Doma chováme jehličnany rychle a snadno - jak pěstovat thuju z větvičky

Řekněte nám podrobně, jak pěstovat thuju z větvičky. Byl jsem na služební cestě, viděl jsem v parku svůj starý sen - ten se žlutými jehlami. Chtěl jsem sbírat šišky, ale nenašel jsem to, možná je ještě mladá, ale podařilo se mi vyzvednout větve. Vzal jsem je dobře domů, všichni jsou naživu, nezmizeli a co teď s nimi? Dejte do vody tak, aby byly povoleny kořeny, nebo ihned zasaďte a kde, do květináče?

jak pěstovat thuju z větvičky Pokud potřebujete získat mladou thuju za krátkou dobu, není lepší způsob, než vyříznout dospělou rostlinu. Není nic složitého, jak vypěstovat thuju z větve, ne. Všichni víme, že semenná metoda reprodukce trvá déle než vegetativní. V případě thujy a jiných jehličnanů je čekací doba na sazenice ještě delší kvůli velkému množství olejů, které brání klíčení. Proto je zakořenění řízků nejoptimálnější možností chovu thujy. Umožňuje vám získat mladou rostlinu za pár let při zachování všech jejích odrůdových vlastností.

Kdy je lepší naroubovat thuju

kdy naroubovat thuju

Sazenice pěstované z řízků nejsou tak odolné jako sazenice jehličnanů. Chcete-li zvýšit míru jejich přežití, je lepší sklízet větve v určitých obdobích, a to:

  • na začátku toku šťávy, na konci března;
  • ve fázi aktivního růstu počátkem léta;
  • nebo na konci vegetačního období, kdy tok šťávy zpomalí, v říjnu.

Je lepší odebrat řízky ze stromu nejméně 3 roky starého, ze lignifikovaných větví. Kromě toho by měly být s podpatkem, to znamená, že je pohodlnější odtrhnout větvičku nebo ji šikmo odříznout částí kůry. Řízky se musí sklízet pouze z vrcholu thujy, nikoli ze spodních výhonků. Jinak bude mladý strom zkroucený.

Odříznuté větve se očistí od jehel a ponechají je pouze nahoře. A dát řešení v noci Kornevin nebo jiný růstový promotor.

Jak pěstovat thuju z metod zakořenění větvičky

Existují dva způsoby zakořenění řízků:

  1. Umístěním větviček do vody, kterou je třeba pravidelně měnit.zakořenění thuja ve vodě
  2. Zasazením do směsi písku, rašeliny a země ve stejném množství.zakořenění thujy v půdní směsi

Větve jsou připraveny k přesazení, když se na nich objeví nejen kořeny, ale také mladé výhonky. A kde bude transplantace provedena, záleží na tom, v kterou roční dobu byla thuja řízky. Větvičky nakrájené a zakořeněné na jaře lze na podzim vysadit v otevřeném terénu. Při podzimním řezu musí být větvičky nejprve zasazeny do květináče a na jaře venku. Mladé thuja jsou nejprve vysazeny ve škole na několik let, aby rostly, protože je snadnější se o ně starat. A již ve věku 2-3 let může být thuja transplantována na trvalé místo.

Jemnosti pěstování thujy z větviček

Zahrada

Dům

Zařízení