Jak si vybrat správnou nosnici

nosnice Kuřata snášejí od 120 do 260 vajec ročně, v závislosti na plemeni. Mnoho letních obyvatel proto kupuje pololetní nosnice a chová je v letní sezóně. V průměru můžete v létě z jednoho kuřete získat od 70 do 90 vajec. Vzhledem k vysoké poptávce po nosnicích v létě se jejich ceny zvyšují. Náklady na vysoce kvalitní nosnici se pohybují od 300 do 550 rublů.

Na jaře však existuje mnoho reklam na prodej slepic snášejících vejce za nízké ceny. Zpravidla je v takové reklamě cena od 150 do 200 rublů. Měla by upozornit kupujícího, ale někteří zahradníci a letní obyvatelé kupují kuřata pro takové reklamy. Bezohlední prodejci často vydávají dvouletá kuřata mladým kuřatům, jejichž produkce vajec již poklesla. Existují také chvíle, kdy prodejci prodávají ležící slepice z drůbeží farmy. Taková utracená slepice bude moci vstoupit, pouze pokud je zachována krmná základna a jsou znovu vytvořeny primární podmínky zadržení, což je doma nemožné.

Pěstování na drůbežářských farmách

Na drůbežářských farmách v průmyslových zařízeních se teplota udržuje od 25OOd do 27OC v závislosti na plemena nosnic... Ke zvýšení produkce vajec se ptákům podává speciální krmivo s vysokým obsahem křídy.

Vápník je pro nosnice velmi důležitý, ale pokud se podá v nadměrném množství, dojde k deformaci pánevních kostí nosnice, což povede ke snížení produkce vajec, proto se na drůbežářských farmách místo křídy jako potravy používá skořápka přísada.

Aby se zabránilo klování vajec, nosnice ve věku 7 měsíců jsou kauterizovány zobákem. Po tomto postupu zobák kuřete vybledne, objeví se na něm bílé pruhy.

Aby se zabránilo onemocnění kuřat, jsou do vzduchu speciálně nastříkána antibiotika. V průběhu času umělá antibiotika potlačují imunitní systém nosnice. Pokud je takové kuře přemístěno do přírodního prostředí nebo do voliéry, jeho produkce vajec utrpí v důsledku virových onemocnění.

Vzhled dobré vrstvy

Proto při výběru nosnice musíte věnovat pozornost jejímu vzhledu. Dobrá nosnice by měla mít objemné měkké břicho. Pokud je kůže pod křídly pružná, pak je kuře mladé a dobře se nosí. Prohlédněte si také pánevní kosti slepice, pokud jsou silné a široké, slepice bude ležet. Nejdůležitějším znakem dobré produkce vajec je teplota kuřecí hřebenatky a jehnědy. Mladé kuře má vyvýšený hřeben, jeho teplota může dosáhnout 45OZ.

Zahrada

Dům

Zařízení