Pěstování a péče o vysoce výnosnou sladkou papriku Bogatyr

pěstování a péče o pepř Bogatyr Téměř všichni zahradníci přidělují na svém webu prostor postelím se sladkou paprikou. Pepper Bogatyr, jehož pěstování a péče o něj nebude obtížné ani pro začátečníky, je docela populární v mnoha regionech země. Ale obzvláště dobré výnosy této plodiny dosahují pěstitelé zeleniny v regionech Severního Kavkazu a Dolní Volhy.

Popis odrůdy Bogatyr

velké plody odrůdy Bogatyr

Sklizeň bulharského pepře Bogatyr byla zapsána do státního rejstříku v roce 1996. Je vhodný nejen k pěstování na osobních pozemcích nebo na chatách, ale také se často používá k pěstování v průmyslovém měřítku. Patří k střednědobým odrůdám.

Výška rostlin je asi 60 cm, zpravidla jsou všechny silné, s huňatou korunou, velkým počtem květů a vaječníků. Listy jsou bohaté, tmavě zelené. Pokud je výsadba řádně ošetřena, bude výnos asi 7 kg / m², asi 400 c / ha. Plody jsou velké, masité, kuželovité nebo krychlového tvaru. V průměru váží od 150 do 200 g.vysoce výnosný pepř Bogatyr

Mezi výhody odrůdy patří:

  • rovnoměrnost ovoce;
  • odolnost vůči chorobám;
  • dobrá přenositelnost;
  • stabilní výnos.

Sladká paprika Bogatyr není mozaikou ohromena. V malé míře náchylný k horní hnilobě plodů a verticilární vadnutí.

Plody mají výrazné žebrování. V technické zralosti jsou světle zelené, v biologické zralosti červené. Vzhledem k tomu, že odrůda je středně zralá, plody dosáhnou technické zralosti o 130 dní a biologické zrání bude trvat další dva týdny.

Po první sklizni se zbývající plody aktivně rozvíjejí a rostou. A pokud je v tuto chvíli o rostliny dobře postaráno, celkový výnos z 1 m² se zvýší.

Pepper Bogatyr: pěstování a péče o rostliny na osobní farmě

pěstování a péče o bogatyr pepřePro úspěšné pěstování sladké papriky je nezbytný výběr správných semen. Je lepší je koupit od známých společností s vysokou reputací. Abyste se vyhnuli přehlédnutí při nákupu, musíte zkontrolovat popis odrůdy a fotografii ovoce a rostlin na obalu.

Výsev sazenic

pěstování sazenic bogatyrského pepřeVelký výběr nádob na sazenice usnadňuje práci. Semena papriky lze zasít rašelinové hrnce nebo tablety... Vypěstované sazenice se vysazují do země přímo do rašelinových nádrží. Později se zaléváním postupně rozpustí v půdě.

Nejpříznivějším obdobím pro setí sladké papriky je poslední dekáda února a začátek března. Při výsevu semen přímo do země nebude možné získat plodinu, a proto lze otázku, kdy zasadit bogatyrský pepř, zvážit pouze ve vztahu k sazenicím.

Pokud je tradičně přiděleno místo pro postele s pepřem, sazenice jsou zasazeny do krabic. Lehce výživná půda by měla být připravena předem, nejlépe na podzim, a skladována v suterénu. Zmrazená a mírně rozmražená zahradní půda, kterou lze připravit za pokojových podmínek k setí semen, by měla být použita až po dvou týdnech. Pouze v tomto případě budou mít půdní bakterie čas dostat se z nečinného stavu a stát se docela aktivními.

Pěstování sazenic sladké papriky Bogatyr se provádí následujícím způsobem:

  1. Krabice jsou naplněny půdou, která je rozlita slabým roztokem manganistanu draselného a přivedena k varu. Přebytečnou kapalinu je třeba vypustit. Včasná dezinfekce půdy ji zbaví možných škůdců a plísňových infekcí.rozlijte půdu slabým roztokem manganistanu draselného
  2. Semena pepře jsou také dezinfikována. Namočte do roztoku manganistanu draselného po dobu 6-8 hodin, poté opláchněte čistou vodou a zasejte do teplé, vlhké půdy. Semena jsou ponořena do země ne více než 1 cm, vzdálenost mezi nimi by měla být asi 2 cm.namočte pepřová semínka Bogatyr
  3. Krabice se semeny zasetými v nich jsou pokryty plastovým obalem, aby byl zajištěn skleníkový efekt. I když zalévání není nutné, musíte stále kontrolovat proces klíčení. Nezapomeňte na pravidelné větrání.dobrá sazenice pepř Bogatyr

Pro aktivnější klíčení semen sladké papriky musí být místnost udržována při konstantní teplotě 28 ° C. Je třeba mít na paměti, že semena různých odrůd klíčí různou rychlostí.

sazenice pepře jsou připraveny k přesazeníKdyž sazenice stoupají společně, musí být krabice přeskupeny v dobře osvětlené a chladnější místnosti. Zalévejte rostoucí rostliny teplou vodou.

Přistání v zemi

výsadba sazenic v otevřeném terénuSazenice sladké papriky Bogatyr se vysazují na trvalé místo, pouze když pomine hrozba zpětných mrazů. Je však také nemožné odložit výsadbu rostlin milujících teplo. I když byl výsev proveden na konci února, ale kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám nebylo možné sazenice zasadit včas do země, rostliny nebudou schopny toto zpoždění v budoucnu kompenzovat.

I když existuje možnost výrazného poklesu teploty, budete muset zasadit sazenice do země. Aby netrpěla, nad postelemi jsou umístěny dočasné přístřešky - instalují kovové nebo plastové oblouky, pokrývají je filmem nebo netkaným materiálem. Jakmile se konečně usadí teplé počasí, přístřešek je odstraněn.papriky v zahradě

Péče a další pěstování bogatyrských paprik spočívá v včasném a pravidelném zalévání. Hnojiva se aplikují třikrát:

  1. Po zakořenění sazenic při výsadbě - s dostatečným obsahem dusíku je vhodný organický, například shnilý hnůj.
  2. Před kvetením musíte použít minerální složení, včetně 3 g superfosfát, 8 g draslíku a 0,5 g dusičnanu amonného. Uvedené množství přísad se zředí v 1 litru vody.
  3. Během období květu rostliny naléhavě potřebují doplňky draslíku. Použije se roztok karbamidu a suchého draslíku. Na 10 litrů vody - 1 lžíce každé látky. Minerální obvaz lze nahradit infuzí kopřivy nebo vysoce kvalitním kompostem.

Aby byl zajištěn nejlepší vývoj rostlin a včasné dozrávání plodů, měla by se minerální hnojiva střídat s organickými. Teprve pak z nich paprika vytěží maximum a získá optimální příjem živin.

Tvorba keřů

tvarování pepře pro zvýšení výtěžkuKe zvýšení výnosu bogatyrského pepře nestačí zorganizovat dostatečné osvětlení pro výsadbu, vhodný teplotní režim, včasné zalévání a krmení. Je nezbytně nutné vytvářet rostoucí rostliny, na rozdíl od jiných, hlavně poddimenzovaných, slabě rozvětvených odrůd a hybridů.

Tlusté, zarostlé větve jsou ideální pro mnoho škůdců, patogenních bakterií a jiných škodlivých mikroorganismů. Aby se zlepšilo větrání, výživa a osvětlení, musí být ředěny. Tvorba pepřových keřů by měla být prováděna pravidelně a v závislosti na podmínkách se procesy mohou lišit.

vysoce kvalitní semena a vysoký výnosTvorba keřů sladké papriky odrůdy Bogatyr, určených k pěstování ve skleníku, začíná sazenicemi. Jakmile výška sazenic dosáhne 20 cm, jejich stonky se začnou větvit. Ve vidličce se objeví korunní pupen. Může kvést ještě předtím, než jsou rostliny zasazeny do skleníku. To vše je extrémně nežádoucí, protože brání zvýšení počtu poboček, a proto přispívá ke snížení budoucího výnosu.

Pokud se mají získat semena sladké papriky, ponechá se korunní pupen na několika rostlinách. Vzhledem k tomu, že vytvořené a zralé plody, které z něj vyrostly, poskytnou nejkvalitnější semena vhodná pro další pěstování odrůdových rostlin.

Sazenice jsou umístěny ve skleníku s očekáváním, že rostliny budou stále růst a jejich stonky se budou šířit. Schéma výsadby odrůd s vysokým odnožováním 40-50cm x 70-80 cm.Na 1 m² se vysadí asi 2 až 6 rostlin.

K tvorbě keřů dochází vytržením a odstraněním zbytečných výhonků, na kterých nebude žádné ovoce. Pro správné větrání odstraňte spodní stonky a listy. Stepson - výhonky rostoucí na kosterních větvích, špetka. Obzvláště silné rostliny jsou vybaveny podpěrami.

Vysoké rostliny vysazené na otevřeném terénu by měly produkovat mnoho bočních výhonků. Proto, když sazenice ještě nedosáhly 30 cm, přitiskněte vrcholy na hlavních stoncích. Je nutné odstranit korunní pupeny. V křoví by neměly zůstat více než 3-4 kosterní stonky. Dalším procesem pěstování a péče o bogatyrský pepř, vytváření keřů, je odstranění přebytečných listů, které pokrývají plody a sterilní výhonky.

Sladká paprika Bogatyr, pěstování a péče od setí semen po sklizeň - video

Zahrada

Dům

Zařízení