Mexické avokádo na vašem okně: jak se starat o exotiku

Na podzim jsem pro zajímavost zasadil semeno avokáda (tímto způsobem se mi již podařilo získat pokojový citron). Pokus byl úspěšný - kost vyklíčila a kousek po kousku jí rostou listy. Řekněte mi, jak se starat o avokádo doma? Potřebuje jasné světlo nebo může na severní okno umístit květináč?

avokádo V poslední době se mezi pěstiteli květin stále častěji objevují milovníci exotických rostlin. Díky nim některé kultury žijící ve volné přírodě bezpečně migrovaly do našich domovů a cítí se tam celkem dobře. Vezměme si například avokádo - vždyzelený vysoký strom s původními zelenými plody původem z dalekého Mexika. Jeho velké jasně zelené listy byly tak oblíbené u milovníků rostlin v interiéru, že exotický Mexičan začal být používán pro dekorativní účely pro terénní úpravy.

V přírodě roste avokádo až do výšky 30 m, v uzavřené místnosti roste ve formě malého stromu (ne více než 2,5 m) a kromě toho nepřináší ovoce.

Pěstování avokáda není příliš obtížné. Pokud mu vytvoříte podmínky co nejblíže přírodním a řádně se o něj postaráte, můžete získat zcela krásnou a kompaktní rostlinu.

Péče o avokádo doma se skládá ze souboru činností, jmenovitě:

  • výběr vhodného místa pro keř (s potřebným osvětlením a teplotou vzduchu);
  • kompetentní napájení a krmení;
  • formativní prořezávání;
  • pravidelná transplantace.

Kde je nejlepší místo pro pěstování avokáda?avokádo na okně

Před určením květináče s mladým keřem k trvalému pobytu je dobré to zvážit avokádo netoleruje přímé sluneční světlo - na listech z nich se objevují popáleniny. Ale jinak je docela nenáročný a dobře roste i v částečném stínu, i když dává přednost dobrému, ale rozptýlenému osvětlení.

Květináč můžete umístit na severní parapet: v létě bude avokádu stačit slunce a v období podzim-zima jednoduše nainstalujte další osvětlení.

Pokud jde o teplotu a vlhkost vzduchu, vždyzelený keř potřebuje teplo, ale může také zimovat v nevytápěné místnosti s teplotou nejméně 5 stupňů Celsia, ale v tomto případě se změní na listnatou rostlinu a zbaví se listy.

Přečtěte si také článek: jak pěstovat avokádo doma?

Jak zalévat a krmit?zalévání avokáda

V letním období avokádo zalévejte často a také jej pravidelně stříkejte. V zimě frekvence zavlažování závisí na podmínkách zimování: čím nižší je teplota, tím méně je keř napojena.

Samotné avokádo rychle roste, takže nevyžaduje časté krmení, ale je třeba mít na paměti, že v květináči stromu je omezené množství půdy a živiny se tam rychle vyčerpají. Chcete-li je doplnit od jara do konce léta, musíte udělat komplexní minerální přípravky (ale ne více než 2krát za měsíc).

Jak ořezávat a kdy znovu vysazovat?upravené avokádo

V interiérech je avokádo často napnuté, takže formativní prořezávání je důležitým krokem v péči o něj. Chcete-li to udělat, na jaře musíte po 8 listech štípnout nebo odříznout výhonky, abyste stimulovali větvení. Postup opakujte celé léto na každé mladé větvi.

Avokádo také potřebuje časté transplantace, protože rostou velmi rychle. Mladé keře se každoročně přesazují na jaře a přenášejí je do většího květináče.Velké vzorky, pokud je to možné, se znovu naloží každé tři roky nebo jednoduše vymění vrchní vrstvu půdy za novou. Přečtěte si také článek: Avokádo - výhody a poškození těla!

Vlastnosti rostoucího vnitřního avokáda - video

Zahrada

Dům

Zařízení