Ořech v Bělorusku - pěstování a oblíbené druhy

Řekněte nám, jak vlašské ořechy rostou v Bělorusku, jaké druhy pěstování jsou běžnější? Nedávno jsem se kvůli manželství přestěhoval do této země, nyní se usazuji, zahrada již byla zasazena a je řada na zahradu. Pozemek, který jsme si s manželem koupili, má na to hodně prostoru. Už jsem zasadil ovocné a bobulové plodiny, ale téměř polovina zahrady zůstává prázdná. Rozhodl jsem se vzít jí ořechy - moji rodiče měli v zemi dva obrovské stromy. Jejich plody nám stačily k jídlu a k prodeji. Jaké jsou nejlepší ořechy k pěstování v Bělorusku?

pěstování vlašských ořechů v Bělorusku Podnebí Běloruska v žádném případě není jižní: zimy jsou zde docela chladné a prodloužené a léto rychle končí. To však nezastaví místní zahradníky, kteří úspěšně pěstují a sklízejí všechny plodiny, včetně ořechů. Vlašský ořech v Bělorusku, jehož pěstování dosud nebylo zvláště kladeno na průmyslovou úroveň, má dokonce svůj vlastní výběr. Místní odrůdy jsou šťastně zasazeny do soukromých pozemků. Vyznačují se zvýšenou zimní odolností, zatímco mají tenkou skořápku. Můžete si množit běloruské ořechy pěstováním ovoce.

Jaké ořechy rostou

ořechová vzpomínka na minov běloruského výběru

Běžné ořechy se nejčastěji vyskytují v Bělorusku. A ačkoli se nerozlišují časnou zralostí, v průběhu let se stromy proměnily ve skutečné obry. Jejich výška může přesáhnout 12 m a průměr koruny je více než 20 m. Kromě toho se u běžných odrůd zvyšuje výnos také s věkem. Stromy žijí velmi dlouho, několik set let.

Velkoplodé a časně plodící formy jsou méně časté, ale stále více z nich se vysazuje každý rok. V první jsou plody velké a ořechy druhého typu poskytují úrodu již ve 4. roce života. Proto jejich popularita jen roste.

Samotní běloruscí chovatelé neobcházejí práci s touto plodinou. A mimo zemi již byli známí jejich potomci - takové odrůdy ořechů:

  • Vzpomínka na Minova;
  • Pinsky;
  • Samokhvalovichsky 1 a 2.

Tyto odrůdy mají zvýšenou mrazuvzdornost a odolnost vůči hnědým skvrnám. K plodení v nich dochází od 5 do 8 let, ale skořápka je tenká a jádro se snadno odstraní.

Ořech v Bělorusku - pěstování a výsadba sazenic

výsadba sazenice ořechůSazenice v Bělorusku je lepší vysazovat na jaře v otevřeném terénu, aby měli před zimou čas na posílení. Místo přistání by mělo být dobře osvětlené. Ořechy mají schopnost přizpůsobit se téměř jakékoli půdě, ale to platí pouze pro dospělé exempláře. Mladé stromy potřebují poskytnout výživnou půdu pro první roky.

Doporučuje se na podzim připravit výsadbový otvor o minimální velikosti 60x60 cm a naplnit jej stejným množstvím:

  • humus;
  • úrodní půda
  • rašelina.

Po smíchání těchto složek se navíc přidá superfosfát, chlorid vápenatý, popel a dolomitová mouka. Taková výživná půdní směs je pro ořechy dostačující na 5 let, zatímco rostou v kořenovém systému. Specifikovaná hloubka výsadby ochrání kořeny před vysycháním v létě a zamrzáním v zimě.

Pěstování ořechů v Bělorusku

Zahrada

Dům

Zařízení