Čerstvá zelenina bez větších potíží - cibule, pěstování a péče

Jaký je rozdíl mezi cibulí a batunem od běžné cibule, je to stejné pěstování a péče o ně, nebo mají své vlastní vlastnosti? Cibuli jsem se rozhodl zasadit semínky, aby byla úroda větší, ale když jsem ji koupil, nedíval jsem se na ni a dostal jsem balíček batunů. Léto už čerpalo, ale pořád nechápu, proč si tuřínu neuvázá. Zelení jsou samozřejmě s touto cibulí vynikající, celé léto jsme ji nakrájeli jen na saláty. Je to jen tento druh, žádné hlavy, nebo jsem udělal něco špatně?

pěstování cibule Jeho tenké, voňavé a kořeněné peří je zdrojem vitamínů a ideální přísadou pro zeleninové saláty a další. Jednou z nejoblíbenějších plodin mezi obyvateli léta je cibule batun, která je mnohem snazší pěstovat a pečovat než běžná cibule. Jen proto, že tento druh je trvalka a nevyžaduje roční výsadbu. Pokud jste semena zaseli jen jednou, nemusíte se po několik příštích let starat o to, kde sehnat greeny od jara do pozdního podzimu. A pokud potřebujete rozmnožit batun, stačí zasadit starý keř. A ještě jednou důležitou výhodou je zvýšená zimní odolnost rostlin. To vám umožní snadno pěstovat cibuli na otevřeném poli v jakékoli oblasti.

Batun cibule - pěstování a péče

druh cibule batun

Ve vzhledu se tento luk nijak neliší od ostatních druhů, zvláště když jsou v „mladém věku“. Stejné listy, uvnitř duté, pouze zůstávají tenké, dobře, možná trochu „ztuhnou“, pokud zelené nebudou odříznuty. Ale podzemní část batunu je nápadně odlišná. Stonek se s vyvinutým kořenovým systémem změní na mírné zesílení, ale cibule sama o sobě nemá tuřín.

Hlavním účelem pěstování batunu je peří. Zároveň se to ukáže brzy a plodnost je prodloužena, protože rostliny se nebojí mrazu. První peří se objeví hned po roztavení sněhu, s prvním teplým jarem. A poslední sklizeň lze sbírat po dobrých mrazech až do minus 8 ° C, které pro listy nejsou hrozné. Batun zůstává vytrvalou kulturou i v severních oblastech, protože při teplotách mínus 30 ° C beze ztrát přezimuje.

Jak zasadit

Metody výsadby závisí na tom, v jaké plodině bude batun pěstován:

  1. Roční. Semena se pro sazenice vysévají koncem března, v červnu se vysazují v otevřeném terénu. V tomto případě se peří nerozřezává, ale jednoduše se trhá spolu se stonkem.sazenice cibule
  2. Trvalka. Na začátku jara sejí semena pod film nebo na začátku léta - jen na otevřeném prostranství. V prvním případě lze peří řezat na konci léta, ve druhém - teprve příští rok. Cibuli můžete také zasít před zimou, ale s okrajemcibule setí v otevřeném terénu

Nejrychlejším způsobem, jak množit cibuli batun, je rozdělit již zralý keř. Je vykopána, ručně rozdělena na části, několik stonků najednou nebo po jednom a usazena. Rozdělení lze provádět během celého vegetačního období.

Péče o venkovní cibuli

vytrvalé cibulovité záhonyCibulová lůžka musí být pravidelně zavlažována, aby se zabránilo vysychání půdy, jinak budou listy drsné. Nejprve jsou ztenčeny, zvláště pokud je cibule pěstována jako trvalka. U letniček lze ředění kombinovat se sklizní peří (vytažením rostoucích keřů).

Na úrodné půdě může cibule růst několik let bez vrchního oblékání. Pokud půda není zvlášť bohatá na živiny, můžete záhony oplodnit. infuze divizny a popel, zejména po masivním řezání peří.V zimě by však keře neměly odcházet „nahé“, ale s malým počtem mladých listů. Podporují rostliny na konci podzimu a pomáhají jim lépe zimovat.

Pěstování trvalé cibule batun se semeny

Zahrada

Dům

Zařízení