Analyzujeme léčivé vlastnosti trikolóra fialové a kontraindikace pro tělo bod po bodu

léčivé vlastnosti fialové trikolóry a kontraindikace S příchodem jara si Země obléká svěží výbavu mnoha malých květů, vyzařujících příjemnou vůni. Léčivé vlastnosti trikolóra fialové a kontraindikace však přitahují lidi více než její vnější krása. Už staří Římané dávali do omamných nápojů čerstvé květiny. A ze suchých surovin vařili léčivé drogy k boji proti různým onemocněním. V XXI století rostlina neztratila své léčivé vlastnosti. Proto se aktivně používá v tradiční medicíně.

Důmyslná sada komponentů

rostlina s jedinečným chemickým složením

Abychom pochopili léčivé vlastnosti a kontraindikace trikolóry fialové, pomáhá její chemické složení.sada komponentů

Podle vědeckého výzkumu rostlina obsahuje:

 • množství minerálních sloučenin;
 • třísloviny;
 • alkaloidy;
 • kyselina askorbová;
 • saponiny;
 • glykosidy;
 • flavonoidy;
 • antioxidanty.

Úžasná vůně, kterou vyzařují květy trikolóry fialové, naznačuje hojnost éterických olejů.

Kromě toho byly v kultuře nalezeny organické kyseliny a polysacharidy nezbytné pro tělo. A kořenový systém obsahuje kokain, morfin a kofein.

Vnější vlastnosti rostliny

fialová trikolóraTříbarevná fialová patří do rodiny fialových. Ve svém přirozeném prostředí se vyskytuje na rozsáhlém území Eurasie.

Proto jí lidé říkají jinak.:

 • ivan da marya;
 • můry;
 • macešky;
 • polní bratři;
 • polobarevný;
 • sekery.

léčivé vlastnosti fialové trikolóry a kontraindikaceAť má trikolóra fialová jakékoli „jméno“, pozná ji její jedinečná krása. Pod zemí „skrývá“ tenký, mírně rozvětvený kořen tyčinkovitého charakteru. Proniká téměř svisle do půdy, aby rostlinu nakrmil užitečnými látkami. Nad ním stoupá trojúhelníkový rozvětvený stonek asi o 30 cm. Může to být vztyčené nebo plíživé. Někdy je výhonek pokrytý malými klky. Uvnitř má dutou strukturu.

květinový tvarNa něm jsou další listové desky, které „sedí“ na řapíku. V kořenové zóně jsou vejčité a nahoře jsou podlouhle kopinaté. Až přijde čas na kvetení, mezi miniaturními listy se objeví pupeny v podobě kartáče s předními listy. Každý z nich se skládá z pěti okvětních lístků, malovaných nejméně ve 3 barvách. Nejběžnější směsi jsou fialová, žlutá a bílá.

Tříbarevná fialová se sklízí v různých časech. Kořeny se sklízejí na podzim a pupeny a listy se sklízejí během období květu.

Léčivé vlastnosti fialové trikolóry a kontraindikace

Léčivé vlastnosti fialové trikolóry a kontraindikaceUnikátní sada chemických sloučenin květu umožňuje udržovat zdraví pomocí přírodních „přípravků“.

Vědci zaznamenali řadu příznivých účinků, které má aromatická kultura na tělo.:

 • choleretikum;
 • protizánětlivý;
 • expektorans;
 • léčení.

sušené květiny fialky trikolóraAktivní používání fialové trikolóry v lidovém léčitelství vám umožňuje vytvářet různé odvary a tinktury. Některé se používají ke stimulaci zažívacího traktu. Jiní, jako prostředek ke zmírnění stresu. Léčivé nápoje odstraňují cholesterol z těla, čistí krev a posilují stěny cév. Alkoholické tinktury jsou předepsány, když selže trávicí systém.

Kromě toho se rostlina používá k léčbě těchto chorob.:

 • revmatismus;
 • epilepsie;
 • artritida;
 • ateroskleróza;
 • křivice u dětí;
 • angina pectoris;
 • kýla.

negativní reakce na přijímání vývarůNavzdory širokému použití byliny fialové trikolóry v lidovém léčitelství existují i ​​omezení. Lék na odstranění sputa je dospělými pacienty úspěšně tolerován. Alkaloidy, které obsahují kořeny rostliny, nepříznivě ovlivňují tělo dítěte. Přebytek látky způsobí závratě a nevolnost. Těhotné ženy se také musí zdržet tinktur fialové trikolóry, aby nenarušily proces vývoje plodu a nezvyšovaly toxikózu.

Dlouhodobé užívání léčivých přípravků na bázi trikolóry fialové způsobuje průjem, zvracení a alergické vyrážky.

Léčivé nápoje v boji proti onemocněním

užitečné vlastnosti trikolorních fialekRozumné použití fialové byliny v lidovém léčitelství prokázalo vynikající výsledky. Pomocí domácích lektvarů lze snadno odstranit problém nebo posílit obranyschopnost těla. Pojďme se seznámit s populárními recepty na infuze a odvar, které se používají při léčbě nejběžnějších onemocnění.

Kašel, bolest v krku

sada bylin na kašelDnes existuje mnoho léků, které obsahují složky trikolóra fialové. Podobný expektorační sirup se připravuje doma.

Potřebné komponenty:

Suché suroviny se umístí do 1 litrového termosku a nalijí se vroucí vodou. Trvejte na tom, 2 hodiny. Užívá se perorálně 4krát denně, 100 ml po jídle nebo kloktání. Pro zmírnění suchého kašle si připravte nápoj z kořene trikolóry fialové, lékořice a marshmallow. Všechny složky se odeberou po 10 g a nalije se 200 g vroucí vody. Směs se vaří na mírném ohni, dokud se objem kapaliny dvakrát nezredukuje. Poté do vývaru vložte dvě lžíce cukru, promíchejte a vařte dalších 10 minut. Výsledný nápoj se filtruje a ochladí. Užívejte 5krát denně, lžičku po jídle.

Pokud odvar způsobuje závratě a nevolnost, měl by být zlikvidován.

Zánět žaludku

fialová trikolóra proti gastritiděBylo pozorováno, že složky rostliny mají příznivý účinek na trávení. Léčivý nálev fialek se používá v kombinaci s dietním jídlem. Lék se získává klasickým způsobem. Lžíce suché byliny se umístí do sklenice. Nalijte vroucí vodu. Trvejte na tom 20 minut. Přeceďte dvojitou vrstvu gázy. Užívejte 15 minut před jídlem. Průběh léčby trvá 2 měsíce. Pokud jsou výsledky patrné, udělejte si přestávku po dobu 30 dnů a poté pokračujte v pití „léku“.

Aby se předešlo problémům, je vhodné koordinovat všechny vaše kroky spojené s odvarem trikolóry fialové s lékařem.

Zvyšte imunitu

sada bylin ke zvýšení imunityLidské zdraví závisí na odolnosti těla vůči virovým infekcím. Posilte imunitu jednoduchým lékem.

Získává se kombinací několika bylin:

Komponenty se nalijí horkou vodou (0,5 l). Trvejte na tom, 15-20 minut. Přeceďte přes plátno a rozdělte na 3 části. Pijte před jídlem po dobu 7 dnů.

fialový trikolorní olej na vlasyŠiroké používání fialového oleje v tradiční medicíně také řeší mnoho problémů. Získat produkt doma není možné, protože jeho příprava vyžaduje velké množství surovin a speciálního vybavení. Hotový „lék“ se prodává v lékárnách. Používá se jako protizánětlivý, diuretický, antiseptický a v kosmetologii. Aplikujte po konzultaci s lékařem.

„Krása vyžaduje oběť“

kožní problémyJemná trikolóra fialová pomáhá nejen zbavit se chorob, ale také zlepšit vzhled. Složky rostliny dělají zázraky pro pokožku obličeje a pokožky hlavy. Například se připravují jednoduché tinktury k léčbě seborey. Na 250 g vroucí vody budete potřebovat 2 čajové lžičky suché byliny. Směs se míchá a infunduje 30 minut. Postižené oblasti pokožky se otírají tekutinou dvakrát denně. Alkoholická tinktura se získává ze 2 lžící sušených fialových květů a 200 ml 70% alkoholu. Kapalina je nalita po dobu 2 týdnů. Používá se k léčbě všech druhů podráždění pokožky.

Po podrobném studiu léčivých vlastností trikolóra fialové a kontraindikací rostlinných složek pro tělo chápeme hodnotu jemné květiny. Jeho chemický vzorec obsahuje řadu jedinečných sloučenin. Díky tomu mají léky získané z listů, pupenů a kořenů rostliny příznivý účinek na tělo. Pomocí osvědčených receptů na léčivé nápoje a tinktury se naučíme, jak si je připravit doma. Užívání drog, nezapomeňme na možné kontraindikace.

Léčivé vlastnosti fialové trikolóry a kontraindikace pro použití očima tradičního léčitele - video

Zahrada

Dům

Zařízení