Zajímavé odrůdy abutilonu

abutilone různých tříd Mezi nejkrásnější odrůdy abutilonu patří hybridní odrůdy získané křížením různých druhů květin. Mezi hybridy se nacházejí nejzajímavější barvy květenství, dokonce i tvar těchto rostlin se může lišit od mateřských odrůd.

Mezi paletu barev a barev vnitřní abutilone lze zaznamenat následující odrůdy:

  • Vesta;
  • Alisha;
  • Harlekýn.

Abutilon Vesta

Keř je spíše jako kompaktní strom s tmavě zelenými "javorovými" listy, jejichž délka je asi 6 cm. Jeho výška nepřesahuje 30 cm, roste poměrně pomalu - maximálně 15 cm za rok, ale leží stranou střílí sám, takže to při stříhání absolutně nepotřebuje.

Hybrid může růst nejen ve vnitřních podmínkách, ale také na otevřeném poli, kde je teplá zima (v jižních oblastech). Odolává krátkodobým mrazům až o 5 stupňů pod nulou.

Od okamžiku výsadby kvete velmi rychle - za pouhé dva měsíce můžete vidět první velké krémově zbarvené květenství s jemnými růžovými žilkami. Kvete po celý rok s kyticemi.

Je pozoruhodné, že květy hybridu během tvorby pupenů jsou oranžové, když jsou zcela otevřené, jsou krémové a na konci kvetení samotné květenství zbledne, ale žíly na nich ztmavnou a zčervená.

Vesta je jedním z druhů abutilonu, který má velmi rád slunce a nevyžaduje velkou pozornost. Ani krátkodobé sucho pro něj není nic.

Abutilon Alisha

Krásný svěží keř s velkými květy, které jsou ještě větší než jeho listy. Rozvětvuje se velmi dobře i bez dalšího krmení a prořezávání.

Stojí za zmínku, že květenství na loňských výhoncích je o něco menší než na mladých větvičkách. Samotné květy jsou růžové a na okvětních lístcích se objevují tmavší, karmínové žilky.

Abutilon Harlekýn

Výška dospělé rostliny může dosáhnout až 1 m. Vyvine se do načechraného keře s velkými zelenými listy. Větve dobře samy o sobě, bez sevření.

Kvete zvěšenými zvony, které visí na dlouhých stopkách a jsou ve velkém počtu umístěny na výhoncích. Z jednoho sinusu vycházejí dvě květenství měkké broskvové barvy, zatímco uvnitř zvonu je žlutý střed. Existuje tolik květenství, že často převažují nad samotným keřem a rostlina musí být podporována, aby nespadla a nerozbila se.

Krásné hybridní odrůdy abutilonu - video

Zahrada

Dům

Zařízení