Jedno ošetření ochrání vaše plodiny po celou sezónu - kovbojský herbicid, aplikace

Je možné kombinovat s aplikací hnojiv ošetření pšenice takovým přípravkem, jako je herbicid Cowboy, je to jednorázová aplikace nebo je třeba ji opakovat? Bylo by zajímavé vědět, po jaké době se objeví první známky působení na plevel a kdy úplně zemřou.

herbicid kovboj aplikace Plevel, i v raných fázích vývoje, má prudší růst než pěstované plodiny. Ve výsledku je utopí, což výrazně snižuje výnosy. Kovbojský herbicid pomůže „vyčistit“ pole od plevelů, jejichž použití je pro pěstované plodiny naprosto bezpečné. Lék účinně a v krátké době ničí plevel, zatímco je naprosto neškodný pro pěstované plodiny.

Složení a působení herbicidu

herbicidní léčba Cowboy je selektivní systémový herbicid a je k dispozici ve formě vodného glykolového roztoku. Obsahuje dvě účinné složky: dicamba a chlorsulfuron.

Herbicid je určen pro postemergentní ošetření obilnin:

  • žito;
  • oves;
  • pšenice (zima a jaro);
  • proso;
  • ječmen.

Když se plevel dostane na listy, lék je absorbován a distribuován po celé rostlině a hromadí se v místech růstu. Výsledkem je, že růst zpomaluje, zeleň začíná zčervenat nebo zčervenat. Rostliny plevele, které se nemohou krmit a vyvíjet, umírají. První příznaky poškození se objevují po 7–14 dnech a smrt nastává 21–25 dní po léčbě.

Načasování expozice herbicidu závisí na povětrnostních podmínkách: čím teplejší a vlhčí, tím rychleji se objeví. Sucho a chřipka potlačují účinek léku a odkládají účinek léze na několik týdnů.

Kovbojský herbicid - aplikace

výsledek herbicidního ošetřeníLék se používá k ošetření sazenic obilných plodin poté, co se na nich objeví mladé plevele. Přijatelné doby zpracování:

  • od počátku vývoje po pěstování pěstovaných plodin;
  • podzimní nebo jarní ošetření časných výhonků plevelů ve fázi odnožování pěstovaných rostlin.

Můžete také provést pozdější ošetření na jaře, když jsou plodiny na tubě. Výjimkou jsou selektivní a semenné plodiny.

Aplikační dávka herbicidu je od 0,15 do 0,2 ha na 1 ha. Jedno ošetření stačí k vymýcení plevelů a ochraně plodin. Přípravek Cowboy na ně nemá žádný následný účinek, nezabíjí mikroorganismy v půdě a je také netoxický pro včely a ptáky, pokud jsou dodrženy normy použití. Může být aplikován současně s jinými pesticidy a hnojivy v kapalné formě.

Podzimní aplikace herbicidů na oziminy

Odeslat komentář

Zahrada

Dům

Zařízení