Studujeme prospěšné vlastnosti aktinidií a kontraindikace pro použití

aktinidie na jejich chatě Tato rostlina je v ruských zahradách každým rokem stále populárnější. A pokud jste se již rozhodli si jeden pořídit, měli byste pečlivě prostudovat užitečné vlastnosti aktinidie a kontraindikace jeho použití.

Actinidia spolu s ženšenem, eleuterokokem a zimolez přišel k nám z Dálného východu tajgy. Rod těchto rostlin má asi 75 druhů, z nichž čtyři druhy aktinidií rostou na ruském Dálném východě a všude se pěstují pouze dva - kolomikta nebo arguta.

Známé ovoce kiwi je také plodem gurmánské aktinidie.

Přečtěte si článek v tématu: zimolez - užitečné vlastnosti a kontraindikace pro použití.

Přehled Actinidie

zraje aktinidie

Všechny druhy aktinidií rostoucích v naší zemi jsou listnaté keře. Jsou nenáročné a mají dobrou zimní odolnost. Tyto rostliny jsou vysoce dekorativní, v zahradách jsou často zdobeny altány, ploty, stěnami budov nebo nechány kroutit se podél mříže. Nejčastěji se však chová pro své vynikající léčivé vlastnosti.

aktinidie na mřížiNepochybné užitečné vlastnosti aktinidie, stejně jako kontraindikace, si všiml ruský akademik a chovatel I. V. Michurin, když napsal, že aktinidie ve svých kvalitách není horší než hrozny. Pokud jsou však v hroznech považovány za léčivé pouze bobule, pak je užitečná aktinidie - bobule, listy, kůra a kořeny.

Jaké jsou prospěšné vlastnosti aktinidie

tinktury, odvar, kompot, jam z aktinidieHlavní hodnota bobulí aktinidie spočívá v rekordním obsahu kyseliny askorbové. Pokud jde o množství tohoto vitaminu, je lihovina z Dálného východu na druhém místě za divokou růží, předčí citrusové plody a černý rybíz... Bobule také obsahují:

  • taniny a pektiny, které mají pozitivní vliv na trávení a odstraňují toxiny z těla;
  • karoten, který zlepšuje vidění;
  • vitamin P, který zvyšuje účinek kyseliny askorbové;
  • glykosidy, které mají příznivý účinek na kardiovaskulární systém;
  • různé stopové prvky a organické kyseliny nezbytné pro tělo.

aktinidie kveteBobule, květiny, kůra a listy liany se používají při gastrointestinálních onemocněních, nedostatku vitamínů, anémii, plicních onemocněních, zácpě, revmatismu a hypertenzi. Je také užitečné jako hemostatické, sedativní, analgetické a regenerační činidlo.

Poprvé byla látka, jedinečná svým účinkem, izolována z plodů rostliny - aktinidin. Obnovuje funkci srdečního svalu po infarktu, snižuje pravděpodobnost jeho opakování a podporuje trávení.

Výhody aktinidie pro hubnutí

aktinidie pro hubnutíBobule této zázračné liany obsahují jedinečné látky, které v kombinaci mohou účinně snižovat váhu. Výhody aktinidie při hubnutí spočívají v jejích vlastnostech odstraňovat toxiny a toxiny z těla a současně nasycovat esenciálními vitamíny a mikroelementy. Současně 100 gramů ovoce obsahuje pouze 47 kilokalorií.

Pravidelná konzumace aktinidie může rychle normalizovat hmotnost pomocí vyvážené stravy a dostatečné fyzické aktivity.

Kdo je kontraindikován při užívání aktinidie?

aktinidie není dobrá pro každéhoVýhody aktinidie daleko převažují nad možnou újmou.Ovoce tedy musíte používat opatrně v případě nestabilní stolice, nízkého krevního tlaku, tromboflebitidy, křečových žil a zvýšené srážlivosti krve. Vředy a pacienti s gastritidou se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy by měli jíst bobule aktinidie pouze po konzultaci s lékařem.

Jednoznačnou kontraindikací k použití je individuální nesnášenlivost, která může způsobit silnou alergickou reakci.

Blahodárné vlastnosti aktinidie, i když jsou stručně popsány, umožňují posoudit její účinek na zdraví a na tělo jako celek. Pokud jste nenašli žádné kontraindikace pro jeho použití, zkuste na svém webu zasadit léčivou révu a vždy vám budou poskytnuty chutné a zdravé bobule.

Video o léčivých vlastnostech aktinidie

Komentáře
  1. KVN

    „Pokud jde o množství tohoto vitaminu, je liána z Dálného východu na druhém místě za divokou růží,“ - ve skutečnosti není aktinidie horší než první místo ve vitaminu C pro kohokoli, dokonce i pro divokou růži.
    V kolomiktě 3-4 bobule obsahují denní dávku, argut v 10 bobulích. A šípky je třeba konzumovat hrstkou, nebo dokonce dvěma, vzhledem k tomu, že šípky se obvykle vaří vroucí vodou.

Zahrada

Dům

Zařízení