Jak pěstovat phacelia v zemi jako hnojivo

jak pěstovat phacelia v zemi Siderata jsou aktivně využívána obyvateli léta ke zlepšení kvality půdy. Může to být hrášek hořčice, jetel, oves, žito a jiné rostliny. Výsadby však mohou zkazit celkový design krajiny. Zkušení zahradníci vědí, jak pěstovat phacelia v zemi, aby obohatili zemi potřebným množstvím stopových prvků při zachování estetiky vzhledu místa.

Jak pěstovat phacelia v zemi

jak pěstovat phacelia v zemi

Postup vylodění není komplikovaný. Hlavním úkolem zahradníků je identifikovat zranitelné místo, které vyžaduje „krmení“ přírodním biomateriálem.

Vizuálně je rostlina kulturou s modrofialovými květy a sladkou vůní. Tyto vlastnosti jsou magnetem pro včely, takže není problém s opylováním. Phacelia kvete po dobu 3 dnů, poté je rostlina sekána a použita jako hnojivo.

jemná medová rostlinaNavzdory skutečnosti, že výsadba a péče o phacelia na otevřeném poli není obtížná, ve středních zeměpisných šířkách se zakořenil omezený počet nenáročných druhů rostlin. K dispozici jsou pouze 4 typy z 200.

phacelia na jejich letním domkuNasazená plocha zabraňuje růstu nežádoucí trávy. Je povoleno pěstovat společně se zemědělskými plodinami. Nejoblíbenější kultivací v zemi je proto phacelia jako zdroj kontroly plevele. Rovnováha vitamínů a minerálů není narušena.

Navzdory nezranitelnosti vůči vnějším faktorům rostlina bolestivě snáší transplantaci. Rostlina medu se neukorení na novém místě, proto se doporučuje zasadit novou část semen do vybrané oblasti.

Technologie setí phacelia

semena phaceliaPopularita zeleného hnoje je založena na jeho univerzálnosti. Rostlina zakořenila na jakémkoli typu půdy a skryla vnější nedokonalosti. Letní obyvatel nemusí počítat úroveň osvětlení, obsah jílu a stupeň obohacení živinami.

Jedinou podmínkou pro růst semen phacelia je vlhkost. Významná část semen zemře během sucha.

Výsadba semen phacelia sestává z několika fází:

 • vyberte místo vyžadující „opevnění“ a zbavení se plevele;
 • vytvořte 3 cm prohlubeň v zemi;
 • voda. Půda musí být vlhká, takže musíte počkat, až se voda úplně vstřebá;
 • smíchejte semínka s pískem, vložte do vykopaného výklenku.

sazenice phaceliaKvůli krátkému životnímu cyklu lze rostlinu vysadit několikrát za sezónu. Časté výsadby v jedné oblasti hromadí živiny ve vyšších vrstvách. Při kopání jsou stopové prvky rovnoměrně rozloženy do hlubokých vrstev.

Phacelia lze v zemi pěstovat od časného jara do pozdního podzimu. Na doporučená data neexistují žádná omezení. Mrazy semenům neublíží. Země nemusí mezi výsadbami odpočívat, takže opětovné setí je k dispozici ihned po skončení kvetení.

Na konci cyklu zahradníci používají několik metod čištění mrtvého dřeva.:

 • stonky jsou odstraněny, rozdrceny, rovnoměrně rozloženy po ploše, vykopány;
 • půda se kultivuje spolu se zbytky rostlin.

První metoda trvá déle, ale umožňuje vám poskytnout jiné místo biologickým materiálem. Druhý napájí pouze vybraný fragment území.

Vlastnosti sběru osiva

květy phaceliaNejrychlejší a nejosvědčenější metodou chovu jsou semena. Minimální potíže s vysokou produktivitou.zralá phacelia

Před řádným sklizením semen phacelia budete potřebovat:

 • nůžky nebo zahradnické nůžky;
 • nádoby na stohování květenství (umyvadlo nebo koš);
 • rukavice. Může dojít k poranění akutní suchosti.

Poté, co se ujistíte, že klásky jsou připravené, můžete zahájit postup. „Deštníky“ s částí stonku jsou rozřezány a umístěny do nádoby. Po zpracování celého území se květenství oloupe. Doporučuje se nekombinovat procesy - část materiálu se ztratí. V prostoru dvorku se událost koná ručně. Průmyslové objemy jsou zpracovávány speciálními zemědělskými stroji.je čas sbírat semínka phacelia

Práce provádějte za suchého počasí. Déšť a vysoká vlhkost kazí kvalitu surovin. Pokud přirozené zpracování brání povětrnostní podmínky, vytrhané „klasy“ by měly být umístěny do suché, větrané místnosti, aby se odstranila přebytečná vlhkost.

Konečnou fází je konečné sušení. K tomu je pod baldachýnem připravena plošina, na kterou se v tenké vrstvě nalijí semena. Jako rám je vhodné použít jemnou síťovinu. Chraňte před přímým slunečním zářením. Optimální podmínky jsou ubytování v částečném stínu. Materiál je pravidelně míchán pro rovnoměrné sušení. Pokud se postup provádí uvnitř, je zajištěno větrání. Nedostatek čerstvého vzduchu negativně ovlivňuje kvalitu a vyvolává hnilobu. Hotový produkt se nalije, aby se odstranily zbytky tobolek a slupek.

Skladování semen phacelia

skladování semen phaceliaSkladovatelnost ošetřených semen je 5-8 let. To umožňuje poskytnout rezervu na mnoho let vylodění. Vhodné pro zpracování velkých plantáží. Rovněž je vyřešena otázka - kdy zasadit: pěstování phacelia ze semen se provádí na požádání. Letní obyvatel nemusí čekat na zrání čerstvé výsadby.

Aby se materiál během celé své životnosti nezhoršil, je nutné vytvořit určité podmínky:

 • vložte do plátěných / plátěných pytlů. Vyloučit plastové tašky;
 • udržovat teplotu vzduchu v rozmezí 10 ° - 15 °;
 • zajistit nízkou vlhkost a dobré větrání;
 • chránit před přímým slunečním zářením;

Porušení požadavků vede k poškození materiálu nebo k předčasnému klíčení.

Pokud je nutné skladovat semena po dobu delší než přirozené skladování, je zmrazení povoleno. Přechod na chlad nemá vliv na rychlost růstu.

Zkouška klíčení

testování klíčivosti semen phaceliaPřed začátkem sezóny se doporučuje prozkoumat semena pro manželství. Testy se konají na konci zimy. Jakýsi dočasný „airbag“ vám umožňuje koupit další suroviny v obchodech, pokud obdržíte negativní výsledek výzkumu.

Zmrazená semena po vyjmutí z chladničky zůstávají v nádobě po dobu 2-3 týdnů při pokojové teplotě. Po úpravě jej lze z vaku vyjmout.

Pro práci budete potřebovat plastovou nádobu nebo jinou plochou nádobu naplněnou zeminou. Semena „kontrolní skupiny“ jsou rovnoměrně rozložena po zemi (není třeba pohřbívat) a přepočítána. Tím se určí% podobnost.

Po přepočtu se provede několik akcí:

 • materiál je pokryt tenkou vrstvou zeminy;
 • napojena hojně;
 • pokryté fólií.

Ukázalo se, že jde o jakýsi skleník. Zůstávají sami 5 dní v teplé místnosti. Výsledek se kontroluje již třetí den. Tento čas je dostatečný pro tvorbu výhonků. Po čekání na termín se sazenice líčí. 8-9 semen z 10, která prorazí, naznačuje dobrou kvalitu. Takové suroviny jsou vhodné pro setí. Tento indikátor určuje, kdy zasít phacelia jako medová rostlina.

I ten nejlepší materiál může být zkažený porušením technologie sběru a skladování. Ke snížení ztrát se doporučuje zaujmout odpovědný přístup k procesu přípravy surovin.

Jak pěstovat phacelia v zemi jako siderat - video

Zahrada

Dům

Zařízení