Vlastnosti využití léčivých vlastností byliny gravilat

léčivé vlastnosti byliny gravilat Léčivé vlastnosti byliny gravilat jsou široce používány v lidovém léčitelství a kosmetologii. Na území Ruské federace je rozšířeno 7 odrůd této rostliny. Nejčastěji se setkáváme s městem a řekou. Jinak se gravilat nazývá Avens, Chistets-grass, Khreshchatnik, Woodland.

Vlastnosti byliny gravilat

vlastnosti byliny gravilat

Poprvé se informace o léčivých vlastnostech byliny gravilat objevují v 16. století, ale krátké záznamy o zázračné květině byly nalezeny v záznamech Hippokrata. Řeka Avens miluje půdy nasycené vlhkostí; nejčastěji roste na březích řek a močálů. Gravilat Urban může růst na sušších půdách, nachází se v polích, lesích, na okrajích silnic.

Řeka Avens

řeka gravilat trávaPatří k trvalkám, stonek dosahuje výšky 100 cm. Stonek avensů není rozvětvený, je pokryt chlupy, které jsou tužší směrem ke kořenu rostliny. Produkuje fialové květy. Kvete od května do června; plody dozrávají od července do srpna. Na půdách s vysokou kyselostí získávají listy rostliny fialový odstín.

Řeka gravilat se používá pouze v lidovém léčitelství, není součástí složení farmakologických látek.

Město Gravilat

tráva gravilat městskáTaké se mu říká tráva svatého Benedikta. Je to trvalka, dobře roste na stinných místech, vybírá jehličnaté lesy. Dosahuje výšky 60 cm. Kvetení nastává od května do srpna. Stonky jsou tmavě zelené, květenství je jasně žluté.

Listy rostliny obsahují velké množství kyseliny askorbové. Často se používají v medicíně a kosmetologii. Kořen Gravilata se přidává jako koření pro první kurzy a výrobu piva. Může se pochlubit vysokým obsahem barviv a taninů, které mají bohatou hřebíčkovou vůni. Z tohoto důvodu je bylina označována také jako „kořen hřebíčku“.

Léčivé vlastnosti byliny gravilat

léčivé vlastnosti byliny gravilatNejčastěji se oddenky rostliny používají v lidovém léčitelství, ale používají se také listy avenu. Z nich se vyrábějí užitečné odvary.

Mezi léčivými vlastnostmi bylinky se rozlišuje gravilat:

 • expektorans;
 • diuretika;
 • léky proti bolesti;
 • imunomodulační;
 • antimikrobiální;
 • antibakteriální;
 • choleretikum.

Pokud je gravilat používán jako externí prostředek, pomáhá bojovat s anginou pectoris, je účinný při dislokacích. V závislosti na odrůdách gravilatu má každá odrůda řadu příznivých vlastností.

Jaké jsou léčivé vlastnosti řeky gravilaty

překonat trávuPřekonaná tráva, jak se říka gravilat říkala ve starověkém Rusku, se používala k čištění otevřených ran od hnisu, aktivně se používala k zastavení krvácení. Čerstvé listy zachráněné před uštknutím hadem, aplikované na ránu, vytáhly smrtící jed. Bylina má navíc také sedativní vlastnosti. Vaří se v noci pro hlubší a klidnější spánek.

V současné době se v lidové medicíně používá Avens jako vysoce účinné antiseptikum. Hojí dobře hnisavé rány v ústní dutině, zmírňuje zánět dásní, používá se ke kauterizaci akné a léčbě trofických vředů.

Díky vysokému obsahu tříslovin a éterických olejů ve složení se bylina aktivně používá při vaření. Je zdobena dezerty, doplněnými nápoji, dokonce přidávanými během přípravy omáček. Používá se také v kosmetologii pro přípravu krémů a krémů na obličej a tělo.Řeka Gravilat obnovuje tělo po chemoterapii a vážných onemocněních. Tinktury a masti používající rostlinu pomáhají zmírňovat vnitřní a vnější bolesti. Spravedlivé pohlaví používá Avens k zastavení děložního krvácení. Čerstvé listy pomáhají s mozoly a mozoly.

Užitečné vlastnosti městského gravilatu

užitečné vlastnosti gravilatské městské bylinyV lidovém léčitelství se nejčastěji používají oddenky trávy. Bylinkáři používají infuzi rostliny na onemocnění trávicího traktu. Odvary se také aktivně používají při onemocněních urogenitální sféry a při zánětech dýchacích cest. S jeho pomocí se léčí onemocnění ústní dutiny a hltanu. Při zánětu spojivek omyjte oči silným odvarem z oddenku Avens. Popáleniny a trofické vředy jsou pokryty drceným suchým kořenem, což urychluje jejich hojení. Vany s přídavkem gravilatu se zobrazují dětem s křivicí. Tinktura se používá jako sedativum a při problémech se spánkem.

Využívání městské gravitace je rozšířené v západní Evropě a střední Asii. V Rusku se používá pro gynekologická onemocnění. Také gravilat se osvědčil v případě alergických reakcí a podráždění kůže. V Tibetu se bylina používá jako lék na horečku.

Lidové recepty využívající avens

sběr kořenů a bylin gravilatDíky léčivým vlastnostem byliny gravilata existuje mnoho způsobů, jak ji použít.

Zpevňující prostředek v chladném období

odvar z byliny gravilatTento odvar pomůže posílit imunitní systém a pomůže mu v chladném období bojovat proti virům. Účinné pro bronchitidu a bolest v krku.

Složení:

 1. 20 g městského gravilátu (můžete použít oddenek, listy, květenství).
 2. Vložte do sklenice, nalijte vroucí vodu, nechte ji vařit po dobu 2 hodin.
 3. Výslednou kapalinu přeceďte a před použitím zahřejte ve vodní lázni.

Konzumujte půl sklenice ráno a večer.

K čištění krevních cév a doplnění rovnováhy železa

Tento lék pomůže vyplnit nedostatek železa, hořčíku a draslíku a také vyčistit krevní cévy. K vaření budete potřebovat:

 1. Pomeleme listy města gravilata.
 2. Přidejte 2 lžíce surovin do sklenice.
 3. Zalijeme vroucí vodou, vložíme na 0,5 hodiny do vodní lázně a necháme 2 hodiny vařit.
 4. Chlazený roztok se spotřebuje 1 lžíce jednou denně.

Nápoj vyrobený z gravilatu nejen obnovuje rovnováhu základních vitamínů a minerálů, ale také urychluje hojení ran.

Se zánětem ústní dutiny a hltanu

Abychom se zbavili stomatitidy, gingivitidy a parodontitidy, používají se oddenky přemoci.

Složení:

 1. 2 lžíce jemně nasekaných oddenků nalijte 300 ml vroucí vody.
 2. Výsledný roztok se umístí do vodní lázně a odpaří se půl hodiny.
 3. Poté, co se vývar ochladí na pokojovou teplotu, vypláchnou ústní dutinu. Tento lék je také účinný při angíně a angíně.

Jak připravit suroviny

příprava travního gravilatuJako léčivé suroviny se nejčastěji používá kořen a květenství. Sklizeň užitečné rostliny bez ohledu na odrůdu se provádí dvakrát ročně: na začátku jara a na konci podzimu. Oddenek gravilatu je odstraněn z půdy, zbytky Země jsou odstraněny. Kořen se nakrájí na malé kousky, poté se suší v sušárně nebo v sušičce zeleniny. Suroviny lze také sušit v prostorné místnosti s dobrým větráním.

suché listy gravilatyProstředky založené na gravilatu jsou zakázány pít pro hypotenzní pacienty, lidi s tromboflebitidou a pro ty, kteří jsou náchylní k trombóze. Léčivá bylina zlepšuje srážení krve, což může mít negativní důsledky. Rovněž se nedoporučuje používat gravilat u lidí trpících zácpou. Během těhotenství byste se měli zdržet používání kosmetických přípravků na bázi gravilatu, protože existuje riziko provokace zvýšeného tónu dělohy, což může být hrozbou potratu.

Léčivé vlastnosti byliny gravilat na stráži zdraví - video

Zahrada

Dům

Zařízení