Proč jehličnany vysychají - důsledek vedou zahradníci

jehličnany vysychají Jehličnany pomohou diverzifikovat zahradu a učinit ji jedinečnou. Nadýchané korunky zelené, žluté a modré barvy zapadají do původního krajinného designu. V každém ročním období zůstává předměstská oblast barevná, ale někdy po zimě jehličnany vyschnou. I ty nejušlechtilejší odrůdy jalovec možná potřebuje pomoc zahradníka.

Jehličnany vysychají z popálenin

Pokud keř na slunné straně získal mizerný vzhled a jeho jehly byly hnědé nebo žluté, znamená to, že došlo k poruše metabolismu. Každá jednotlivá část rostliny se začala vyvíjet nezávisle na sobě. Například kořenový systém se ještě neprobudil a výhonky rychle začaly růst.

Popáleniny budou pouze na otevřené části koruny, která je obrácena ke slunci. Navíc sněhová pokrývka často odráží jasné paprsky a jalovec vyhoří.

Tento jev je pozorován u mladých sazenic jehličnatých plodin. Stávají se zranitelnými vůči UV záření v důsledku dehydratace. Proto by měly být v prvních dvou letech zastíněny. Pokud k tomu dochází pravidelně, jsou zaznamenány dva důvody:

  • strom / keř pro něj roste na nepřijatelném místě;
  • mrazuvzdornost odrůdy není pro tuto oblast vhodná.

S ohledem na výše uvedené faktory stojí za to upřednostnit odrůdy přizpůsobené místním klimatickým podmínkám.

„Jsi studená dívka“ nebo mrzneš

To je často vidět v zimě. U abnormálních jevů začne keř mírně zmrznout, protože přívod vlhkosti je na hranici svých možností. Zahradníci proto věnují zvláštní pozornost:

  • bezsněžné zimy;
  • pronikavý studený vítr;
  • prudké změny teploty.

Pravděpodobnost omrzlin je snížena, pokud plodiny „jdou“ na zimování se zralými výhonky. Jehličnany by měly být zasazeny v oblastech bez průvanu, pak by jim silný poryv větru nemohl ublížit.

Juniper také zahyne vysycháním země. První silné mrazy začínají velmi brzy, což vede ke zmrazení dehydratované půdy. Za takových podmínek se mrazuvzdornost odrůdy snižuje.

Odborná rada

Plísňové nemoci postupují kvůli špatné kvalitě substrátu. Díky špatné údržbě je kultura zároveň zranitelná vůči patogenním mikroorganismům. Bohužel neexistuje žádné řešení naléhavých problémů. Často je nutný integrovaný přístup.

Od 90. let se teplota postupně zvyšuje. A od roku 2008 (samotný vrchol horka) došlo k poklesu, který ještě nedosáhl svého vrcholu. Nerovnováha je způsobena změnami v atmosféře a povaze cyklonů.

Je důležité si uvědomit, že existují oblasti, kde je zemědělství považováno za rizikové. Odborníci proto doporučují poslouchat vaši zahradu a najít stopy, které sama příroda šeptá. Nebude nadbytečné dodržovat několik pravidel:

  • sazenice umístěné pod stínem sněhové pokrývky v prvních letech života;
  • jehličnany odpařují vlhkost po celý rok, během vegetačního období se zalévají / stříkají;
  • pečlivě vybírat exponáty pro svůj region s ohledem na mrazuvzdornost odrůd;
  • při přistání se vyhýbejte větrným místům nebo položte čelní skla.

V tomto případě by jalovec neměl být překrmován. Přebytek je pro ně nepřijatelný dusíkatá hnojiva... Výsledkem je, že na jaře získají nevzhledný vzhled a zahradník musí odstranit veškerý růst z loňského roku. Je důležité si uvědomit, že komplexy obsahující dusík se kupují pro ovoce / kvetoucí plodiny, ale pro jehličnany je to zcela zbytečné. A tady napojena stromy brzy na jaře (po roztavení sněhu) a pozdě na podzim.

Zahrada

Dům

Zařízení