Léčivé vlastnosti slézu a kontraindikace předčí všechna vaše očekávání

léčivé vlastnosti slézu a kontraindikace

Suchý kašel je jedním z nejnepříjemnějších a neřešitelných příznaků bronchitidy a tracheitidy. Dokonce i ve starověkém Egyptě byly známy léčivé vlastnosti slézu a jeho kontraindikace. Lékaři připravili jedinečné léky na vykašlávání akciové růže... Navíc pomocí jejích infuzí léčili pacienty trpící různými chorobami urogenitálního systému a gastrointestinálního traktu. Tyto vlnité květiny se přidávaly také do čaje a některé ženy z nich připravovaly speciální nálevy na hubnutí. Od té doby se toho změnilo jen málo, protože sléz dodnes přináší výhody milionům.

slézový čaj

Semena plodiny se vaří s kávou / čajem nebo se přidávají jako koření do masa / rybích pokrmů. Během tepelného zpracování se do kapaliny uvolňují éterické oleje, které čistí lidské dýchací cesty od hlenu.

Léčivé vlastnosti slézu a kontraindikace: stručný přehled

krásný kvetoucí sléz

Když v lidských orgánech postupují zánětlivé procesy, zvětšují objem a bobtnají. To vše vede k bolestivým pocitům. Složení sudánského slézu obsahuje cennou viskózní látku, která obklopuje všechny nervové zakončení. Lepkavá suspenze chrání tkáňová vlákna před dráždivými látkami a zmírňuje záněty.

Navzdory skutečnosti, že chemické složení kultury není zcela objasněno, stále obsahovalo:

 • vitamíny A a C;
 • karoten;
 • až 18% éterických olejů (týká se semen);
 • fytoestrogen;
 • železo, kadmium a zinek.
sušené květy slézu

Sklizeň užitečných surovin je plánována na období květu. Pupeny rostliny jsou vytrženy společně s poháry, ale listy a stonky jsou sbírány samostatně. Kořeny jsou vykopány koncem podzimu - říjen, listopad. Suroviny se suší pod baldachýnem a pravidelně obracejí okvětní lístky. Sbírka květin je uložena po dobu 2 let a listy po dobu 1 roku.

Pro kulturu neexistují prakticky žádné kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek rostlin. Proto je docela přijatelné užívat sléz během těhotenství. Je však lepší se v této věci poradit s lékařem.

Z infuzí kultury se vyrábějí účinné obklady, které pomáhají zmírnit otoky očí. Kromě toho se takové postupy provádějí při léčbě všech druhů vředů i rozsáhlých ran. Úžasné vlastnosti květů slezu súdánského pomáhají obnovit sliznici. Z tohoto důvodu je pažitka zahrnuta do komplexní terapie závažných onemocnění hrdla a ústní dutiny. Jako lék se používají odvary a nálevy s přídavkem sušených květin.

Aplikace sléz: jemnosti starověké terapie

aplikace květin sléz

Starověcí léčitelé založili kořen rostliny jako základ pro přípravu léků. Dnes se s ním připravují léčivé odvarky, které slouží jako impregnace pro pleťové vody. Mimo jiné jsou vynikajícím diuretikem objeveným tibetskými mnichy. Současně se vyrábí extrakt z květů a listů, aby se získal léčivý extrakt ze slézu.

Je součástí mnoha kosmetických přípravků, protože:

 • podílí se na zrání buněk;
 • podporuje zrychlení syntézy kolagenu a také metabolismus v buňkách;
 • zmírňuje zánětlivé procesy na pokožce;
 • odstraňuje otoky.

Je pozoruhodné, že čerstvé listy se nanášejí na rány nebo na zanícené oblasti pokožky. Šťáva uvolněná během toho dezinfikuje řez a podporuje jeho rychlé hojení.Při léčbě nachlazení nebo bronchitidy budete potřebovat speciální infuzi.

infuzní krém na sléz

K jeho přípravě potřebujete:

 • 20 g sušených listů;
 • nalijte 200 ml vroucí vody;
 • trvat 2 hodiny.

Poté, co se směs nasytí, se zfiltruje přes několik vrstev gázy. Užívejte takový lék na ½ sklenice 2krát denně.

další rostliny pro léčivé infuze

Jako změkčovadlo a protizánětlivé činidlo se připravuje infuze z:

 • sléz;
 • heřmánek;
 • Černobyl;
 • zásobní růžová zrna.

Hlavní složka se užívá 200 g a zbytek - 1,5krát méně. Nalijte směs bylin s litrem vody a nechte působit 24 hodin a poté zfiltrujte. Výsledný elixír se nalije do lázně, která se užívá před spaním. Takové lázeňské procedury se doporučují provádět při vážných problémech se slezinou. Můžete tedy maximálně využít všechny léčivé vlastnosti slézu a (pouze alergie jsou jeho kontraindikací), abyste dosáhli vynikajícího výsledku.

Stejně jako všechny homeopatické léky se doporučuje infuze a odvar užívat v raných fázích onemocnění. V opačném případě bude nutné léčbu prodloužit až na několik týdnů, což může způsobit nežádoucí vedlejší účinky.

Súdánská aplikace sléz: cenný archiv receptů

používání Súdánců vzrostlo v medicíně

Pšenice růžová se používá při léčbě různých nemocí. Pro každého z nich existuje samostatný recept na přípravu léčivého lektvaru.

Zde jsou některá doporučení z archivu tradiční medicíny:

 1. Pankreatitida Během pučení je z listů a květů vytlačena slézová šťáva (1 lžička). Smíchaný s Miláček a naplňte teplou vodou (250 ml). Výsledná směs se distribuuje tak, aby vystačila na 4 dávky denně.
 2. Kolitida a zácpa. Na 1 litr vroucí vody budete potřebovat 1 polévkovou lžíci. l. Směs se infunduje 10 minut a poté se filtruje. Výsledná infuze se pije po celý den, tj. Ve 4 dávkách.
 3. Obezita. Unikátní vlastnosti květů slezu súdánského se používají při hubnutí. Sušené květiny a listy rostliny jsou rozdrceny společně s květy brutnáku lékařského Každá složka bude potřebovat 10 g. Směs bylin se nalije vodou (250 ml) a vaří se 20 minut. Ochladí se na teplotu místnosti a filtruje se. Vezměte si do měsíce.
 4. Stomatitida a kožní rány. Sběr bylin (30 g) se vaří v páru v 1 litru vroucí vody, 10 minut se lúhuje a filtruje. Výsledný elixír se vypláchne v ústech několikrát denně nebo se na řezech vytvoří krémy.
slézový čaj

Kromě toho se do čaje přidávají lístky slézu, které zlepšují trávení. Často se používá k normalizaci stolice při silném rozrušení střev (průjem). Složky obsažené v rostlině přispívají ke zkapalnění hlenu, takže je pijí se silným suchým kašlem.

Sami si také připravují silnější nápoj, který se lije až 10 hodin a pravidelně se míchá. Na 250 ml vroucí vody budete potřebovat 2 lžičky. sušené listy. Odborníci doporučují přidat med ke zvýšení expektorančního účinku.

https://www.youtube.com/watch?v=tmUiY1wsvKo

Malva v kosmetologii je génius čisté krásy

vlastnosti slézu pro pokožku

Kromě protizánětlivého účinku mají infuze stonkové růže další účinky. Rostlina produkuje cenný melanin. Jeho vývar se otírá do obličeje několikrát denně. Výsledkem je, že pokožka získává originální měděný tón.

Slípové kukly často najdete v:

 • krémy;
 • gely;
 • tonika.

Taková kosmetika má zvláčňující účinek na suchou pokožku. Kosmetické masti na bázi extraktu slézu se používají k mazání drsných podpatků s prasklinami, stejně jako akné, popálenin, vředů a oblastí pokožky postižených ekzémem.

Tento extrakt je obsažen v přípravcích, které se používají k narovnání vlasů. Výrobek se nanáší na kadeře a není smyt. Ale balzámy, masky a kondicionéry se používají k boji s křehkými a roztřepenými konečky.

slézový olej

S přihlédnutím ke všem léčivým vlastnostem slézu a kontraindikacím lze poznamenat, že slouží jako vynikající expektorant a protizánětlivý prostředek. Pro léčebné účely se používají květiny, listy, semena a kořeny rostlin.Přidávají se do čaje, kávy a dalších pokrmů. Pomocí tohoto „přírodního pomocníka“ můžete vyléčit suchý kašel, záněty a rány na pokožce a také zhubnout několik kilogramů.

Pro naše zdraví používáme sléz - video

https://www.youtube.com/watch?v=WSU7zJheucI

Zahrada

Dům

Zařízení