Trpasličí růže v květináči: základní pravidla péče

Kvůli nedostatku volného času a touze po pokojových květinách to prakticky nedělám. Ale nedávno mi byla představena úžasná vnitřní růže. Kompaktní keř s jasně žlutými květy si okamžitě získal moji lásku, ale obávám se, že nezmizí. Řekněte mi, jak se starat o trpasličí růže v květináčích, aby květina dobře rostla a bohatě kvetla?

mladá růže Trpasličí růže, na rozdíl od zahradních růží, mají nejen kompaktnější vzhled, díky čemuž je snadné se o ně starat, ale jsou také schopni potěšit svým kvetením mnohem déle.

Jaká péče je nutná pro trpasličí růže v květináči, aby se rostliny cítily dobře a potěšily paní dlouhým a bohatým kvetením? Všechno je docela jednoduché a nemusíte vymýšlet nic nového, hlavní věcí je věnovat malou pozornost kráse a poskytnout pohodlné podmínky:

  • sebrat živnou půdu;
  • vyberte osvětlené místo;
  • regulovat teplotu a vlhkost vzduchu;
  • voda včas;
  • pravidelně podávat a řezat.

Jakou půdu má trpaslík rád?

transplantace růží

V zásadě první dva týdny po zakoupení květiny není nutné ji přesazovat. Růže by měl dostat čas zvyknout si na nové domácí klima. Někteří pěstitelé obecně nedoporučují znovu vysadit zakoupenou rostlinu, dokud neskončí kvetení nebo dokud „nevyroste“ ze starého květináče. Pokud je však potřeba urgentně vyměnit půdu nebo překládku, musí to být provedeno po přizpůsobení růže.

Dále trpasličí růže by měl být přesazen na jaře nebo na konci léta, jak keř roste, sbírat květináč o 2 - 3 cm širší a 5 cm vyšší než předchozí.

Půdu lze zakoupit v obchodě (hotový substrát), nebo si ji můžete vyrobit sami smícháním:

  • 1 pozemek ze zahrady;
  • 2 díly humusu a rašeliny;
  • hrst hrubého písku.

Osvětlení, teplota a vlhkost

růže na okně

Stejně jako zahradní růže mají jejich trpasličí příbuzní velmi rádi dobré osvětlení, ale ne jižní stranu, kde keř rychle vybledne a listy vyblednou. Tato okna by měla být v létě zastíněna a pokud možno umístěte květináč na jihozápad. Ale v zimě, kdy je denní doba krátká, potřebuje růže další osvětlení lampami.

Aby se keř vytvořil rovnoměrně, doporučuje se jej při vytahování větví otočit směrem ke slunci.

Pohodlná teplota pro trpasličí růži závisí na ročním období a období vývoje:

  • na jaře a v létě - ne více než 25 stupňů Celsia;
  • od poloviny podzimu do konce zimy - od 5 do 8 stupňů Celsia.

Suchý vzduch v bytě je pro růže destruktivní, proto byste měli každý den stříkat keře a postavit vedle něj nádobu s vodou.

Režim zalévání a hnojení

Růže by měly být napojeny na kořen nebo na podnos pouze s teplou vodou, mohou začít bolet zimou. Lepší je střídat tyto dva. V létě se vyžaduje častější zvlhčování půdy, ale s nástupem podzimu je třeba prodloužit interval mezi zavlažováním.

S příchodem jara, a ještě lépe - od druhé dekády února potřebuje trpasličí růže pravidelné krmení organickými látkami a komplexní přípravky, ale ne více než 2krát za měsíc. Na podzim a v zimě není nutné hnojení.

Formativní prořezávání

řezaná růže

Chcete-li udržovat trpasličí růži v krásném tvaru, keře by měly být oříznuty na jaře a na podzim a ponechat alespoň 5 pupenů na výhonku. Během období květu se stříhají suché květenství, aby se stimulovalo usazení nových pupenů.

Video o tom, jak se starat o miniaturní růži

Zahrada

Dům

Zařízení