Léčivé vlastnosti břečťanu budra využíváme ve prospěch našeho těla

léčivé vlastnosti břečťanu budra Neustálé zánětlivé procesy v plicích a průduškách vedou k rozvoji chronických onemocnění, včetně astmatu. Léčivé vlastnosti břečťanu budra jsou v lidovém léčitelství široce používány k léčbě dýchacích cest. Léčivé lektvary z této jedovaté rostliny mají navíc pozitivní vliv na fungování sliznice, zažívacího traktu, ledvin a močového měchýře. Nedávné studie ukázaly, že homeopatie je účinná při léčbě leukémie i rakoviny jater.

Úžasná budra s nádechem jedu

jedovatá a užitečná rostlina

Vytrvalá bylina patří do rodiny Yasnotkov. Lidově se mu také říká psí máta, protože se této kultuře v mnoha ohledech podobá. Na výšku budr dosahuje 20–60 cm. Na vzestupné plíživé stonce (s chlupy nebo bez nich) jsou protilehlé listy reliéfu na dlouhých kořenech. Desky jsou ve tvaru srdce s vyřezávaným okrajem. Zvláštní pozornost si zaslouží travní květiny, protože léčivé vlastnosti břečťanu budra závisí na nadzemní hmotě.břečťan budra kvete

Na druhé straně jsou obzvláště dekorativní:

 • světle fialový nebo modrý odstín;
 • korunka se dvěma rty: spodní okvětní lístky jsou delší než horní;
 • květina je pokryta klky;
 • vínové sepaly jsou prezentovány ve formě zvonu.

Dogmint je docela jedovatý. Otrava je nejčastěji pozorována při předávkování. Příznaky jsou podobné běžné otravě: nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, silné pocení a závratě.

dlouho kvetoucí budraObdobí květu trvá od května do srpna, doprovázené opojnou vůní, kterou ne každý má rád. Pak se vytvoří vejčité hnědé plody. Léčivé trvalky se shromažďují pouze během období pučení, kdy je dosaženo nejvyšší aktivity užitečných složek. V tomto případě jsou vrcholy stonků odříznuty ve výšce 10 cm od země. Zelení jsou poté ponecháni na slunci. Když tráva trochu vyschne, přenáší se pod baldachýnem. Místo je vybráno s dobrým větráním. Surovinu pravidelně obracejte, abyste ji dobře vysušili. Hotový výrobek je balen do skleněných nádob a skladován po dobu 12 měsíců.

Rostlina se často shromažďuje ve svazcích a zavěšuje se na laně. Můžete použít sušičky, které nastaví optimální teplotu - 40˚С.

Léčivé vlastnosti břečťanu budra do všech detailů

léčivé vlastnosti břečťanu budraTrvalka obsahuje obrovské množství cenných éterických olejů. Obsahuje také pryskyřičné a třísloviny, které mají pozitivní vliv na lidské tělo jako celek.sběr Budra břečťan

Kromě toho každá z jejích složek hraje samostatnou roli ve fungování orgánů a systémů.:

 1. Cholin. Sloučenina patří do skupiny vitamínů B. Je to antioxidant. Díky cholinu klesá hladina cholesterolu v krvi a játra a nervový systém začínají plně fungovat.
 2. Saponiny. Aktivně se účastní syntézy hormonu progesteronu. Podporuje zkapalňování sputa a má protisklerotické vlastnosti.
 3. Zinek. Slouží jako důležitý prvek při každodenní práci hypofýzy, stejně jako slinivky břišní a prostaty.
 4. Hořké látky. Při kontaktu se sliznicí jsou chuťové pohárky podrážděny, čímž stimulují produkci žaludeční šťávy. To vede k lepší chuti k jídlu a lepšímu trávení.
 5. Různé kyseliny.Mnoho z nich slouží jako ochranná bariéra pro každou jednotlivou buňku. Kromě toho tonizují srdeční sval a podporují vazodilataci.

eliminace toxických látekPoužití traviny břečťanu budra a její kontraindikace jsou způsobeny schopností složek odstraňovat toxické látky z těla. Plíce a trávicí systém se podílejí na „eliminaci“ těžkých kovů (jejich solí). Ledviny a játra se také podílejí na čištění systémů. Protože máta podporuje funkci slinivky břišní, plic a průdušek, je v této věci nepostradatelným „pomocníkem“.břečťan budra k léčbě ledvin a plic

Důrazně se nedoporučuje používat při léčbě budry u těhotných žen, kojení, dětí, alergiků a pacientů s hypertenzí. Je také kontraindikován u pacientů trpících závažnými jaterními patologiemi, nízkou kyselostí a zvýšenou hustotou krve.

Všechny vlastnosti terapie

budra zastavit krvácení„Arzenál“ užitečných vlastností břečťanu budra zahrnuje různé vlastnosti.

Vytrvalé bylinné přípravky se berou jako prostředky, jako jsou:

 • hemostatický;
 • diuretika;
 • expektorans;
 • antihelmintikum;
 • diaforetický;
 • léky proti bolesti;
 • tonikum.

vlastnosti břečťanu budra zmírňující bolestVe většině případů může léčba břečťanem budra významně snížit zátěž těla způsobenou farmakoterapií.

Kvůli toxicitě rostliny se však doporučené infuze, odvar a přípravky doporučují užívat pouze pod dohledem lékaře.

Kožní choroby

léčivé vlastnosti břečťanu budra v boji proti kožním problémůmVaření, vředy a rány, stejně jako konjunktivitida a dna, jsou vynikajícím důvodem pro použití celoroční obklady nebo krémy. Pacienti říkají, že tato terapie je velmi užitečná při zlomeninách a artritidě.sklizeň břečťanu budra

V takových situacích se používá odvar z byliny, který se připravuje podle obvyklého receptu.:

 • 200 ml vody;
 • 15 g surovin;
 • přivést k varu;
 • trvat 45 minut pod uzavřeným víkem;
 • filtr.

Způsob aplikace:

 1. Vata je navlhčena silným nálevem.
 2. Umístěno na zanícenou oblast.
 3. Zakryjte plastovou fólií.
 4. Opravte obvazem.
 5. Obvaz se mění každých 12 hodin.
 6. Celou tu dobu dbají na to, aby na pokožce nebyly vyrážky.

obklad z odvaru břečťanu budraTakový lék je velmi účinný při léčbě a prevenci hemoroidů, abscesů, popálenin, akné a stomatitidy. V některých případech je koncentrát relevantní pro gynekologická / pohlavní onemocnění. K úlevě od zánětu nebo k provedení antiseptického postupu se doporučuje sprchování.

Před zahájením léčby tinkturou břečťanu budra je vždy nutné poradit se s lékařem.

Airways

boj proti nachlazeníNachlazení, bronchitida a astma také neodolají „kouzlu“ břečťanu budra. Trvalka má úžasný expektorační účinek. K přípravě takového elixíru se do hlavní přísady přidává evropská rozštěp a kohoutek obecný. Každá složka se užívá ve stejném množství.

Léčivo se připravuje podle tohoto algoritmu.:

 • 1 polévková lžíce. l. směs se nalije 200 ml vroucí vody;sušený břečťan budra
 • vařte ve vodní lázni až 15 minut;
 • trvat půl hodiny;
 • filtrovaný.

U plicních chorob se buddra vaří v mléce. Hrst bylin se přidá do 1 litru tekutiny a vaří se. Vezměte před spaním v teplé formě, 100-200 ml.

odvar z břečťanu budraNěkteré zdroje uvádějí zcela odlišné poměry expektoranta. Stejné množství suchého sběru představuje 600 ml vroucí vody. Bujón se dusí na mírném ohni po dobu až 5 minut a trvá 30 minut. Zvláštnosti recepce zůstávají nezměněny: třikrát denně se po jídle vypije půl sklenice.

Sbírka dalších receptů

čaj z břečťanu budraLedviny a žlučové kameny jsou ošetřeny práškovou hmotou sušených listů bylin. Čaj se pije denně po přidání směsi. Maximální denní dávka jsou 2 špetky. Taková terapie navíc pomáhá očistit plíce a průdušky od hlenu.

Pro problémy s močovým měchýřem a gastrointestinálním traktem je připravena další infuze:

 • 1 lžička suroviny se nalijí sklenicí vroucí vody;
 • nechte několik hodin;
 • trvat až 4krát denně (teplé).

infuze budry na astmaNálev je účinný také při nachlazení, astmatu a rýmě. Pravidelné používání takového léku obnovuje funkci jater a ledvin. Po seznámení s léčivými vlastnostmi břečťanu budra může každý najít svůj vlastní jedinečný všelék na všechny nemoci.

Léčivé vlastnosti břečťanu budra v lidovém léčitelství - video

Zahrada

Dům

Zařízení