Najděte růži na záhonu William Shakespeare

růže william shakespeare Rose William Shakespeare je jednou z nejoblíbenějších odrůd anglického výběru, která zůstává jednou z nejběžnějších po více než 30 let. Přitahuje pozornost zahradníků s luxusními, svěžími pupeny, nenáročností na podmínky růstu. Keř je nenáročný na péči a přizpůsobuje se jakýmkoli klimatickým podmínkám.

Rose William Shakespeare - popis a historie výběru

Rose William Shakespeare

Rose William Shakespeare je výsledkem mnohaleté práce slavného anglického chovatele Davida Austina, vyšlechtěného v roce 1987. Překročil zástupce skupiny hybridních čajových růží a floribunda. Cílem bylo získat krásnou zahradní rostlinu odolnou vůči různým chorobám a škůdcům.

Vyšlechtěná odrůda měla vysokou imunitu vůči chorobám, ale zůstávala náchylná padlí a rez. V roce 2000 byla květina dále vylepšena - byla odstraněna zranitelnost vůči chorobám a zvýšila se mrazuvzdornost.svěží květ růže william shakespeare

Popis růže William Shakespeare:

  1. Rose se vztahuje na trvalé rychle rostoucí keře vysoké až 95-125 cm a široké až 85-100 cm.
  2. Keř je hustý, rozvětvený a vztyčený.
  3. Silné výhonky, hustě listnaté od základny k vrcholu, rostoucí svisle.
  4. Listy jsou středně velké, jasně zelené barvy, s matným povrchem. Oválné listové desky se zoubkovanými okraji a špičatou špičkou.
  5. Květy jsou velké, až 8–13 cm v průměru, hustě zdvojené, kalichové, karmínové a tmavě fialové barvy.velké květiny

Květ růže William Shakespeare začíná v první polovině června a trvá až do začátku září. Doba květu každého pupenu trvá až 15 dní.

Pěstování růže William Shakespeare

rostoucí anglická růžeVýsadba a péče o růži od Williama Shakespeara je lehká a jednoduchá, proto je tato rostlina oblíbená zejména mezi začínajícími zahradníky. S výsadbou růží můžete začít od dubna do května. Je velmi důležité vybrat správné místo a vytvořit příznivé podmínky pro kulturu - to zrychlí její růst a zajistí svěží a dlouhé kvetení.

Výběr stránek

místo pěstování růží william shakespearePro pěstování anglických růží je nejlepší zvolit dobře osvětlené oblasti, protože tento hybrid patří k plodinám milujícím světlo. Doporučuje se, aby byla růže po celý den pod sluncem.

Při výsadbě si pamatujte, že netoleruje prudký poryv větru, který může přerušit její květenství. Proto musí být web chráněn před koncepty.

Výběr půdy

příprava výživové kompoziceRose William Shakespeare roste nejlépe na vodě náročných, hlinitých, mírně kyselých půdách, bohatých na humus. Anglický hybrid netoleruje příliš dobře přebytečnou vlhkost, takže na místě musí být zaveden drenážní systém.

V oblasti s nízkým výskytem podzemní vody nelze pěstovat růži. Jsou velmi nebezpečné pro růži William Shakespeare.

Způsobují hnilobu kořenového systému rostlin, oslabení jeho imunity a další smrt. Rostlina může být také chráněna před přebytečnou vlhkostí v půdě výsadbou na kopci nebo v jiné nadmořské výšce.

Výsadba sazenic

předběžné namáčení sazenic růžíS výsadbou sazenic můžete začít v dubnu nebo v září, kdy je půda stále dostatečně teplá a nehrozí mráz. Před výsadbou je třeba připravit sazenice - kořeny namočte na 3-4 hodiny do čisté vody a poté opatrně odstraňte všechny poškozené kořeny a větve. Poté můžete sazenice namočit na 2-3 hodiny do roztoku Epinová droga nebo jiný růstový promotor.výsadba růží

Algoritmus přistání:

  1. Připravte otvory o průměru a hloubce nejméně 50 cm.příprava díry
  2. Na dno výsadbové jamky nalijte směs úrodné půdy, shnilého hnoje, rašeliny a písku v poměru 2: 3: 1: 2.
  3. Kořeny sazenice namočte do jílové kaše popelem nebo posypte popelem ze dřeva.
  4. Umístěte sazenici do díry a jemně narovnejte kořeny.výsadba keřů
  5. Naplňte díru úrodnou půdou a lehce ji utlačte. Ujistěte se, že lokální štěpy jsou zahrabány 3-4 cm v případě volné a lehké půdy a 6-8 cm, pokud je těžké.

zalévání růžíPoté hojně polévejte růži a pod každý keř nasypte 1-2 kbelíky. Když je vlhkost absorbována, pokryjte povrch suchou půdou.

Péče o růži William Shakespeare

výsadba keřůPéče o růži od Williama Shakespeara zahrnuje standardní postupy - pravidelné zalévání, hnojení, kypření a prořezávání.

Zalévání - na jaře a na podzim musí být růže zalévána každý týden. V letních dnech by mělo být množství zálivky zvýšeno zvlhčováním květů každé 3-4 dny. Pod každý keř by měl být nalit kbelík čisté, usazené vody.malá růžová zahrada na místě

Zalévat růži od Williama Shakespeara se nejlépe provádí brzy ráno nebo pozdě večer.

Po absorpci vlhkosti musí být půda kolem rostliny uvolněna, v případě potřeby musí být odstraněna plevele.

Top dressing

krmeníRose William Shakespeare je rychle rostoucí plodina, která potřebuje dostatek živin. První vrchní obvaz by měl být aplikován na jaře, kdy se na růžových keřích objeví mladé výhonky.

Ke krmení růží můžete použít komplexní minerální i organické hnojení - shnilý hnůj, kompost. Do začátku srpna by se taková hnojiva měla používat každých 15 dní.

V první polovině září můžete pod keře dodatečně přidat monofosforečnan draselný. Posílí imunitu rostliny a pomůže jí dobře se vyrovnat se zimními mrazy.

Prořezávání

prořezávání po odkvětuPrvní prořezávání růžových keřů Williamem Shakespearem se provádí v březnu nebo v dubnu, bezprostředně po odstranění zimního úkrytu. Během prořezávání musíte odstranit všechny sušené, poškozené a zmrzlé výhonky.

Poté může mít růžový keř čistý tvar - za tímto účelem jsou slabé větve rozřezány na polovinu a ty, které vypadají silné a silné, jsou rozřezány na polovinu. Uschlé květiny by měly být řezány po celý rok, aby byl zajištěn svěží a dlouho kvetoucí hybrid.

svěží květ růže william shakespeareRose William Shakespeare je jednou z nejoblíbenějších odrůd anglických zahradních růží, která kombinuje luxusní svěží květ s lehkým pěstováním. Tato rostlina je ideální pro začínající pěstitele, protože s minimální údržbou se stane jasnou a barevnou výzdobou každé zahrady.

Anglická růže Williama Shakespeara na jejich letní chatě - video

Zahrada

Dům

Zařízení