Zjištění, zda lze fialky stříkat Epinem

Řekněte mi, mohu stříkat fialky Epinem? Letos nebylo vytápění dlouho zapnuto, takže zmrzly nejen nás, ale i moje zelená zvířata. Fialky utrpěly nejvíce: je bolestivé dívat se přímo na keře, listy se zmenšily, mnohé dokonce zvadly. Epin používám dlouho, ale stále více na roubování, ale zatím jsem ho neaplikoval na fialky. Říkají, že jejich listy nelze vůbec smočit. Pomůže droga fialkám rychleji se zotavovat a je vůbec možné stříkat?

mohou být fialky nastříkány epinem Někteří pěstitelé považují Epin za stimulant růstu, protože řízky jsou v něm namočeny před zakořeněním. Ve skutečnosti by bylo přesnější říci, že lék reguluje růst. Ale ne jeho urychlením, ale zvýšením schopnosti rostlin se zotavit. Toto skvělé hormonální činidlo se doporučuje pro použití na rostlinách, které zažily stresové situace. Například je prostě nenahraditelný, když rostou fialky, rozmarné krásky, které jsou často horké nebo studené. Mnoho pěstitelů fialek je však zmateno skutečností, že se droga používá pouze na list. Vyvstává tedy otázka, je možné stříkat fialky Epinem? Koneckonců existuje názor, že sprchové procedury jsou pro tyto barvy kontraindikovány. Pojďme zjistit, jestli je to pravda a v jakých případech Violets potřebují Epina.

Mohu stříkat fialky Epinem?

epin

Začněme tedy tím, zda je vůbec možné namočit fialovou. Existuje názor, že vzhledem k tomu, že rostlina má chlupaté listy, je to naprosto nemožné. Je na tom něco pravdy - vlněný povrch opravdu dlouho vysychá. Fialky však mají velmi rádi sprchovací procedury, ale za předpokladu, že jsou prováděny správně a úhledně. Fialky lze stříkat, je však třeba dávat pozor, aby se voda nedostala do středu vývodu. Jinak může hnít. Ještě jedna nuance: keře s mokrým listím by se neměly zachytit v průvanu nebo slunečním světle. Mokrá fialová zmizí z poryvu studeného větru a ze slunečních paprsků se objeví popáleniny.

Pokud jde o Epin, léčivo je rostlinou absorbováno pouze při přímém kontaktu s její nadzemní částí. Není absorbován kořeny, takže nemá smysl polévat květiny.

Fialky lze tedy nastříkat Epinem, protože to je jediný způsob použití regulátor růstu.

Kdy a jak zpracovat fialky s Epinem?

fialkyPro zvýšení odolnosti fialek proti chorobám a změnám podmínek zadržení po celý rok se doporučuje nastříkat je regulátorem ve třech cyklech:

  1. Na jaře - pro přizpůsobení po zimě v suchém vzduchu v domě.
  2. V létě pomáhá při větrání a průvanu.
  3. Na podzim - připravit se na zimní sezónu.

Postřikujte keře jednou za 2 týdny. Tak dlouho trvá, než se Epin v rostlině úplně rozpadne.

Pracovní roztok je připraven jednoduše: přidejte 8 kapek Epinu do 1 litru vody. Kromě toho trochu octa nebo kyseliny citronové, protože voda s alkalickou reakcí není pro přípravu vhodná.

Jak používat Epin - video

Zahrada

Dům

Zařízení