Léčivé vlastnosti dřeviny nebo jak se vyrábí lék z plevelů

léčivé vlastnosti dřeviny Úžasná půdopokryvná rostlina, která se v zahradě často vyskytuje jako plevel, je široce používána v lidovém léčitelství. Léčivé vlastnosti byliny dřevnaté jsou způsobeny vysokým obsahem vitaminu C v ní a dalších prospěšných látek. Tinktury, odvar, džus a další extrakty na bázi hvězdice (populární název) jsou oblíbené pro svou širokou škálu účinků.

Složení hraje důležitou roli

bylina na vši s jedinečným složením

Jak již bylo zmíněno, kyselina askorbová je považována za nejcennější složku rostliny. Podle různých odhadů obsahuje čerstvé zelené asi 65-114 mg organických sloučenin. Ukazatele do značné míry závisí na tom, kde a za jakých podmínek dřevina roste. Kultura salátu je kudrnatá stonka (až 35 cm) s malými listy. Díky přítomnosti malých klků se v trávě hromadí vlhkost, která si získala své neobvyklé jméno.

Kromě vitaminu C obsahuje stelát vysoké procento:

 • organické kyseliny;
 • tokoferol-acetát;
 • provitamin A (23 g);
 • kyselina sinapová (v listech);
 • flavonoidy;
 • kyselina nikotinová;
 • rutina;
 • vitamíny B1 a B2.

Plevel je známý svým vysokým obsahem tripertenových saponinů. Tyto nízkomolekulární látky mají jedinečné vlastnosti povrchově aktivní látky.

léčivé rostliny všiTento seznam také obsahuje alkaloidy, třísloviny a lipidy. Kromě toho ročně hromadí v sobě celou řadu různých stopových prvků (železo, hořčík, jód), včetně sloučenin zinku a draslíku. Z tohoto důvodu má dřevina jako lék nepřekonatelné léčivé vlastnosti. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat čerstvé bylinky. V případě potřeby se suroviny nakupují v květnu nebo červnu. V této době jsou stonky i listy obzvláště šťavnaté, což naznačuje maximální obsah živin v nich.jedinečné složení plevelů

Po sklizni se zelená hmota nejprve suší na slunci po dobu 4-6 hodin a poté se posílá pod baldachýn. Sušené suroviny se skladují v kartonových krabicích, papírových pytlích nebo skleněných nádobách.

Podrobně analyzujeme léčivé vlastnosti dřevorubce

léčivé vlastnosti dřeviny pro lidské zdravíRostlina se často používá jako lék na zdraví celého těla. Předností je lví podíl kyseliny askorbové v jejím složení. Organická sloučenina aktivuje imunitní systém ve vylepšeném režimu.dřevěné vši pro srdce

Kromě toho se stelát nachází v mnoha bylinných přípravcích určených k léčbě nemocí:

 • srdce;
 • plavidla;
 • ženský reprodukční systém.

Látky, které tvoří letničky, přispívají k expanzi i pružnosti stěn cév. Rovněž zlepšují srážení krve. Jiné sloučeniny zvyšují hladinu hemoglobinových buněk v krvi. Když to víme, můžeš zjistit, z čeho bylina dřevitá pomáhá.lepší složení krve

Léky z něj vyrobené mají jedinečný účinek na tělo:

 • moč a choleretikum;
 • lék proti bolesti;
 • antiseptický;
 • protizánětlivý.

V tomto ohledu pomáhá hvězdice v boji proti závažným onemocněním a patologiím zažívacího traktu i ledvin. Kromě toho se extrakty z rostliny připisují snížení bolesti při těžkých onemocněních kloubů.

Léčivé vlastnosti dřeviny jsou tak účinné, že se používají při léčbě:

 • dermatitida;
 • gynekologická onemocnění;
 • poruchy endokrinního systému.

dřevěné vši na problémy se štítnou žlázouSoučasně se stopové prvky a další organické sloučeniny aktivně účastní komplexních metabolických procesů. Většina z nich navíc blahodárně působí na svalová vlákna a vede je k tonusu.

Chemické látky obsažené v ročním zrychlení regeneračních procesů. To platí zejména při léčbě psoriázy a jiných kožních onemocnění.

Léčivý elixír - dřevitá šťáva

čerstvá šťáva ze dřevaČerstvě sklizené bylinky a čerstvé z nich vyrobené mají úžasný zázračný účinek. K získání takového léku je šťavnatá tráva nasekána nožem. Poté se odešle do mixéru nebo se nechá projít mlýnkem na maso, aby se získala kaše. Pomocí gázy složené do několika vrstev nebo tkáně z buničiny se získá čerstvý džus nasycený vitamíny.zhoršení zdraví

Použití šťávy z lesních dřevin je povoleno:

 1. Na bolest hlavy nebo hluk. Způsob podání - 100 g 3krát denně. Pijte 30 minut před jídlem. Průběh léčby závisí na pohodě pacienta, ale neměl by být kratší než 1 měsíc.
 2. Při problémech se štítnou žlázou. Šťáva se konzumuje půl hodiny před snídaní v množství 1 lžičky. jednou denně nebo 5 ml třikrát denně. Délka léčby je 1–2 měsíce, v některých případech až 6 měsíců. V budoucnu se bude preventivně provádět roční terapie po dobu 1 měsíce.
 3. S onemocněním jater. V závislosti na závažnosti onemocnění se doporučuje taková dávka - 1,5 lžičky. 3 až 5krát denně. Pokud je to žádoucí, přidá se trochu medu.

K přípravě léčivých čerstvých bylin jsou vhodné pouze čerstvé zelené, protože během skladování ztrácejí šťavnatost. Délka léčby je 30 dní nebo více. Nuance léčby jsou dohodnuty s lékařem.

Samozřejmě, vši během těhotenství v přiměřeném množství (například v salátech) nejsou zakázány. Během krmení však z toho má mnohem větší užitek. zhoršení zdravíÚčinné látky stimulují produkci mléka, laktaci. Proto je z listů vytlačena šťáva, do které je přidáno trochu medu. Takový lék se užívá denně (až 3krát) na 1 lžičku. V zimě připravují matky infuze nebo čaje v dávce 1 lžičky. sušené suroviny ve sklenici vroucí vody. Výsledný nápoj je distribuován po celý den.

Zázračná tinktura dřevníku

alkoholová tinktura dřevníku na bolesti kloubůProblémy s nohama a klouby řeší alkoholová tinktura hvězdice. Nástroj se používá jak pro tření, tak pro požití.

První možnost je připravena pomocí následující technologie:

 • skleněné nádoby jakéhokoli objemu jsou plněny do ½ kapacity;
 • zbytek je naplněn vodkou;
 • plechovka je odeslána na tmavé a chladné místo;
 • po 30 dnech se extrakt filtruje.

příprava alkoholické tinkturyVýsledný extrakt se třel bolavými koleny a poté se zabalil do teplého oblečení. Toto použití tinktury dřevorubců na vodce je považováno za nejúčinnější při léčbě artrózy a dalších onemocnění kloubů. Někteří lidé však mají rádi jiný terapeutický přístup.

Lék pro orální terapii se připravuje podle následujícího systému:

 • Třílitrová nádoba je zcela naplněna sušenými bylinkami;
 • Nalije se 500 ml vodky;
 • nádoba se uvede do plného objemu převařenou vodou;
 • infuze po dobu 10 dnů na tmavém místě.

tinktura na vši ze suchého dřevaTaková bohatá kompozice se užívá 3krát denně po dobu 1 polévkové lžíce. l. Průběh léčby je určen příznaky a progresí onemocnění. Jak však ukazuje praxe, léčivé vlastnosti dřeviny při artróze splňují všechna očekávání pacientů trpících tímto vážným onemocněním. Ale jako choleretikum nebo pro bolesti ve střevech / žaludku se používá stejná roční tinktura v dávce 20 kapek na sklenici vody.

Léčba psoriázy. Čerstvě vymačkaná šťáva z trávy se smíchá s alkoholem nebo vodkou (1: 1). Před každým jídlem (3krát denně) se konzumuje 1 lžička. zařízení. Kromě toho se připravuje masť: ku drceným suchým surovinám se přidává kuřecí tuk / vazelína.

Infuze a odvary od velkých lidových léčitelů

dřevitý odvarV pokračování tématu revmatismu a bolesti kloubů stojí za zmínku účinný odvar z půdního krytu plevel.

K přípravě vodního extraktu bude rostlina potřebovat:

 • vařte 200 ml vody;
 • přidejte 10-15 g surovin (čerstvé / suché);
 • dusíme na mírném ohni po dobu půl hodiny;
 • kmen;
 • přinést na plný objem.

vaření vývarS přihlédnutím k léčivým vlastnostem dřevorubců je tento lék používán při těžkém zánětu kloubů. Vývar se pije po celý den, 30 minut před každým jídlem. Při odstraňování zánětu v zažívacím traktu nebo ledvinách se podobná infuze široce používá. Stejné proporce jsou odebírány, pouze místo toho, aby se vařily na ohni, jsou suroviny nality po dobu 1 hodiny. Extrakt se filtruje a pije na prázdný žaludek ve 4 dávkách po 50 ml.

Léčba eroze. Rostlinná šťáva a voda jsou smíchány ve stejném množství (každý po 0,5 šálku). Hmota se přivede k varu. Po ochlazení se filtruje. V něm jsou namočené tampony, které se v noci vkládají do pochvy. Délka léčby je 5 dní.

Woodlice proti ostruhám a slepotě

léčivé vlastnosti byliny dřeviny z ostružin na nohouDalší výhodou lidových léčitelů jsou obklady z této rostliny. Surovina je naplněna vroucí vodou. Po 1-2 hodinách, když se kapalina ochladí, se hmota filtruje.

Poté výsledná buničina:

 • přizpůsobuje se prasklinám a ostruhám na nohou;
 • upevněno plastovým obalem a teplou ponožkou;
 • ponechán po dobu 2 hodin a poté odstraněn.

nasekané dřevěné vši s medemTyto postupy se opakují až 5-6krát, dokud není pokožka na chodidle hladká a měkká. V lidovém léčitelství je znám také vynikající léčivý účinek hvězdic na zrak. K přípravě očního léku budete potřebovat 10–15 g suchých nebo čerstvých surovin, které jsou naplněny vroucí vodou (200–250 ml). Hmota se infunduje několik hodin a poté se filtruje. dřevěné vši pro zrakVývar se používá jako oční kapky. Způsob podání: 1-2 kapky ráno a večer.

Woodlouse má jedovaté dvojče známé jako kopinaté hvězdice. Při sběru surovin proto musíte být velmi opatrní.

Stejně jako všechny ostatní rostliny má kromě léčivých vlastností i dřevinná bylina kontraindikace. Výtažky a tinktury nesmějí užívat lidé s individuální citlivostí na jednotlivé složky ročního období. Současně taková terapie přinese velkou škodu těm, kteří trpí hypotenzí, protože snižuje krevní tlak.

Léčivé vlastnosti byliny woodlice využíváme v domácí lékárničce - video

Zahrada

Dům

Zařízení