Jak pěstovat nádhernou pivoňku Sarah Bernhardtovou na jejich letní chatě

pivoňka sarah bernhardt Pivoňka Sarah Bernhardt byla vyšlechtěna na začátku 20. století francouzským zahradníkem Pierre Lemoine. Pojmenoval jej podle slavné herečky té doby. Svěží krása rostliny zaujala i ruské vědce. Proto jej přizpůsobili náročnějším klimatickým podmínkám. Květina získala vysoké ocenění na různých mezinárodních výstavách. Pěstování plodiny navíc nevyžaduje zvláštní dovednosti. Stačí znát základy květinářství a požadovaná rostlina bude zdobit letní chatu.

Vnější lesk a jedinečná krása

svěží pivoňka Sarah Bernhardt

Podrobný popis pivoňky Sarah Bernhardtové vám pomůže lépe poznat krásnou kulturu. Patří do bylinné skupiny pivoněk. Jeho hlavním rysem jsou silné vzpřímené stonky, které se neohýbají pod tíhou luxusních pupenů. Kromě toho vydrží nárazové větry.

velká květinaListy prolamované konfigurace jsou úhledně navlečené na stoncích. Desky jsou sytě zelené. S nástupem chladného počasí nezbarví žlutě, ale získají pouze neobvyklý tmavě červený odstín. Vrcholy výhonků jsou zdobeny jednoduchými velkými pupeny o průměru 16 až 25 cm. Stín okvětních lístků přímo závisí na době květu a množství světla. Důležitou roli hrají také odrůdy odrůd.

Nejoblíbenější jsou tyto možnosti.:

 • "Červené";stupeň červená
 • "Bílý";pivoňka Sarah Bernhardt odrůda bílá
 • "Unikátní".pivoňka Sarah Bernard Unikátní

Odrůda „Red“ se vyznačuje vysokou mrazuvzdorností. Dorůstá až 80 cm. Prolamované listy jsou tmavě zelené. Okvětní lístky pupenů jsou růžové a jasně červené. Průměr kvetoucí květiny dosahuje asi 15 cm.mrazuvzdorná odrůda červená

Neměnnou součástí svatební kytice je bílá pivoňka Sarah Bernhardt „White“. Jeho jemné okvětní lístky mají zaoblený tvar a stříbřitý rám. Vypadají efektně na pozadí jasně zelených listových desek.bílá pivoňka bílá

Pivoňky odrůdy "Unique" osloví milovníky pastelových odstínů. Pupeny jsou světle růžové nebo světle fialové barvy. Někdy se vyskytnou pestré variace, které zahrnují bílé pruhy.světle růžová Unic

Při výběru odrůdy je vhodné vzít v úvahu styl krajinného designu místa.

Pivoňka Sarah Bernhardt: výsadba a péče

rostoucí pivoňkaÚžasná paleta barev dává květinářství příležitost vytvořit pro svůj web jedinečný design. Přináší svým fanouškům spoustu radosti. Vyžadují však péči a pozornost. To samozřejmě platí i pro pivoňku Sarah Bernhardtovou, která jasně vyniká na pozadí ostatních květin. Zvažte, co je k tomu potřeba.

Ideální poloha a půdní vlastnosti

místo pěstování pivoňky sarah bernardPrvním krokem je výběr vhodného „místa na slunci“. Nejlepší jsou otevřené plochy se spoustou světla. V extrémních případech použijte světlý částečný stín, který je tvořen vysokými stromy. Záhony se nacházejí uprostřed trávníků nebo v blízkosti obytných budov.

Při nedostatku slunečního světla pivoňky nekvetou, což znamená, že ztrácejí svůj hlavní účel.

Pivoňky Sarah Bernhardt dávají přednost smíšené půdě. Mělo by mít dostatek jílu a písku. Pokud je půda na záhonu příliš volná, přidejte humus. Mokřady nejsou vhodné pro plodiny. Vysoká vlhkost vede k rozpadu oddenku.

Schéma přistání

sázení pivoňky

Nejprve připravte přistávací jámu. Poté je pokryta směsí následujících složek:

 • písek;
 • jíl;
 • drcený kámen malého kalibru;
 • kompost;
 • humus.

V případě potřeby použijte popel nebo potašová hnojiva. Výsledný substrát se ponechá asi měsíc, aby byl řádně zhutněn.Po uplynutí stanoveného období se do díry umístí sazenice. Posypte zeminou, mírně zašlapejte a hojně zalévejte. Horní vrstva půdy v kořenové zóně je pokryta rašelinou, pilinami nebo slámou.

Šířka a hloubka trychtýře musí být alespoň 70 cm.

Pravidla péče

pravidla péčeVynikající pivoňka Sarah Bernhardtová může zdobit území venkovského domu. Během kvetení je nemožné odtrhnout oči od majestátních pupenů. Odrůdná vůně zůstává v mysli až do příští sezóny. Při péči o květinu byste měli pamatovat na několik jednoduchých pravidel.

Zalévání

zalévání pivoňkyBylinkové pivoňky obvykle úžasně snášejí sucho, proto jsou zvlhčovány jednou týdně. 10 až 15 litrů vody se nalije pod dospělý keř. Množství srážek a stáří plodiny ovlivňují množství vlhkosti.

Při dlouhodobém dusném počasí jsou keře postříkány stříkací lahví.

Uvolňování půdy

kypření a mulčování půdyNásledujícího dne po navlhčení se horní půda opatrně zbaví plevele. Díky tomu kořenový systém dostává další dávku kyslíku. Postup se provádí pomocí motyky, přičemž dbejte na to, abyste nepoškodili kořeny. Aby se zabránilo odpařování vlhkosti, je povrch země pokryt mulčování.

Hnojivo

hnojivo pro pivoňkyPrvní 2 roky po výsadbě rostlina nepotřebuje krmení. Přijímá užitečné látky z připraveného substrátu.

Ale již ve 3. roce jsou pivoňky oplodněny ve třech fázích:

 • brzy na jaře;
 • během tvorby pupenů;
 • po odkvětu.

Zpravidla se používají látky typu draslík-fosfor. Také vodný roztok kuřecího hnoje s nízkou koncentrací nebude bolet. Na začátku jara se do půdy zavádí popel.

Prořezávání a příprava na zimu

prořezávání a příprava na zimuPo prudkém rozkvětu jsou zvadlé části kultury odstraněny. Ignorování tohoto postupu často vede k různým chorobám pivoňky Sarah Bernhardtové. V polovině podzimu je celá přízemní část odříznuta a stonky jsou vysoké asi 15 cm, poté jsou hojně pokryty zeminou a zbytky keře. Kultivar Pivoňka Sarah Bernhardt snáší chladné zimy s teplotami až -40 ° C.

Design krajin

pivoňka Sarah Bernhardt v krajinářském designuJasně červená, sněhově bílá nebo růžová pivoňka Sarah Bernhardtové vypadá skvěle v zahradách, parcích a na chatách. Často se používá při jednotlivých přistáních. Zvenku vypadají jako královská rodina. Pivoňky hrají hlavní roli v tomto květinovém karnevalu. Není divu, že jsou pojmenovány po slavné francouzské herečce.

kompozice s pivoňkyPro vytvoření exkluzivních kompozic je kultura zasazena na pozadí zimolezu, čemeřice a dřišťálu. Svěží keře jsou umístěny podél obrubníků nebo zahradních uliček. Kombinací různých tónů získají elegantní výzdobu pro rekreační oblast.

Pečlivě jsme prozkoumali postupnou výsadbu pivoňky Sarah Bernhardtové a starali se o něj na jejich chatě. Důležitou podmínkou je výběr slunečného místa a příprava přistávací jámy. Péče spočívá ve správném zalévání, včasném krmení a prořezávání rostliny. Pivoňka navíc úžasně zapadá do krajinného designu dvorku.

Jedna z nejkrásnějších a dlouho kvetoucích pivoňek Sarah Bernhardt - video

Zahrada

Dům

Zařízení