Zkoumáme prospěšné vlastnosti řeznictví a připravujeme léčivé lektvary

prospěšné vlastnosti řezníka Po mnoho staletí se lidé snažili najít elixír mládí. Ukázalo se, že jeho tajemství je skryto v léčivých rostlinách, takže pojďme zvážit blahodárné vlastnosti řeznictví pro tělo. Je to vytrvalý keř s bujnou zaoblenou korunou. Často je zasazeno do městských parků, z nichž je vyrobeno živý plot... V zemědělství se rostlina používá ke krmení domácích zvířat. Vitamínové občerstvení se připravuje z mladých výhonků. A labužníci do své stravy zahrnují ovoce. Jak vypadá keř z boku? Jaké je tajemství zdravotních výhod řeznictví? Jak připravit "zázračnou" drogu vlastníma rukama?

Vynikající keř z rodu „ušlechtilých“

stálezelený keř

Vytrvalá vždyzelená rostlina patří do rodiny chřestu. Je také známý jako Ruscus a Mouse Thorn. V přírodě se vyskytuje ve formě keře nebo vysoké trávy. Rostlina se vyznačuje vztyčenými hustými stonky, ze kterých odcházejí klesající výhonky. Výška kultury je asi 60 cm, některé odrůdy dosahují 100 cm.

větvičky řeznictvíKdyž se podíváte pozorně na řeznictví, všimnete si neobvyklých větví. Připomínají velké listové desky ve tvaru vejce s ostrými špičkami. Tyto upravené výhonky jsou pokryty malými trojúhelníkovými listy. řeznický květZvenku je dojem, že z většího listu vyrůstá miniaturní talíř, který se „raduje ze svého narození“.

dozrávají řeznické bobuleRoční výstroj keře se skládá z mnoha malých květenství. Přicházejí ve světle modré nebo fialové barvě. Postupem času se na jejich místě vytvářejí kulaté šarlatové plody o průměru asi 10 mm. Několik semen se skrývá pod hustou kůží. Plné zrání nastává na konci listopadu.

Kultura roste na území zemí umyvaných Černým a Středozemním mořem, stejně jako na Kavkaze.

Biologové zaznamenávají několik odrůd nádherného keře:

 1. Italský (podnájem). Dorůstá až 50 cm, zeleň je zbarvena do sytě zelené barvy. Květenství je sněhově bílé s mírným namodralým nádechem. Italský ruscus zobrazený na fotografii se vyznačuje vynikajícími bobulemi.Italský řezník
 2. Sublingvální. Výška dospělé kultury je přibližně 40 cm. Listenu tvoří 6 podlouhlých okvětních lístků připomínajících jazyk. Uprostřed je fialový pupen.hyoidní hýždě
 3. Kolchis (pontský). Výška keře je asi 70 cm, květenství se nachází ve spodní části rostliny a je bílé. Někdy se pupeny objevují dvakrát ročně.Řezník Colchis
 4. Hyrcanian. Kultura se skládá ze tří vzpřímených výhonků, pokrytých mnoha listy. Na podzim se na nich objevují plody tmavě červené barvy. Rostlina je uvedena v Červené knize a je chráněna zákonem.Hyrcanian řezník

Oddenek keře se používá jako surovina pro přípravu léčivé drogy. Sklízí se na podzim, kdy se rostlina připravuje na zimu. Extrahovaný materiál je rozřezán na kousky, rozprostřen pod baldachýnem nebo v podkroví. Vysušené suroviny se rozemelou na práškovou strukturu. Skladujte ruscus hypophyllum ve skleněné nádobě.

Aby se zabránilo onemocnění rostliny, je nutné vykopat malý počet kořenů.

Bohaté chemické složení

řeznické chemické složeníVědci pečlivě prozkoumali všechny části rostliny a snažili se najít cenné komponenty.

Ve výsledku zaznamenali řadu stopových prvků nezbytných pro naše zdraví:

 • vápník;
 • hořčík;
 • chrom;
 • mangan;
 • fosfor;
 • draslík;
 • žehlička;
 • hořčík;
 • křemík;
 • kobalt.

Každý z nich stimuluje práci vnitřních systémů těla. Vápník a fosfor se podílejí na tvorbě kostí a svalové tkáně. Chrom a mangan udržují přijatelné hladiny glukózy v krvi. Hořčík stimuluje asimilaci vitamínů B a příznivě působí na nervový systém. Draslík a železo „plní“ krev kyslíkem, díky čemuž srdce pracuje lépe. Křemík pomáhá posilovat stěny cév, zlepšuje metabolické procesy, snižuje hladinu cholesterolu. Cobalt je zodpovědný za práci slinivky břišní, hematopoézu a syntézu adrenalinu.vitamin PP v řezníkovi

Léčivé vlastnosti řeznictví jsou ovlivněny přítomností vitamínu C a PP v jeho částech. Vitamín C:

 • odstraňuje toxické látky z těla;
 • zvyšuje imunitu;
 • posiluje krevní cévy;
 • čistí pokožku.

Kyselina nikotinová zlepšuje metabolismus, plíce a průdušky. Molekuly PP vitaminu mají příznivý účinek na stav vlasů a pokožky. Kromě toho byly v oddenku řeznického koště nalezeny saponosidy a heterosidy.

První látky potlačují zánět a uvolňují všechny druhy otoků. Druhý je zodpovědný za mozkovou činnost a okysličení krve. Nakonec kultura obsahuje rostlinná vlákna, která stimulují trávení.

Užitečné vlastnosti řeznického koště proti vážným onemocněním

prospěšné vlastnosti řeznictví proti chorobámKomplex cenných sloučenin ocenili lidoví léčitelé.

Aktivně připravují léky na léčbu těchto onemocnění.:

 • žilní nedostatečnost;
 • hypotenze (nízký krevní tlak);
 • hemoroidy;
 • tromboflebitida;
 • nervové poruchy.

Uvažujme o několika možnostech léčivých řeznických tinktur. K přípravě léku se drcené suché kořeny nalijí vodkou v poměru 1:10. Nádoba je pevně uzavřena, protřepána a ponechána po dobu jednoho měsíce v temné chladné místnosti. Hotový lék se filtruje přes tenkou látku. Před jídlem vypijte 10 kapek smíchaných s vodou (1: 2).

Před použitím tinktury se musíte poradit s lékařem. Samoléčba může vést ke katastrofě.

Puffiness

prospěšné vlastnosti řeznického koště proti otoku

Diuretický vývar se připravuje klasickým způsobem. By potřeboval:

 • vroucí voda (200 ml);
 • drcený řeznický kořen;
 • skleněná nádoba;
 • zařízení pro vodní lázeň.

Suché suroviny se nalijí horkou vodou. Zakryjte a duste 15 minut na parní lázni. Hotový lék se ochladí, filtruje a před každým jídlem se vezme do 30 ml.

Při křečových žilách se vývar třel postiženými oblastmi těla 3-4krát denně.

Užitečné vlastnosti řeznického koště pro očistu těla

užitečné vlastnosti řeznického koště pro očistu tělaJedinečné léčivé vlastnosti řeznického koštěte pomáhají odstraňovat toxiny z těla. Díky tomu mizí kruhy pod očima, posilují se stěny cév. Pro ošetření se ze suchých kořenů keřů připraví extrakt.

Doma se produkt získává z komponent:

 • destilovaná voda;
 • glycerol;
 • prášek z řeznických kořenů.

Složky se smíchají ve skleněné nádobě. Důkladně promíchejte. Udržujte ve tmě po dobu 2 týdnů a denně protřepávejte kompozici. Lék uchovávejte v chladničce po dobu nejvýše 21 dnů. Extrakt se užívá v čisté formě na doporučení ošetřujícího lékaře nebo se používá pro kosmetické procedury.

Ženské nemoci

řeznictví proti problémům ženSlabé ženy často trpí premenstruačním syndromem. Nemoc způsobuje nepříjemné emoce, včetně podráždění. Lidoví léčitelé nabízejí jednoduchou možnost spásy - infuzi Ruscus. Nalijte 1 lžíci drcených kořenů rostlin do sklenice. Nalijte vroucí vodu (1 l), přikryjte a nechte působit 4 hodiny. Výsledná kapalina se několikrát přefiltruje přes 3 vrstvy gázy, aby se získal co nejčistší produkt. Užívá se 2 týdny před menstruací 3x denně před snídaní, obědem a před večeří.

řeznické koštěÚžasným lékem na léčbu svalových křečí, otoků, nepohodlí během menopauzy a čištění těla je odvar z oddenku řeznictví v krku.Pro podnikání vezmou 10 g drcených surovin, 250 g vařené studené vody. Nalijte produkt do malé pánve a podlejte vodou. Dejte mírné teplo a přivedete k varu. Míchejte, vařte asi 20 minut, poté ochlaďte na pokojovou teplotu. Bujón se důkladně filtruje přes bavlněný hadřík. Během dne pijí několik doušků najednou.řeznické fytokapsle

Lékárníci využívají léčivé vlastnosti přípravku Colchis Butcher při výrobě různých přípravků. Rostlinný extrakt je součástí léků, které jsou předepisovány na nervové poruchy, srdeční choroby a problémy se zrakem.

Kosmetologie

užitečné vlastnosti řeznictví v kosmetologiiŘeznické komponenty se používají k léčbě kapilární expanze v kůži. Ve většině případů se objevuje v důsledku oběhového selhání. Řeznický extrakt z koštěte pomáhá obnovit proces, který má příznivý účinek na cévy. Kromě toho chemické sloučeniny Ruscus zlepšují metabolismus. Pomáhá bojovat proti celulitidě a striím.

Takže jsme se seznámili s blahodárnými vlastnostmi řezníka, které se aktivně používají jak v lidové, tak v tradiční medicíně. Jeho jedinečné složení potvrzuje zázračnost doma připraveného extraktu a tinktur. Lék můžete užívat pouze po konzultaci s odborníkem, který předepisuje bezpečnou dávku. Jinak se lék změní na jed. Postarejme se o své zdraví.

Naše pozornost byla přitahována blahodárnými vlastnostmi řezníka - videa

Zahrada

Dům

Zařízení