemž se bezpečně štěpí v pěstovaných výsadbách. V důsledku postřiku je absorbován listy, proniká do rostlin a blokuje růstové procesy. K částečné absorpci dochází také prostřednictvím kořenového systému. První příznaky expozice se dostaví během několika hodin, viditelné známky (zažloutnutí) - po týdnu. K úplnému odumření plevele dochází za 2 týdny.

Doporučená frekvence ošetření je dvakrát za sezónu. Opětovné postřikování se provádí během druhé vlny sazenic plevelů.

Kde a jak se používá herbicid

ošetření červené řepy karibu herbicidemCaribou se používá k hubení každoročních dvouděložných plevelů v řepných plodinách. Herbicidní ošetření lze provádět při teplotě od + 15 do + 25 ° C.

Při nižších nebo vyšších teplotách se objeví vedlejší účinek:

  • listy samotné řepy zožltnou;
  • objeví se mramorování.

Avšak do 1,5 týdne tyto příznaky zmizí, aniž by to ovlivnilo další vývoj kultury.

Je nutné zahájit postřik řepných plodin, jakmile se objeví alespoň 80% jejich sazenic. Před klíčením semen to nelze provést a nedoporučuje se to. Pokud jde o plevel, maximální účinnost je dána jejich ošetřením ve stádiu dělohy a před výskytem dvojice pravých listů. Opětovné stříkání se provádí po 1-2 týdnech.

Pracovní roztok je připraven bezprostředně před použitím. Míra je až 300 l / ha. Současně se herbicid Caribou vždy používá v tandemu s lepidlem Trend (spotřeba 200 ml / ha).

Karibu lze kombinovat s jinými herbicidy. To vám umožní snížit jejich míru spotřeby. Současné použití tohoto herbicidu a organofosfátových insekticidů v tankových směsích a také dusíkatá hnojiva, Nedoporučeno.

Herbicid Caribou působí během sucha. Pokud do 2 hodin po ošetření prší, jeho účinnost klesá. Droga má třídu nebezpečnosti 3 pro včely a savce a neovlivňuje střídání plodin. V oblasti, kterou ošetřuje, lze v budoucnu vysadit jakékoli plodiny.

Aplikace herbicidů na krmnou řepu

Zahrada

Dům

Zařízení