Spolehlivá ochrana rostlin před parazitickým hmyzem tablet Inta-vira

insekticid in-vir Inta-vir je název běžného léku proti zahradním parazitům a hmyzím škůdcům v domácnosti. Jedno balení obsahuje 8 tablet, které je nutno rozpustit ve vodě.

Nepřesvědčujte zahradníka, že parazitický hmyz může představovat významnou hrozbu pro jeho rostliny. Proto se na trhu insekticidů pravidelně objevují kvalitnější výrobky, které umožňují ochranu plodiny před škůdci. Zároveň jsou zachovány časem testované léky, které prokázaly svoji účinnost a konkurenceschopnost po mnoho let úspěšného užívání. Jedním z těchto vývojů je Inta-Vir.

Hlavní vlastnosti nástroje

inta-vir proti mravencům Inta-vir je syntetický analog přirozeně se vyskytujících pyrethrinových jedů. Ve větší míře jsou soustředěny do květů heřmánku nebo chryzantém, které je chrání před škodlivým hmyzem, který může zničit květenství.

Hlavní účinnou látkou v chemickém složení insekticidu je cypermethrin (konzistence 3,75%). Jed aktivně ovlivňuje nervový systém parazitů, což vede k paralýze a následné smrti zástupců asi 50 druhů zahradních škůdců. Někteří z nich zemřou následující den po otravě. Jiné druhy jsou ničeny opakovaným používáním produktu po dobu 1–2 měsíců. Droga je nejvíce toxická pro následující druhy hmyzu:

 • Colorado brouci;
 • bílé zelí;
 • můry;
 • housenky - jedlíci listů;
 • pilulka;
 • mrkev létat;
 • třásněnky;
 • můry;
 • štěnice domácí a další.

Inta-vir také pomáhá proti mšicím. Ale lék bude zvláště účinný, pokud se použije společně s jinou chemickou látkou.

Rostliny zůstávají neutrální vůči působení účinné látky. Intavir však bohužel může být nebezpečný pro užitečný hmyz, který opyluje květiny. Proto byste neměli používat insekticidy, pokud to není nezbytně nutné nebo preventivně.

Pro pokojové rostliny se také používá Inta-vir. To by však mělo být prováděno s opatrností, zejména proto, že lék je toxický. Po jeho použití musí být místnost několik hodin ponechána a poté důkladně odvětrána.

Pokyny: jak produkt používat

Způsob použití přípravku odpovídá podobným insekticidům. Pro nejúčinnější účinek přípravku Inta-Vir navrhuje návod k použití následující postup:

 • tableta by měla být rozpuštěna v 7 litrech vody při pokojové teplotě, vždy pracujte na větraném místě nebo venku;
 • složení je rovnoměrně aplikováno na všechny plodiny, včetně těch, které nejsou ovlivněny parazitem;
 • ovocné stromy by měly být hojněji napojeny přípravkem Inta-vir, přičemž každý postříkejte 3-4 litry chemikálie;
 • opakovaný postup se provádí pouze v případě, že hmyz nadále parazituje na rostlinách, ale ne dříve než po 15 dnech a ne více než 3krát během zemědělské sezóny;
 • užitečný účinek přípravku se významně sníží, pokud srážení spadne do 4-5 hodin po ošetření.

Soudě podle některých recenzí může rozpuštění tablety Inta-Vir trvat značně dlouho. Aby zahradníci nečekali, doporučují produkt před otevřením rozdrtit na malé kousky nebo prášek.Pokud se nalije do vody v této formě, neovlivní to kvalitu léku z parazitického hmyzu.

Tablet nesmí zůstat otevřený. I bez kontaktu s vodou bude uvolňovat toxiny.

Lék se nejlépe aplikuje brzy na jaře, když se objeví první známky poškození rostlin. V této době se paraziti teprve začínají množit, takže insekticid přeruší škodlivý proces v zárodku. Kromě toho na jaře ještě nejsou vytvořeny plody, takže částice jedu rozhodně nezůstanou na produktech budoucí sklizně.

Použití přípravku Inta-vira v zahradě při zpracování jednotlivých plodin má určité nuance. Například jahody by měly být nastříkány dříve, než se objeví první květy.

Na třešních stromech se kompozice nastříká před zčervenáním plodů. Pro hrušku a jabloň může být Intavir velmi prospěšný. Stromy by však neměly být zpracovávány dříve než dva týdny po odkvětu.

Inta-vir pro jahody se obvykle aplikuje po sklizni před přípravou bobulí na zimu. Nejlepší čas na zákrok je září. Ačkoli někteří zahradníci doporučují zpracování v říjnu.

Pro rybíz Inta-vir se chová jak před kvetením keře, tak i po něm. V každém případě bude muset být 1,5 tablety léku spotřebováno na kapacitu 10 litrů vody.po ošetření inta-vir

Množství použité formulace se může významně lišit v závislosti na typu ošetřovaného parazita nebo plodiny:

 1. Zeleninové plodiny se postříkají 10 litry roztoku na každých 10 akrů.
 2. Při ošetření rajčat a okurek přípravkem Inta-vir proti mšicím nebo mouchám se však koncentrace zvýší o jeden a půlkrát.
 3. Proti mšicím a můrám parazitujícím na hrušce nebo jabloni je pro každý ze stromů zapotřebí desetilitrový kbelík s roztokem.
 4. Na ochranu jahod před nosatci se na sto metrů čtverečních spotřebuje 1,5 litru přípravku Inta-Vir.

Vzhledem ke své tendenci k vypláchnutí a vystavení větru se lék nejlépe aplikuje za dobrého počasí, buď ráno nebo za soumraku. Pokud po práci náhle prší, lze proceduru opakovat další den. V tomto případě by však měla být koncentrace roztoku snížena 1,5krát, protože i po srážení zůstává část chemické látky na povrchu a v půdě. Inta-vir může také pomoci proti klíšťatům.

inta-vir proti roztočůmPřed použitím teplé sprchové trysky musí být paraziti omytí z pokojové rostliny. Půda v misce může být pokryta celofánovým obalem. Celý povrch rostliny je dezinfikován. Dále se roztok aplikuje na parapet nebo jiné místo kolem květináče.

Nástroj se také používá k ničení vnitřních chyb. Takový postup však bude vyžadovat silnou koncentraci chemické látky:

 1. Budete muset použít 2 tablety na litr vody.
 2. Dále byste měli pečlivě zpracovat celý povrch postele, včetně malých záhybů a štěrbin, kde se mohou ucpat krveprolití.
 3. Štěnice žijí dokonce daleko od postele: za radiátory, v kusech nábytku, pod tapetami a koberci, v domácích spotřebičích. Pro úspěšné zpracování je nutné identifikovat všechna hmyzí hnízda, aby jejich populace jednou provždy zmizela.

Droga působí na šváby a mravenci... Pravidla pro používání produktu se v tomto případě neliší od metod léčby štěnice domácí. Mimochodem, Inta-vir z mravenců se také používá v zahradě. Za tímto účelem poprášte půdu kolem hnízda chemickým práškem.

Tato metoda vyžaduje zvláštní péči. Takto ošetřená hromada mravenců musí být oplocena od dětí a domácích zvířat a výrobek musí být aplikován pomocí gumových rukavic a dýchací masky.

Neměli byste šetřit na koncentraci kompozice a měli byste přesně dodržovat všechny požadavky pokynů, pokud jde o frekvenci postupu.Pokud během zahradničení chybí alespoň několik infikovaných rostlin, paraziti po chvíli nejen naplní ošetřené plodiny, ale také se stanou odolnými vůči chemikáliím. Totéž platí pro zmeškaná hnízda parazitů v bytě.

Negativní dopad na člověka

Jako každý toxin, i Inta-vir vyžaduje mimořádně pečlivou pozornost. Jeho nebezpečí pro člověka je však mírné, takže byste se neměli bát práce s insekticidem. Hlavní poškození je způsobeno vniknutím roztoku do žaludku. Ve většině případů to vyvolává těžkou intoxikaci.

Zpracovatelská zařízení budou vyžadovat obecně přijímaná bezpečnostní opatření:

 • povrch těla by měl být chráněn pláštěm, brýlemi, lékařskou maskou a rukavicemi;
 • nejlepší je obout si gumové holínky;
 • po práci musí být oblečení zasláno na praní;
 • měli byste si umýt ruce mýdlem a vodou a umýt se, nezapomeňte si vypláchnout ústa manganistanem draselným;
 • stříkaná oblast by měla být ponechána několik hodin a poté větrána.

Obvykle, i když se dostane do lidského těla, nezpůsobuje Inta-vir těžkou otravu. Přesto je možné zhoršení blahobytu.

V žádném případě byste neměli ignorovat první příznaky intoxikace, průjmu a zvracení. Pokud se jed dostane do gastrointestinálního traktu, sám nezmizí. Oběť bude určitě potřebovat lékařskou pomoc a případně hospitalizaci.

Chcete-li poskytnout první pomoc, musíte provést následující:

 1. Nejdůležitější je zavolat lékaře. I otrava mírně nebezpečnou chemikálií může někdy vést k vážným následkům.
 2. Mezi opatření první pomoci patří výplach žaludku vypitím několika sklenic vody a vyvolat zvracení.
 3. Oběť by měla být omyta mýdlem, musí si vypláchnout ústa nízkou koncentrací roztoku manganistanu draselného.
 4. Chcete-li eliminovat účinky intoxikace těla, můžete si vzít projímadlo a aktivní uhlí (6-8 tablet).

V případě otravy je nejdůležitější co nejrychleji odstranit většinu toxinu z těla. Nejjednodušší bezpečnostní opatření umožňují dosáhnout tohoto výsledku a zlepšit stav otrávené osoby.

Opatření

inta-vir je toxický pro včelyAbyste zabránili poškození produktu, musíte si pamatovat několik pravidel. Zaprvé je zakázáno dlouhodobé skladování insekticidu v neotevřeném obalu nebo ve formě roztoku. Zadruhé lze Inta-vir uchovávat pouze při teplotách od -10 ° CoOd do +40oUchovávejte mimo dosah potravin a léků, na tmavém místě, mimo dosah vlhkosti, chráněn před dětmi a domácími zvířaty.

Pokud se z nějakého důvodu Inta-vir zhoršil, jeho použití může být nebezpečné nejen pro zahradnické plodiny a životní prostředí, ale také pro člověka. Tato chemikálie musí být zlikvidována.

Před použitím přípravku Inta-vira byste měli pamatovat na jeho toxicitu pro včely a ryby, proto byste měli jed používat opatrně v blízkosti včelích farem a vodních útvarů.

Kvůli bezpečnosti včel jsou jejich roky v období léčby parazity omezeny na pět dní. Chemikálie nesmí vniknout do kanalizace, řek a jezer. Stříkání je zakázáno v oblasti 2 km kolem rybích farem.

Po použití musí být zbytky a obaly zlikvidovány. Měly by být pohřbeny hluboko v zemi nebo spáleny. Aby se zabránilo vniknutí jedu do těla spolu s plody, nemělo by se zpracování provádět později než 30 dní před sklizní.

Pokud z jakéhokoli důvodu nemá přípravek Inta-Vir požadovaný účinek, měl by být nahrazen jinou chemickou látkou. Jedná se o účinnější způsob návnady hmyzu, než je zvýšení koncentrace toxinu a frekvence ošetření.

Inta-vir je širokospektrální chemikálie. Náprava může pomoci v mnoha případech. Není to jeden z nejtoxičtějších. Proto může být lék dobrou volbou při výběru insekticidu. Kromě toho má mnoho pozitivních recenzí a prodává se za rozumnou cenu.

Odeslat komentář

Zahrada

Dům

Zařízení