Výroba skleníku vlastníma rukama

stavba skleníku Pokud ve vaší oblasti přicházejí mrazy příliš brzy a opravdu chcete prodloužit období sklizně, je nejlepším řešením vybudovat na místě skleník. Skleník s teplými postelemi vám pomůže pěstovat plodiny až do druhé poloviny podzimu. Můžete si objednat tovární skleník a utratit trochu více peněz, nebo si můžete ušetřit peníze a udělat to sami.

Konstrukční materiály

K vybudování skleníku budete potřebovat:

  1. Kovová trubka o průměru 72 mm pro výrobu pilot. Hloubka otvoru pro potrubí by měla být větší než hloubka zamrznutí. Průřez trubky by měl být o 10-20 cm delší než hloubka otvoru pro potrubí.
  2. Plechy pro konstrukci podpěr jalovice.
  3. Dřevěná tyč o tloušťce 10 cm.
  4. Hardware. K upevnění nosníku k nosníku použijte šrouby dlouhé 8 cm.
  5. Kovové profily o tloušťce nejméně 10 cm pro vytváření oblouků. Trubky pro vytváření oblouků nejsou vhodné, protože mohou být zploštěny v důsledku síly působící během ohýbání.
  6. Polykarbonátová deska pro kryt skleníku.
  7. Upevňovací páska pro upevnění polykarbonátového plechu na oblouky skleníku.

Také pro konstrukci koncové stěny skleníky budete potřebovat tenčí profily a dveřní závěsy.

Skleníkový výrobní proces

Je nutné rozříznout trubku o průměru 72 mm na 10 kusů stejné délky. Pro moskevský region je délka úseku potrubí 1,7 m (hloubka zamrznutí půdy + 20 cm). Na trubkách jsou instalovány kovové desky, uprostřed kterých musíte vyvrtat otvory pro velké šrouby. Samotné desky je třeba k trubkám připevnit svařováním. Poté jsou trubky cementovány. Když cement vytvrdne, bude možné na hromady instalovat dřevěný trám. Poté, co je dřevo rozloženo po obvodu skleníku, jsou na něj umístěny kovové profily a poté je celá konstrukce upevněna velkým hardwarem.

Dále musíte vytvořit oblouky pomocí teski nebo speciálního stroje. Oblouky jsou instalovány na kovových profilech a přivařeny k základně skleníku.

Délka kovových nosníků pro výrobu oblouků se musí vypočítat podle vzorce: "vzdálenost mezi hromadami jalovice" X 1.5. Protože profil v procesu vytváření oblouku může vést, musíte jej zarovnat pomocí pravidla.

Dále musíte nainstalovat vodicí trámy, které budou sloužit jako další podpora pro polykarbonátový plech. Jsou instalovány ve výškách 1,5 ma 2,5 m na obloucích.

Je nutné odříznout desku z polykarbonátu a upevnit ji na podpěry pomocí montážní pásky.

Dveře do jalovice jsou vyrobeny z kovových profilů menšího průměru. Po vyříznutí dveřních závěsů je uvnitř rámu instalován polykarbonátový plech.

Zahrada

Dům

Zařízení