Hydroponická rostlina na pěstování zeleně - jak na to sami

Můžete mi prosím říct, jak se vyrábí hydroponická rostlina na pěstování zeleně? Snil jsem o tom dlouho, ale stále jsem nenašel volné místo. Ale letos jsem dokončil izolaci verandy a nyní tam můžete nejen pěstovat rostliny, ale dokonce tam i žít. Co je pro hydroponii potřeba, z jakých materiálů ji lze vyrobit a jak je to správné?

hydroponická rostlina na pěstování zeleně Čerstvá zelenina po celý rok již není snem, ale moderní realitou. A proto absolutně není nutné mít volný pozemek a drahý skleník. Hydroponická rostlina pro pěstování zeleně vám umožní získat přírodní vitamíny bez zbytečných potíží a bez využití půdy. A pokud konzervativci stále raději hrají v postelích, pak ti, kteří drží krok s dobou, už dlouho používají hydroponii.

Jaké jsou výhody hydroponie

výhody hydroponie

Hydroponie je moderní technologie pěstování bez půdy. Živiny rostliny nejsou získávány z půdy - s touto technologií se vůbec nepoužívá. Všechny nezbytné prvky pro rozvoj kultury jsou převzaty z kapalného média. Jediné, na co se musíte postarat, je vytvoření takového prostředí přípravou výživného roztoku.

Hydroponie má oproti zemědělství mnoho výhod:

 1. Jednotná výživa eliminuje riziko nedostatku nebo nadbytku hnojiv potřebných pro vývoj.
 2. Dodatečné krmení není nutné - vše je již v roztoku, který rostliny neustále přijímají.
 3. Díky vodnímu prostředí nejsou žádné plevele a škůdci.
 4. Transplantace nejsou nutné.

Jedinou nevýhodou hydroponie jsou náklady na nákup zařízení a speciálních hnojiv. Ale v budoucnu se tyto náklady rychle vyplatí. A pro malé váhy lze podobné instalace provádět i doma.

DIY hydroponická rostlina pro pěstování zeleně

DIY hydroponiePokud jsou k dispozici finanční prostředky, je samozřejmě pohodlnější zakoupit hotové instalace. Přicházejí rozebrané, ale nebude těžké je sestavit. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří plánují hydroponii v průmyslovém měřítku. Pokud potřebujete kopr, cibuli nebo petržel pouze pro vlastní potřebu, bude levnější vše si vyrobit sami.

Pro hydroponickou domácí zelenou zahradní postel budete potřebovat:

 • nádrž na vodní prostředí s víkem (neprůhledné, aby voda nekvetla), o objemu 40 litrů nebo více, v závislosti na počtu rostlin;
 • květináče s drenážními otvory, které mají být vloženy do této nádrže;
 • akvarijní kompresor pro okysličení živného roztoku;
 • rozprašovací kámen;
 • speciální koncentrát - směs hnojiv pro hydroponii;
 • substrát pro rostliny (kokosové vlákno, keramzit, vermikulit, perlit nebo minerální vlna);
 • a je žádoucí časovač, aby se systém sám zapínal a vypínal.

Ve víku nádrže vytvořte otvory podle průměru hrnců a namontujte je na místo. Připojte kompresor k nádrži pomocí pružné trubice přes horní část. Umístěte stříkací kámen na špičku tuby, která vede do nádrže.

Zbývá jen naplnit květináče substrátem a zasadit sazenice a nalít živný roztok do nádrže. Pečlivě si přečtěte pokyny a dodržujte přesné dávkování a změřte koncentrát injekční stříkačkou. Pro pěstování zeleniny jsou vhodné koncentráty na bázi dusičnanu draselného, ​​dusičnanu hořečnatého a kyseliny ortofosforečné.

Jak sbírat hydroponii doma z kanalizačního potrubí

Zahrada

Dům

Zařízení