Jehličnaté plodiny v zemi: výběr "voňavého" smrku

jehličnaté plodiny v zemi Jehličnany se vysazují na jaře i na podzim. Mírné rozmrazení v listopadu nebo prosinci je na to vhodná doba. Země ještě neměla čas na zmrznutí a semenáček již má relativně velký kořenový systém.

Při výsadbě vzorku z kontejneru je nutné vykopat díru několikanásobně větší než hliněný kořenový bal. Dutiny výsadbové jámy jsou vyplněny kompostem nebo lesní půdou. Bazální krk není příliš prohlouben.

Tvoříme pohádku pomocí jehličnatých plodin

Na základě svých preferencí se mnoho zahradníků rozhoduje ve prospěch jedné nebo jiné odrůdy. Někteří chtějí v zemi vytvořit pohádku, a tak dávají přednost pompézním exponátům. Jiní se zajímají o „charakter“ rostliny - jak rozmarná je a nakolik vyžaduje pozornost. Téměř každý však bere v úvahu hustotu a budoucí výšku stromu. Mezi zahradníky jsou oblíbené následující jehličnaté odrůdy:

  1. Colorado smrk (z modré odrůdy). Pouze sazenice pěstované vegetativní metodou mají namodralý odstín. Sazenice získané ze semen zezelenají.
  2. "Alberte Globe" (z rodu trpaslíků). Roste poměrně pomalu a dosahuje výšky 80 cm. Současně tvoří volumetrický dekorativní míč. Často mizí na slunci.
  3. Smrk "Konika"... Je známý svou načechranou, hustou a pyramidovou korunou. Nepotřebuje prořezávání, i když někdy vyroste nadměrně. Jeho nevýhodou je, že vyhoří na ostrém slunci nebo brzy roztaje. Doporučuje se zakrýt sazenici pytlovinou nebo spunbondem (v několika vrstvách), ale ne filmem.
  4. „Glauka Globoza“ - jedna z odrůd modré. Koruna roste více do šířky než do výšky (až do 1 m). Vzhledem k tomu, že nemá hlavní hřídel, tvoří neobvyklou kopuli. Jako vědecký experiment je naroubována na známku. Úžasná volba pro malou zahradu.
  5. „Bonfire“ (trnitá odrůda). Má roztažitelný vrchol pro báječný efekt. V dospělé formě se vyvíjí bez centrálního kmene.

Jak určit rychlost růstu stromu? Musíte věnovat pozornost velikosti špiček větví. Délka nové pobočky bude představovat roční růst.

Norsko smrk není vybíravý „soused“

Chcete-li trávit méně času péčí, můžete zvolit běžný druh smrku. Little Jam nepotřebuje zimní úkryt. V tomto případě má podměrečná sazenice sférickou korunu. „Nidiformis“ roste ve formě hnízda a rozšiřuje se až na 100 cm. „Vils Zwerg“ svádí svou kompaktností a úhledností. Ačkoli se odrůda nemůže pochlubit rychlým růstem. „Evergold“ dobývá světlou, téměř zlatou barvou. Vytváří vzhled luxusního záření, jako by kolem něj bylo instalováno speciální osvětlení.

Základním pravidlem při výběru jehličnanů je nákup sazenice v místní školce. Jen tak si můžete být jisti, že kultura v tomto regionu dokonale vydrží zimu.

Zahrada

Dům

Zařízení