Řekněme ne divokému ovesu a jiným plevelům na pšenici - používáme herbicid Eraser Extra

Řekněte mi, kdy mohu použít herbicid Eraser Extra na ozimou pšenici? V loňském roce se oblast, kde byla pšenice zaseta před zimou, vyznačovala velkým počtem plevelů. Nepěstovali to pro setí a nyní je pole již zelené. Mohu to nastříkat tímto herbicidem, nepoškodí to samotnou kulturu?

herbicidní guma navíc Při pěstování jakékoli plodiny jsou plevele jedním z nejhorších nepřátel, kteří rychle rostou a utopí výsadbu. A pokud se s nimi obyčejný zahradník vyrovná pomocí pravidelného odplevelení a motyky, pak má tento problém v polích úplně jiné měřítko. Zde budete potřebovat účinnější a speciální prostředky, z nichž nejlepší je herbicid Eraser Extra. Rychle se projeví a úplně zničí plevel. A také díky svému složení je naprosto neškodný pro pěstované rostliny.

Herbicid Eraser Extra - složení a princip činnosti

guma navíc

Droga se používá v boji proti plevelům obilovin. Jeho hlavními složkami jsou fenoxaprop-P-ethyl a protilátka cloquintoset-mexil. Herbicid je systémový. Rychle proniká do listů plevelů, způsobuje skvrny od chlorózy, šíří se tkáněmi a hromadí se v růstových bodech. Výsledkem je, že se v nich přestávají vytvářet buněčné membrány, což vede k úplné smrti. Účinek herbicidního ošetření je patrný během jednoho dne a po 10 dnech plevele úplně uhynou. Současně se díky protijedu účinná látka, která padla na kulturní plodiny, přeměňuje na neutrální metabolity. Proto na ně herbicid nemá žádný negativní účinek.

Plodiny ošetřené herbicidy rostou volně bez nežádoucích sousedů po dobu jednoho měsíce. Než se objeví druhá vlna plevelů, droga na ně již nemá destruktivní účinek. Vzhledem k tomu, že pšenice v této době má čas dobře růst a růst, plevel pro ni není nebezpečný.

Kde a na které plevele se aplikuje herbicid

plevel na pšeniciEraser Extra je určen k potírání jednoletých plevelů na obilných plodinách: ozimé a jarní pšenici, ječmeni. Účinně ničí mnoho druhů, jmenovitě:

  • divoký oves;
  • kuřecí, chlupatý a plevel;
  • krabová krev;
  • vícebarevné plevy;
  • bluegrass;
  • divoký liška a koště;
  • kanárek a další.

Jak používat Eraser Extra k ničení plevelů

ošetření pšenice z plevele herbicidyNačasování použití selektivního herbicidu závisí pouze na fázi vývoje samotných plevelů. Cereálie jsou odolné vůči jeho účinkům. Plodiny se obvykle pěstují poté, co čekají, až plevele vytvoří pár pravých listů. Zpracování lze provést později, až budou husté. Nejdůležitější je počkat na hromadné výhonky, protože pracovní roztok se musí dostat na listy. Spotřeba herbicidu je při použití pozemních postřikovačů od 100 l / ha.

Přehled herbicidů

Zahrada

Dům

Zařízení