Důležitý pigment chlorofyl - jak si jej vyrobit doma a k čemu slouží

Kde se chlorofyl používá v každodenním životě, jak si jej vyrobit doma a z čeho? Nedávno jsem četl, že tato látka velmi dobře pomáhá při proleženinách, ale náš dědeček prostě onemocněl a objevil se takový problém. Podíval jsem se do lékáren, ale nemáme takovou drogu. Je možné si ji doma vůbec obstarat a co je k tomu potřeba?

chlorofyl jak si vyrobit doma Už od školy si všichni pamatujeme, že je velmi důležité, aby rostliny dostaly dostatek živin pro vývoj. V důsledku fotosyntézy přeměňují oxid uhličitý na potřebné organické látky a také uvolňují chlorofyl, který poskytuje zelenou barvu listů. Nejen pro svět rostlin, ale také pro nás, lidi, skutečně potřebujeme chlorofyl, jak si tento pigment doma vyrobit bude pravděpodobně každému hodit. Jen z prostého důvodu, že magický pigment má léčivé vlastnosti a pomůže zbavit se některých nemocí. A jeho vlastnost jako barviva je v kuchyni velmi užitečná pro získání přírodního a absolutně neškodného produktu bez gramu chemie.

Překvapivě mají lidé a rostliny jednu společnou věc. Molekula chlorofylu v rostlinách má stejnou strukturu jako molekula hemoglobinu u lidí. Mají téměř stejný komplex kromě centrálního atomu. Ve středu molekuly chlorofylu je hořčík a hemoglobin je železo.

Kde se používá chlorofyl

kde se používá chlorofyl

Za prvé, pigment má velkou hodnotu pro vaření, protože umožňuje výrobu přírodních produktů. Přidává se do zmrzliny, omáček, dezertů, krémů.

struktura molekul chlorofylu a hemoglobinu

Chlorofyl má navíc řadu léčivých vlastností, což umožňuje jeho použití v tradiční medicíně. Například zelený pigment:

  • čistí tělo, odstraňuje toxiny a toxiny;
  • urychluje hojení ran a další poškození kůže;
  • má mírné močopudné vlastnosti a používá se k léčbě a prevenci urolitiázy.

Chlorofyl - jak si vyrobit doma

jak izolovat chlorofyl domaVzhledem k tomu, že chlorofyl je obsažen v listech rostlin, budete jej potřebovat, abyste jej izolovali. Vegetace však není z žádné plodiny, ale z těch, ve kterých je pigment nejvíce obsažen. Jedná se o špenát, růžičkovou kapustu, kopřivy, brokolice.

Samotný postup je jednoduchý: listy je třeba nasekat (jemně natrhat nebo rozřezat) a vložit do smaltované pánve. Poté nalijte malé množství roztoku vody a alkoholu. Nebo jen vodka. Zbývá pouze umístit pánev do vodní lázně a zahřívat, dokud listy nezbarví a roztok nezezelená. To je vše, veškerý chlorofyl z rostlin přešel do roztoku. Doporučuje se dělat malé porce a používat je co nejrychleji. Pigment nelze dlouhodobě skladovat a při kontaktu se světlem a vzduchem ztmavne.

Produkce chlorofylu

Zahrada

Dům

Zařízení