Jak zalévat papriku ve skleníku, aby dobře rostla a přinesla ovoce

Můžete mi říct, jak zalévat pepř ve skleníku? Plánovali jsme zorganizovat kapkovou závlahu, ale neuspěli jsme z finančních důvodů. Zatím jsme založili skleník a připravili postele na výsadbu. Na izolované lodžii rostou vlastní sazenice, brzy je vysadíme ve skleníku. Jak často potřebujete zvlhčit rostliny a existují nějaké zvláštnosti ve vztahu k pepři?

jak zalévat pepř ve skleníku Pepř potřebuje vlhkost nejen pro růst výhonků a listů. Šťavnaté a masité plody dozrají, pouze pokud v této kultuře milující vlhkost nechybí tekutina. Současně je důležité dodržovat opatření, takže otázka, jak zalévat pepř ve skleníku, je velmi důležitá, zejména pro chladné oblasti. Tam se papriky, které milují teplo, vysazují hlavně v pařeninách a sklenících. V takových strukturách je vždy vysoká vlhkost. To ale neznamená, že zalévání ztrácí svůj význam. Pokud papriky nemají dostatek vlhkosti v půdě, ztratí turgor, listy poklesnou a začnou žloutnout. A vaječník a dokonce i plody se mohou rozpadat. Současně s vysokou vlhkostí vzduchu nadměrná vlhkost v půdě velmi poškozuje skleníkové plodiny a způsobuje plísňové choroby.

Jaká voda na vodu

pepř ve skleníku

V žádném případě byste neměli používat studenou vodu na zalévání jak pepře, tak jiných rostlin, aby nezanikl. Voda musí být připravena předem tím, že je nasbírána do nádoby, kde je ohřátá. Optimální teplota kapaliny by měla být nejméně 23 ° C. Pokud se používá přívod vody, provede se další funkce - usazování. Nejlepší je ale sbírat měkkou dešťovou vodu.

Pro změkčení tvrdé vody z vodovodu přidejte 0,5 lžíce na každých 10 litrů. dřevnatý popel.

Jak zalévat pepř ve skleníku v závislosti na jeho stádiu vývoje

režim zalévání pepře ve skleníkuVzhledem k tomu, že skleník je koneckonců stále uzavřenou strukturou, a to i během dešťů, je třeba zalévat papriky. Je lepší to udělat večer, nezapomeňte nechat skleník otevřený pro ventilaci.

Četnost zalévání závisí na vegetativní fázi plodiny:

  1. Sazenice přesazené do skleníku se během výsadby hojně zalévají. Proto se další zalévání provádí za týden.
  2. Před kvetením papriky aktivně používají vlhkost k růstu a tvorbě vaječníku. Zalévání v kořenové zóně se provádí dvakrát týdně.
  3. Čas pro zrání a zrání plodů se shoduje s nárůstem teploty venku. Během tohoto období se zavlažování provádí každé 2 dny.
  4. Ve fázi konce plodnosti již rostliny tak rychle nespotřebovávají vlhkost. Frekvence zavlažování se sníží na jednou za 4 dny.

Aby se vlhkost neodpařovala tak rychle, pokryjte půdu pod pepřem zeleninou mulčovánínapříklad seno.

Zalévání pepře ve skleníku

Zahrada

Dům

Zařízení