Krmné směsi pro kuřecí maso a vejce

krmná směs pro kuřecí maso a vejce Kuřata masa a vaječných plemen dosahují hmotnosti 5 kg a ročně dávají až 270 vajec v závislosti na z kuřecího plemene a podmínky zadržení. Ke zvýšení produkce vajec potřebují kuřata vysoce kvalitní vyvážené krmivo. Strava pro kuřata masa a vaječných plemen lze sestavit samostatně nebo si můžete koupit hotové krmivo. Složení směsi zrna pro kuřata musí zahrnovat nejméně 10 složek, takže náklady na domácí krmivo, s přihlédnutím k dodatečným poplatkům za složky, budou vyšší než cena továrního krmiva.

Proto většina chovatelů drůbeže nakupuje krmivo pro masná kuřecí plemena ve velkoobchodech. Bezohlední výrobci, aby se snížily náklady na finální produkt, vyměňují některé komponenty za nekvalitní suroviny. V důsledku nevyváženého krmiva klesá produkce vajec u kuřat, nedostatek vápníku ve směsi zrn může vést u mužů k dnu a kuřatům vejce.

Pokud si nejste jisti kvalitou hotové směsi zrna, připravte si krmivo sami. Kuřata masných a vaječných plemen lze postupně přenést na domácí směs zrna a lze porovnat míru produkce vajec. Pokud se počet vajec a jejich hmotnost zvýší, je třeba kuřata přenést na domácí krmivo.

Příprava domácí obilné směsi

Základem krmných směsí pro dospělá kuřata je ječmen. Obsahuje hodně vlákniny a bílkovin, které jsou potřebné pro tvorbu vajec. Část krmné směsi pro kuřata masná a vaječná plemena zahrnují také slunečnicovou moučku, masokostní nebo rybí moučku a několik dalších přísad:

  • mletá kukuřice;
  • pšeničné otruby;
  • sůl;
  • premix pro krmné směsi;
  • skořápka.

Všechny tyto složky jsou nezbytné pro rychlé přibývání na váze, stejně jako pro pravidelné snášení a prevenci klování vajec. Abyste zabránili ucpání moučné moučky a drobných úlomků obilí na strumě kuřat, musíte do krmné směsi přidat slunečnicový olej nebo fusu - sediment z nerafinovaného oleje. Vůně slunečnicového oleje je oblíbená u drůbeže. Pojistka navíc pojí moučný prach.

V zimě lze do krmné směsi přidat travní mouku nebo sušený kopřivu, aby kuřata dostávala potřebné množství vitamínů.

Připravte seno na zimu a přidávejte do krmných směsí v zimě a na podzim. Trávová mouka je obvykle obsažena v premixu pro smíšené krmivo, ale její zvýšené množství přispívá k lepší absorpci zrna.

Zahrada

Dům

Zařízení