Fíková broskev - zahradní strom pro teplé klima

fíková broskev Broskev je druh ovocného stromu, stejně jako nektarinka a pubescent. Charakteristickým rysem odrůdy je plochý, jako načechraný dort, ovoce připomínající tuřín. Tato odrůda broskví pochází z Číny a v každodenním životě se jim říká: podšálek nebo broskev Fergana, ale častěji čínská řepa. Broskvová broskev se vyznačuje větší zimní odolností pupenů a pupenů, dozrává na konci srpna, vyžaduje dlouhé teplé léto. Proto v moskevské oblasti nemají plody čas na získání chuti, dozrání. Plody jsou těžké, 90–140 g.

Charakteristika ploché broskve

Stejně jako ostatní odrůdy patří fíková broskev do rodiny Pink. Ovoce ve tvaru disku připomíná fík, ale hybrid broskev / fík není možný. Strom se pěstuje jako broskev, podobná zemědělská technika, stejné choroby a škůdci. Plody jsou různé, mají bohatší chuť a malou jámu. Výsev kostí však zprostředkovává mateřské vlastnosti stromu. Plochá broskev je zbarvena obvyklými barvami - oranžovou a žlutou se všemi odstíny a červenou barvou. Kůže je méně pubertální a nezůstává z masa.

Strom může dorůst až do výšky 5 metrů, koruna se rozšiřuje, růst je slabý. Již existují standardní formuláře. Požadavky na výběr teplého, lehkého, mírného svahu s ochranou před severním větrem se neliší od příbuzných. Strom však kvete v polovině dubna, a proto opouští pozdní jižní mrazy. Listy kotoučové broskve jsou kopinaté, nahoře tmavě zelené, zadní strana talíře je šedivá. Květy jsou podobné šípkům a mají světle růžové květy.

Fotografie fíkové broskve nemůže zprostředkovat hru větru s listy, teplo a chuť ovoce.fíková broskev dozrává v zahradě

Popis fíkové broskve upozorňuje na její blahodárné vlastnosti. Ovoce obsahuje polovinu prvků periodické tabulky. Jsou užitečné pro prevenci rakoviny, mají nízkokalorický obsah. I vůně má blahodárný účinek - pomáhá zmírnit depresi. Toto užitečné ovoce nemůžete použít pro diabetiky a ty, kteří jsou alergičtí na růžové plody.

Až do roku 2010 však plody fíkové broskve jedli pouze obyvatelé teplých oblastí. Nebyly přepravitelné. Zázračně, nebo díky GMO, jsou nyní v regálech severních obchodů a nezhoršují se.

Jak pěstovat fíkovou broskev

sazenice fíkové broskveZahradníci z jižních oblastí rádi pěstují čínské broskve. Agrotechnologie rostliny není o nic obtížnější než pro nektarinku nebo obyčejný zahradní strom. Ale zimní odolnost ovocných a listových pupenů je vyšší, rostlina je tolerantní k hlavním chorobám. Disková broskev později kvete, listy z chladných snímků. Potřebuje hodně tepla, v jižní části země, než bude Voroněž mít čas na dozrání broskví. Cena ovoce čínské broskve je třikrát vyšší než u ostatních, výnos je vynikající.

Za nevýhody plodů disku se považuje nízká kvalita uchování, špatná přepravitelnost a tendence k rychlému rozvoji šedé hniloby, která může odejít bez úrody.

Plochá broskev je osázena sazenicemi z ovocné školky nebo pěstována ze semen. Při výběru sazenice fíkové broskve musíte:

 • objasnit, kde byla odrůda v dané oblasti pěstována a aklimatizována;
 • kořeny musí být živé, suché a poškozené;
 • kůra zevnitř by měla být zelená, živá;
 • nejlepší sazenice jsou jednoroční.

Sazenice je zakořeněna v připravené jamce v březnu nebo na konci září. Upřednostňuje se podzimní výsadba. Úrodný substrát se připravuje ze 2 kbelíků organické hmoty, litrové plechovky popela, sklenice superfosfátu a půl sklenice chloridu draselného na podzim, kyseliny sírové na jaře. Substrát by se neměl přímo dotýkat kořenů. Hrášek s chemickými hnojivy může způsobit chemické popáleniny. Po zhutnění půdy by kořenový límec měl zůstat nad půdou. Poté, co je sazenice napojena, je půda mulčována.

schéma prořezávání fíkových broskvíPěstování fíkové broskve je založeno na operacích:

 • napájení a krmení;
 • tvarování a roční sanitární prořezávání;
 • prevence škůdců a nemoci;
 • chráněno před zamrznutím.

Vějířová formace fíkové broskve poskytuje světelný tok každému listu, který pracuje pro sklizeň. V budoucnu bude strom potřebovat sanitární a řídnoucí prořezávání. Prořezávání by mělo zajistit, aby byly větve rozdmýchány. Nejsou ponechány déle než 50 cm. Každý pařez rozřezaný na prsten je ošetřen suchým řezem zahradním hřištěm.

Krmení broskví začíná od druhého roku po zakořenění. Jaro vyžaduje minerální a organické dusíkatá hnojiva... Po sklizni je třeba zvýšit zimní odolnost krmením stromu směsmi potaš-fosfor. Před zimou můžete kořeny izolovat hnojem umístěným v kruhu poblíž kmene, aniž byste se dotkli kmene. Kopání kruhu kmene nasytí Zemi kyslíkem.

Čtyřnásobný jarní postřik stromu 1% roztokem síranu měďnatého zničí zimující spory a mycelium. Harmonogram ošetření je obvyklý - po roztavení sněhu, pupeny, před a po kvetení.

Odrůdová rozmanitost kultury

Zvažme některé odrůdy běžné v regionech Ruska.

broskvová odrůda VladimirStrom není vysoký, výnosy jsou pravidelné. Odolný vůči hlavním chorobám plochých broskví. Plody jsou rovnoměrné, váha jednoho bobule je 180 g, sladká šťavnatost, barva dužiny krémová.

Odrůda Sweet CapStrom je krátký, rychle rostoucí. Výnos je okamžitý. Plody váží 140–150 gramů a mají příjemnou, sladkokyselou chuť.

stupeň Nikitsky bytBohatá chuť, malé kosti, dobrá sklizeň - co víc si zahradník může přát! Hmotnost kulatých talířů je 80-120 gramů. Odrůda nemá ráda přepravu, není dlouho skladována.

plochý broskvový saturnVelice rostoucí odrůda Saturn amerického výběru byla vyšlechtěna již v roce 1820, ale pro její vynikající vlastnosti nás milují zahradníci ze všech zemí.

sloupovitá plochá broskevModerní odrůdy fíkových broskví mají několik sloupovitých, které lze na zimu snadno zakrýt. Ale na předměstí jim chybí vkus a světlo pro vkus. Ve Voroněži se již pěstuje něžný strom.

Belmondo fig broskvové video

Komentáře
 1. Milovat

  Brzy na jaře nastříkám broskve 3% Bordeaux a nic jiného. Neochorí. Recept jsem se naučil už dávno od zahradníků z Arkhipo-Osipovky a nyní na ně s vděčností vzpomínám.

Zahrada

Dům

Zařízení