Dekorativní i užitečný strom z tropů ve vaší domácnosti - jak vypěstovat granátové jablko z kamene

Prosím, řekněte nám podrobně, jak vypěstovat granátové jablko ze semene. Dcera má tyto plody velmi ráda a ráda i pokojové rostliny. V loňském roce zasadila semínka mandarinky a nyní má malý strom. Včera jsem jí přinesl granátové jablko, takže nasbírala celou hrst semen a chtěla zasadit. Budeme uspět a jak to udělat správně?

jak pěstovat granátové jablko ze semen Víte, co je výhodou pěstování různých tropických plodin, včetně granátového jablka? Vnitřní klima nejvíce odpovídá podmínkám, v nichž žijí v přírodě. A když víte, jak pěstovat granátové jablko z kamene, můžete získat nejen krásnou okrasnou rostlinu, ale také užitečné ovoce. Ano, nenechte se překvapit, vnitřní granátové jablko také přinese ovoce a dvakrát rychlejší než domácí citrusové plody, a to i bez očkování. A vše, co k tomu potřebujete, je jen koupit zralé ovoce a najít v domě světlé a teplé místo pro strom.

Jak pěstovat granátové jablko z kamene - semena rostlin

jak zasadit semena granátového jablka

S nákupem sadby nebudou žádné problémy. Poté, co si pochutnáte na šťavnatých zrnkách, nespěchejte semínka vyhodit, protože je lze zasadit.

Vyberte pouze ta semena, která byla ve zralých zrnech, a zasaďte je jedním z následujících způsobů:

  1. Přímo do nádoby s univerzálním podkladem, ne hluboko prohlubující. Takže můžete pěstovat zrna s buničinou.
  2. Nejprve vyklíčte zabalením do vlhkého hadříku po dobu tří dnů a každodenní výměnou. V tomto případě musí být semena očištěna od buničiny, aby během klíčení nezačala hnít.

Granátové jablko vysazené ze semen odebraných z ovoce v obchodě poskytne svou první sklizeň za 6-7 let. Pokud se nemůžete dočkat a nechcete čekat tak dlouho, hledejte sázecí materiál v obchodech se semeny. Prodávají hybridní odrůdy, které přinášejí ovoce ve třetím roce po výsadbě. Obzvláště populární jsou trpasličí granátová jablka - vynikající volba pro pokojovou rostlinu.

Vlastnosti vnitřní péče o granátové jablko

sazenice granátové jablkoUmístěte zasazená semena na jižní okno. Sazenice by se měly objevit za pár týdnů. Pokud ale plodiny zakryjete fólií, sazenice vypučí dříve ve skleníku.

Péče o mladé granátové jablko je jednoduchá:

  • pravidelně ji zalévejte teplou vodou (je lepší stříkat malé sazenice);
  • osprchovat se - granátové jablko miluje stříkání;
  • po vytvoření prvního páru listů ponořte sazenice do samostatných nádob;
  • až granátové jablko vyroste a jsou na něm 4 páry listů, sevřete vršek - začne se větvit.

plodové vnitřní granátové jablkoNa léto lze kryté granátové jablko vzít ven, ale nezapomeňte si ho vzít v srpnu do domu. Jedná se o termofilní kulturu opadavý... Pokud tedy váš strom začne na podzim shazovat listí, nebojte se. Po krátkém odpočinku bude znovu aktivně pokračovat ve svém vývoji.

Pěstování granátového jablka od výsadby semene po mladý strom

Zahrada

Dům

Zařízení