Odhalujeme tajemství šéfkuchaře, jak grilovat grilování na grilu

jak smažit grilování Každý rok se miliony lidí scházejí s přáteli venku a připravují každému oblíbené podpisové jídlo. Ne každý však ví, jak smažit kebab, aby maso vyšlo s vynikající chutí. Ukazuje se, že k tomu potřebujete znát několik důležitých tajemství. Nestačí jen marinovat maso kořením. Napíchněte to a smažte na žhavé uhlíky. Když se maso ukáže jako suché nebo spálené, v přírodě se často vyskytují nepříjemné kuriozity. Zvažte rozumné rady šéfkuchaře, jak správně grilovat kebab a získat vynikající produkt.

Příprava je prvním krokem k úspěchu

příprava masa na grilování

Je těžké najít osobu, která nerada ochutnává čerstvě upečené grilování venku.

Některé z nich jsou připraveny z těchto produktů:

 • vepřové;
 • telecí maso;
 • kuře;
 • skopové maso.

Jiní dávají přednost špízu houby, různá zelenina, klobásy, tvrdý sýr. K vytvoření vegetariánské varianty samozřejmě nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Proto zvážíme, jak smažit masový kebab na grilu.

Chcete-li získat dokonalé jídlo, zkušení kuchaři nejprve vyberou ten správný produkt. Doporučují marinovat maso, které ještě nebylo zmraženo. Vepřové a hovězí maso by mělo být světle růžové barvy bez nepříjemného zápachu. Na povrchu kvalitního produktu nejsou žádné krevní sraženiny ani viditelný hlen.

Kuřecí maso by mělo být bílé, bez viditelného poškození. Obvykle používejte stehno, hruď, křídlo.

výběr grilováníPánev hraje důležitou roli při přípravě grilování. Všechno v něm by mělo být dobře promyšlené. Vzdálenost špízů od tepla je asi 10-15 cm. Pokud na kovovém těle nejsou žádné otvory, není to děsivé. Přítok čerstvého vzduchu se provádí pomocí ventilátoru. Ale vyšší teplota bude udržována v blízkosti zdí.

Pánev by neměla být umístěna pod suchými stromy, v blízkosti budov nebo skládek.

Důležitým faktorem pro lahodné grilování je výběr palivového dřeva. Odborníci nedoporučují používat stromy, které kouří nebo vylučují škodlivé pryskyřice.palivové dříví na grilování

K získání dokonalého tepla jsou vhodné:

 • třešeň;
 • švestka;
 • Jabloň;
 • hruška;
 • meruňka.

Právě ovocné stromy dodávají masu zvláštní chuť. Pokud takové palivové dřevo, akát, dub nebo réva... Jako poslední možnost prodávají supermarkety brikety z dřevěného uhlí.

Za žádných okolností nesmíte ke vznícení používat motorovou naftu nebo jiné chemické směsi.

Doporučení odborníků, jak grilovat na grilu

jak smažit grilování v příroděKdyž jsou dokončeny přípravné práce a maso čeká na křídlech, zahájí nejdůležitější proces. Nejprve se zkontroluje stav uhlí. Všechny kmeny, které se mohou pod vlivem kyslíku vznítit, jsou odstraněny. Zbytek škváry by měl být pokryt šedým popelem, což ukazuje na vhodnou teplotu. Aby produkt získal zvláštní příchuť, přes uhlí se hodí větev. rozmarýn nebo šalvěj. Potom je maso navlečené na špízy a pevně umístěno na teplo.

proces vaření na griluAby bylo maso měkké a šťavnaté, je pečeno pomocí speciální technologie. Prvních 5 minut špízy se neustále obrací. Díky tomu se na povrchu masa vytvoří zlatá kůra. Uvnitř si produkt udrží veškerou šťávu. Poté se špejle otáčí každé 3 minuty.

Někdy mastnota kapající na uhlí vytváří plameny. K tomu byste měli mít vždy po ruce láhev vody, pomocí které můžete oheň uhasit.

Jemnost vaření vašeho oblíbeného jídla

jemnosti vaření grilováníZkušení kuchaři doporučují moudře přistupovat k vytvoření starodávné pochoutky. Protože je vyroben z různých druhů masa. Zvažme několik důležitých nuancí.

Vepřový šašlik

vepřový kebabNakládané maso se nejčastěji skladuje v chladničce. Několik hodin před smažením se však přirozeně zahřeje na pokojovou teplotu.

příprava masaPoté jsou navlečeny na špíz a ponechány přes misku, aby přebytečná tekutina odešla. V opačném případě nebude maso smažené, ale dušené, což bude mít nepříznivý vliv na chuť produktu. Odborníci nedoporučují navlékat cibulové kroužky na špíz. Pod vlivem vysoké teploty bude hořet a dodá hotové misce hořkou chuť.

šťavnatý vepřový šašlikJe důležité vědět, kolik grilovat vepřové špízy, abyste získali dokonalý produkt. Hodně záleží na horku. Kuchaři dávají obecné pokyny. Nejprve se kusy masa upečou na silném dřevěném uhlí. Když se stanou světle hnědými, posuňte špíz do strany. Při nízkém ohni je gril připraven. Obecně trvá vaření produktu asi 50 minut.

V malém ohništi je teplota tepla snížena tlačením žhavých uhlí po stranách.

Ražniči a kavkazské tradice

jehněčí ražničiMilovníci jehněčího masa se snaží vařit grilování s přihlédnutím k doporučením odborníků. Pro marinádu používají speciální přísady. Vydržte požadovaný čas a poté pokračujte v procesu vaření.

Obvykle se skládá z jednoduchých kroků:

 • maso je vyjmuto z marinády;
 • odstranit kousky cibule a přilnavého koření;
 • jehněčí struna na jehle;
 • nechte na pánvi několik minut;
 • umístěný na grilu.

smažte jehněčí ražničiZajímalo by mě, kolik jehněčích kebabů smaží orientální kuchaři, že se to ukázalo být tak chutné. Nejprve položte špíz tak, aby vzdálenost od masa k uhlí byla asi 12 cm. Když se jehněčí kousky zahřejí, začnou špízy energicky otáčet po dobu 10 minut. Dále pro snížení tepla přesuňte uhlíky do stran. Asi po 40 minutách bude mít maso požadovanou strukturu.

Rychlá možnost rozpočtu

kuřecí kebabKuře je považováno za jeden z dietních druhů masa. Zvláštní chuť získává při pečení na ohni. Maso se obvykle marinuje v koření a jakékoli vhodné tekutině. Kolik kuřecích špízů se na grilu smaží, závisí na maximální teplotě žhavého uhlí. Obvykle se po 5-7 minutách s konstantní rotací špízů objeví rudá kůra. Produkt, který používá kousky filé, se vaří za 25–30 minut. A pro křídla a stehna to bude trvat asi 45 minut.zkontrolujte připravenost kebabu

Pro kontrolu připravenosti kebabu je do masa proveden malý řez. Pokud z ní vytéká čirá tekutina, nikoli krev, je čas ji podat k večeři.

Hlavní aspekty chuti

smažte lahodný kebabPřátelská setkání v přírodě nejsou zpravidla úplná bez grilování. Proto je nesmírně důležité jej připravit tak, aby si chuť pamatovala celý rok. Obrovskou roli hraje marináda, ve které je maso namočeno. Zkušení kuchaři znají tajemství, jak vyrobit šťavnatý ražniči pro milé přátele.

Vyberou vhodnou výplň z dostupných produktů:

 • minerální voda;
 • kefír;
 • majonéza;
 • kiwi.

To je však jen polovina úspěchu. Když je maso na grilu, pečlivě sleduje proces smažení.

Každý kus musí být ze všech stran tepelně ošetřen. Hlavní kuchař proto neustále otáčí špíz a kontroluje sílu „ohně“.

Otázka, jak zalévat grilování při smažení, způsobuje protichůdné názory. Někteří lidé si myslí, že stačí použít marinádu, ve které bylo maso namočené.nalévání piva na kebab

Jiní se nebojí experimentovat a zalévat produkt:

 • suché víno;
 • pivo;
 • čistá voda;
 • zředěný ocet.

Bohužel existují ti, kteří jsou kategoricky proti jakémukoli zalévání kebabu. Věří, že postup zpomaluje smažení masa a nepříznivě ovlivňuje chuť pokrmu. Nejlepší způsob, jak získat svůj názor, je vyzkoušet některé z možností v praxi.A zkušenosti získané při grilování na grilu lze sdílet s přáteli.

Video recept, jak smažit grilování

Zahrada

Dům

Zařízení